Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 85

Thread: Etapa 7 2022/2023

  1. #43
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    S-a dat branzã triplu fata de cat a trimis pt nunta lui Simion. Ca Slugitorul poate sa joace fotbal stiam, dar altul e meciul unde isi poate spala pacatele acest club blatist si vopsitor de nulitati. Deocamdata, sluga nu isi face mai mult decat datoria. Nu poti sa lauzi o slugã, asta e calitatea ei - slujeste si amusineaza dupa recompensa.

    Daca nici acum nu il dai afara pe bursuc, inseamna ca esti ultimul prost din fotbal.
    E tinut acolo zic astia de pe la guvern ca il dadea afara dupa meciu cu pyunik

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Le cam da pita fratzii lu Stadt de Sibiu lu poporenii balbaiti, chiar la ei in fief.😆

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    De ce Hermannstadt joaca in Liga1 daca sunt in insolventa?

    Cum au putut promova in Liga1 stiu ca nu poti promova daca ai datorii?

    Trag concluzia ca jucatorii au semnat in alb...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Fraieri, am pierdut 2 puncte cu rebuturile astea 😡

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Egaluri imi doream azi, doar aici a iesit. CFR-ul plii s-au kkt pe ei cu Viitoro-farucu ala nesimtit care nu ne lasa nici cum sa ne bucuram de primul loc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Acum am vazut Claule cum ati pierdut 2p, gresala de amatori, minge plouata de la 50 de metri si mascatul ala al vostru caloc, atat trebuia sa stie, sa dea cu capu-n ea, da pe langa si o lasa la adversar care egaleaza. Prostul ala mascat n-ar mai trebui sa pupe echipa dupa asa ceva. E grav de tot sa nu vezi minge plouata de la 50 de metri cand doar asta trebuie sa faci cand te aperi in prelungiri, mai ales daca esti caloc ce trebuie sa respinga mingi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E grav sa nu il elimini pe Rusu in prima repriza, dar stim cu totii ca nenorocitii astia de poporeni, desi pleaca din start cu vant in panze, aterizeaza tot cu nasul in balegã, ca o oaie sifiliticã.

    Li s-au umplut pampersii opincarilor la cele 230 de ratari singur cu portarul ale rebutului numit Buhacianu, insa daca nici circul asta ambulant numit fc fcsb nu poate fi creditat cu bulanul prostului, nu stiu cine mai poate.

    O mizerie de echipa, lanterna morala a campionatului. Putinele puncte ale oierilor au venit pe infractiuni penale si putini cu branza.


    Huoooo, nenorocitiii! 🤣

  8. #50
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Trebuia insistat la var pe preluarea gunoiului numit libidinos de prosti Kante de Romania. Sanse mari pt un henț frumos avand in vedere dinamica preluarii, dar fiind vorba de fc fcsb, cam pioana unei mari cooperative, mai trecem cu vederea potlogariile la care se dedau infractorii poporului.

  9. #51
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Acum am vazut Claule cum ati pierdut 2p, gresala de amatori, minge plouata de la 50 de metri si mascatul ala al vostru caloc, atat trebuia sa stie, sa dea cu capu-n ea, da pe langa si o lasa la adversar care egaleaza. Prostul ala mascat n-ar mai trebui sa pupe echipa dupa asa ceva. E grav de tot sa nu vezi minge plouata de la 50 de metri cand doar asta trebuie sa faci cand te aperi in prelungiri, mai ales daca esti caloc ce trebuie sa respinga mingi.
    Pai sa te uiți și cum a marcat tot el primul gol la golul de 2-2 as împarți vina între el și portar...cum zici și tu, minge plouata de la 50 de metri și portarul sta pe linia porții 😡 lipsa de coaie la fecior, unul cu sânge în instalație ieșea sa boxeze.

  10. #52
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La primul gol al spurcaților au gresit 3 insi. Petrisor a respins ca o pisda cu piciorul in ghips, a facut mingea patrata. Baba a sarit la cap ca mamaia cu parezã, a respins tot spre poarta lui. Iar Mutiu, simplul fapt ca a trecut pe la Dinamo si nu a jucat spune totul. O mizerie, a stat prea in fața cand mingea era la 22 de metri de poarta. Si la golul de 2-2 tot deampulea era iesit. Practic, din doua non-ocazii, mizeriile de la echipa poporului au marcat doua goluri. Ceva jenant pentru cate limbi se dau zilnic acestei mioare cu flocii de un metru.

  11. #53
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    De ce Hermannstadt joaca in Liga1 daca sunt in insolventa?

    Cum au putut promova in Liga1 stiu ca nu poti promova daca ai datorii?

    Trag concluzia ca jucatorii au semnat in alb...
    Pentru ca în România nu sunt regulamente clare, într-un campionat serios cu reguli clare, nu aveau drept de promovare.
    La noi poți ajunge campioanã, chiar dacã ești în insolventa și ai datorii uriașe.

  12. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Hermannstadt asta tot cu primaria sunt, prin fotbal se devalizeaza bugetele primariior.

    Cfr, Faru, Craiova 1, Craiova 2, BT, Fcsb, Rapid, Sepsi, la UTA nu stiu, 9 echipe sa spunem.

    Restul joaca pe bugetele primariilor astea sunt echipa capusa...dintre toti Boc la U Cluj este cel mai pe fata
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #55
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Stiu ca Farul primea de la primarie. Nu mai sunt sigur ce s-a intamplat dupa fuziunea cu Slujitorul. Lazio ar trebui sa stie, sunt si banii lui acolo 🤣

    Mmm, 800 de mii ia Muta anul asta, ia uite ce lupi moralisti sunt ardeleano-banatenii! 👍 Ca si fracii lor cimiseni, ei lupta impotriva cluburilor departamentale comuniste, dar sunt infratiti cu tska moskva si sug bani de la buget de cand si-au luat seva din comuna Covaci. Te doare capu' cand ii auzi.
    https://www.sportarad.ro/2022/03/24/...ad-260-de-mii/

    Baietii astia de la Sibiu, paladinii moralitatii in fotbal, votau, acum cativa ani, pentru retrogradari din pix. Roata se intoarce si o sa se cam aleaga praful de ei, cum se va alege sau deja s-a ales din Clinceni, Mioveni, Targoviste si alti cãcați pansați.

    Sigur, fara legatura cu sibienii, care au un oras extraordinar si in general sunt si oameni faini. Mai putin presedintele, care e o borâturã si un jeg penal.

  14. #56
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    slujitor eu????? dc😂? nu sunt fan la fuziunea asta )... ii faceam in ciuda lu johhny cu capolista da in fine...

  15. #57
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    despre primãrie.. din ce stiu da se dau banii pe care ii primea Farul in liga 2 plus ce primea viitorul ca luau si ei o suma considerabila(mai mult ca farul). farul lua undeva la 1.2 mil de lei si viitorul lua dublu ca era in liga 1.. din ce știu.. undeva la 1.2 mil de euro sau primit anul asta plus mi se pare inca 500k ron ce au taiat de la rugby.. ceva de genu.. de aici Alibec, torje luis munteanu si achizitiile.. plus de pe. la. petrom auzisem ca ia vro 600k euro ca sa poarte pe tricou reclama..

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pfai de pl noastre, deci astia sug cat 2 echipe din taxele fraierilor de rand!

    Pai de ce nu spui asa? Ca atunci imi explic de ce zambea regele ca un scapat din temnita ieri pe toate site-urile, cand eu il auzeam acu juma de an ca se plangea si bocea si se vaita de zici ca i s-au inecat toate corabiile ca nimeni nu-l ajuta si ca e singur si ca e vai de capul lui. Lacrimi de crocodil...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    pai el a fost principalul susținãtor al fuziuni... pai de unde bani ma omule de Alibec.. torje.. louis munteanu. Alibec are 15 mii pe luna... de udne avea viitorul banii astia? Plus spectatori.. ei aveau 500 de oameni la meciuri.. acum au minim 3 4 mii.. meciu cu Voluntari a fost 80% plin stadionul

  18. #60
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    aa si plus ca echipa de rugby sa desfintat si daca nu ma insel banii sau redirecționat tot la Hagi cel putim o parte din ei... si la rugby se dadea si acolo vro 800k de euro ceva de genu... a castigat hagi prin fuziunea asta din toate partile!

  19. #61
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Stiu ca Farul primea de la primarie. Nu mai sunt sigur ce s-a intamplat dupa fuziunea cu Slujitorul. Lazio ar trebui sa stie, sunt si banii lui acolo ��

    Mmm, 800 de mii ia Muta anul asta, ia uite ce lupi moralisti sunt ardeleano-banatenii! �� Ca si fracii lor cimiseni, ei lupta impotriva cluburilor departamentale comuniste, dar sunt infratiti cu tska moskva si sug bani de la buget de cand si-au luat seva din comuna Covaci. Te doare capu' cand ii auzi.
    https://www.sportarad.ro/2022/03/24/...ad-260-de-mii/

    Baietii astia de la Sibiu, paladinii moralitatii in fotbal, votau, acum cativa ani, pentru retrogradari din pix. Roata se intoarce si o sa se cam aleaga praful de ei, cum se va alege sau deja s-a ales din Clinceni, Mioveni, Targoviste si alti cãcaÈ›i pansaÈ›i.

    Sigur, fara legatura cu sibienii, care au un oras extraordinar si in general sunt si oameni faini. Mai putin presedintele, care e o borâturã si un jeg penal.


    Stai bre sa o lamurim putin, avem o imagine de protejat

    Retrogradarea din pix s-a votat pe vremea cand era curva aia de prodanca pe aici...ca s-a ajuns la situatia de a conduce aia cateva luni e regretabil, o sa se stearga cu greu mizeria.

    Situatia financiara de acum e asa din cauza unui gunoi de om care vrea sa conduca pe banii altora - dan raica. Clubul e condus de un consiliu din 8 persoane dintre care doar 2 baga bani cu adevarat, ceilalti nici macar cotizatiile nu le mai platesc de multa vreme...nenea asta e si el acolo, de cand s-a fondat clubul. In momentul in care s-a intrat in insolventa s-a numit un administrator judiciar, cum e la Dinamo nenea Zavaleanu. Doar ca la sibiu s-a pus Raica asta ca si administrator si de atunci a inceput taraboiul. Orice plata se face in club trebuie sa fie acceptata de el...salariu, bere, motorina, curve...nu conteaza. Unul dintre cei care baga bani a bagat in club acum 2 saptamani banii pentru toate salariile doar ca nesimtitul asta pune betze in roate. Ce ma deranjeaza e ca ne facem de cacao pe la teveu si nimeni nu zice exact cu subiect si predicat ca ala ne fute meciul

    Mai aveti alte intrebari?

  20. #62
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    bai, ce cofetari prosti astia de la hermanstrand, ai trei puncte meritate si pleci cu coada n tre picioare (fara nici un app ) doar cu unul.
    si nu in ultimul rand ce uamini rai, daca inca n ati aflat, nea gigi ie doxa de futbol asa ca nu e problema ca nu prinde locul 2. locul 1 din playout duce la barajul de conferinta.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #63
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post

    Mai aveti alte intrebari?
    Am inteles cine a orchestrat totul, dar stii si tu ca rusinea pt oras ramane . Cum sa ridici mana pt retrogradare la masa verde, alaturi de fecesebisti si slugile lor?

    Ana le-a fluturat putin mijul falnicilor poporeni si astia i-au mancat din palma ca puii de bibilica. Unde si creierul i-a ajutat foarte bine sa intre in personaj.

    In fine, chiar tu ai negat existenta altor probleme financiare, iar acum vii la prezidiu sa explici cu suspect de multe amanunte (nume, adrese) cele intampla acolo.

    Echipa joaca fotbal, e pacat. Cu toate bubele pe care incearca nenorocitii sa i le puna in spate, Dani Coman a demonstrat ca stie jocul, are ochi la fotbalisti. E echipa inventata de el din mai nimic. El si cu Croitoru mi se par cei mai buni la scrutat fotbalisti, la preturi rezonabile.

    Eu ma duc sa cumpar o combina si o motocoasa pentru tataie. Sprijin cu ce pot noul actionar William Shukair, autorul celebrelor Sonate libaneze.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •