View Poll Results: Cine va castiga titlul la US Open 2022?

Voters
2. You may not vote on this poll
  • Novac Djokovic

    1 50.00%
  • Daniil Medvedev

    2 100.00%
  • Rafael Nadal

    0 0%
  • Carlos Alcaraz

    2 100.00%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Casper Ruud

    0 0%
  • Felix Auger Aliassime

    0 0%
  • Cameron Norrie

    0 0%
  • Hubert Hurkacz

    0 0%
  • Andrey Rublev

    0 0%
  • Taylor Fritz

    0 0%
  • Jannik Sinner

    0 0%
  • Pablo Carreno Busta

    0 0%
  • Matteo Berrettini

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Roberto Bautista Agut

    0 0%
  • Nick Kyrgios

    0 0%
  • Borna Coric

    0 0%
  • Andy Murray

    0 0%
  • Altul, numiti-l!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 82

Thread: ATP Grand Slam: US Open 2022

  1. #43
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Fără meciuri lungi înainte de US Open, era clar că e o prada ușoară Nadal. Mai ales la anii lui.
    Toate șansele acum pentru o finală Kyrgios cu Alcaraz. Se poate spune ca Rafa ii oferă lui Alcaraz șansa unui GS și nr. 1 mondial pe tavă.

  2. #44
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    OUT

    Iți dau voie să zici că Rafa a jucat slab. Nu l-am mai văzut de mult cedând așa ușor pe final. Mă rog, stil lui Tiafoe e incomod pentru Nadal; meciul era complicat dar nu a luptat prea tare in meci.

    Probabil vom avea un nou câștigător de GS dacă nu face Cilic o surpriză.

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Mi-a cedat mie toate biletele, mulge-l-ar Carlos Moya de-amiaza.

    Si am stiut ca e periculos meciul dar nu prea am avut decat sa joc favoritii plus set Rublev. In loc sa pariez simplu pe Rublev cota de vreo 3, eram aproape sigur ca bate ca lui ii convin astia care imping mingile, ii rupe in bucati, dar m-am speriat de cota aia asa mare, la ia un set avea cota mai mare decat Nadal castiga meciul.

    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Probabil vom avea un nou câČ™tigător de GS dacă nu face Cilic o surpriză.
    Alcaraz, Sinner sau Kyrgios.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    E clar ca vom avea un nou campion de GS. Ziceam și înainte de turneu, US Open e cel mai imprevizibil slam din an, practic oricine din top 20 a avut o șansă să îl câștige.
    Nadal oricum nu câștiga turneul, chiar dacă câștiga azi. A jucat slab tot turneul, dar îmi pare rău că e pe cale sa rateze ultima șansă de a deveni nr. 1 înca o dată. Acum șansa lui e ca Alcaraz sau Ruud sa nu ajungă în finală. Da exista și posibilitatea ca Ruud sa fie nr. 1 după turneu.

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Sansa porcului de Craciun.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Out si Nadal !

    Mare prost Djokovic ! Isi mai adauga un G.S in lupta istorica ptr NO 1....
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #49
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Alcaraz s-a chinuit azi cu Cilic și nu pare nici el de neînvins. Am speranțe de la Sinner, care l-a mai învins pe spaniol anul asta.
    Iar Tiafoe parca vad ca o da de gard și pierde cu Rublev.

  8. #50
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ruud ii da cu terenul în cap lui Berrettini. Fără greșeală joacă Ruud, în schimb italianul are 20 de greșeli neforțate după un set jumate.

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Da, nici n-a jucat cel mai bun tenis al lui italianul dar Ruud l-a exploatat.
    Ruud face ce face si nemeritat ajunge in fazele finale. Va pierde foarte curand.
    Chiar in semifinale, depinzand ce energie lasa Kyrgios pe parcurs.
    Daca bate in maxim 4 seturi, nu se ajunge in 5, il mananca si pe Ruud ca pe cascaval.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ruud e un fel de Ferrer, un roboțel care nu are vreo arma decisiva dar bate jucătorii mai slabi ca el și în general pierde doar la cei buni. E nr. 2 virtual în clasament și mai are nevoie de o victorie pentru a deveni lider mondial. Desigur trebuie sa nu facă Alcaraz finală, dacă ajung ambii în finală se va decide totul acolo.
    Ar fi ireal sa ajungă asta lider mondial, ar fi de departe cel mai slab nr. 1 din istorie. Omul are doar titluri de 250 de puncte. )

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Nu e un Federer, e prea mic de inaltime si suprafata lui favorita e zgura.

    Nu va fi nr. 1, Sinner sau Alcaraz il bat daca Kyrgios pierde azi, de fapt cred ca si Khakanov il bate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Circarul a ratat probabil ultima șansă de a lua un GS. Ireal cât de slab mental e cu jucătorii mai slabi, iar cu aia de top 10 joacă formidabil. Avea traseu liber pana în finala cel puțin.
    A pierdut primul set prostește, câteva greșeli ușoare în ultimul game al setului. La nivelul ăsta nu îți poți permite sa pierzi atât de ușor set sau seturi.
    Oricum a servit mult mai slab decât a făcut-o în tot turneul.
    Acum sper ca rusul sa îl scoată pe Ruud.

  13. #55
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu e un Federer, e prea mic de inaltime si suprafata lui favorita e zgura.

    Nu va fi nr. 1, Sinner sau Alcaraz il bat daca Kyrgios pierde azi, de fapt cred ca si Khakanov il bate.
    Am zis Ferrer, pletosul care s-a retras acum ceva timp.

  14. #56
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ruud e un fel de Ferrer, un roboțel care nu are vreo arma decisiva dar bate jucătorii mai slabi ca el și în general pierde doar la cei buni. E nr. 2 virtual în clasament și mai are nevoie de o victorie pentru a deveni lider mondial. Desigur trebuie sa nu facă Alcaraz finală, dacă ajung ambii în finală se va decide totul acolo.
    Ar fi ireal sa ajungă asta lider mondial, ar fi de departe cel mai slab nr. 1 din istorie. Omul are doar titluri de 250 de puncte. )
    Cam așa, cu un rever mai slab dar cu o dreaptă și un servici mult mai bune.
    Ferrer, Davydenko, Ruud.. toți cam în aceeași categorie. Norocul lui Ruud e că top 3-ul e înspre retragere. Va lua un Slam până la urmă. Posibil și aici

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Am zis Ferrer, pletosul care s-a retras acum ceva timp.
    Asta am vrut sa zic si eu, mai degreaba Ferrer decat Federer.
    Nu stiu de ce am vazut Federer... ciudat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Sa aiba Tiafoe o sansa la trofeu?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Atât timp cât e în semifinale clar are o șansă. Rublev iar a ratat o șansă mare de semifinale GS. Omul efectiv nu poate depăși o anumita limita.
    Sa vedem ce va fi la Sinner cu Alcaraz. Posibil sa fie și asta un meci lung.

  18. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    6-3 7-5 40-0 pt inchisoarea Alcatraz dar cumva a scapat detinutul Pacatos de servici.
    S-ar putea sa-l coste, daca nu meciul asta, urmatorul sau cel de dupa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Absolut halucinant meciul dintre Sinner si Alcaraz, si calitativ si cu intoarceri si deztoarceri si intortocheate si deztortocheate de scor cum nu stiu daca am mai vazut in viata mea! Incredibil meciul asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nu stiu voi dar exuberanta asta a lui Alcaraz ma deranjeaza...Not a fan !
    Mental e puternic...nimic de zis

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Nu remarc enervantul pe care-l emana daca e constant si joaca bine si nu-si bate joc de mine si de banii mei ca si Roma, Liverpool nu pierd la 2 goluri, Kyrgios, Gauf si altii.


    Are un meci cu un jucator super-odihnit si in super-forma si cu super-suporteri care zice ca vede mingea cat un pepene, Tiafoe. Eu zic ca-l dovedeste si pe asta daca nu i se termina benzina, dar trebuie s-o faca in maxim 4 seturi, altfel in finala daca ajunge, va merge in carje. Foarte periculos si incisiv acest Tiafoe, dar azi cred ca am fost martorii celui mai bun meci de tenis din acest an, americanul nu are nivelul necesar sa le fie egalul lu Sinner sau a lu Alcaraz.


    Fabulos meciul de azi. De mult timp n-am mai vazut 2 jucatori cu joc de nr. 1 mondial 5 seturi la rand, timp de 5 ore si 20 de minute. Cred ca a fost mai bun decat meciul dintre Djokovic si Nadal de la AO de aproape 6 ore! S-a izbit in unghiuri si in recuperari imposibile in prostie, zici ca s-a jucat pe zgura si lent, dar cand colo a fost pe hard si lovituri puternice! Atletii din ziua de azi sunt niste monstrii, cel putin Alcaraz si cu Sinner cand joaca asa ca azi, nu cred ca-i mai bate nimeni in GS-urile de pe hard. Poate cu exceptia lui Djokovic.
    Last edited by Johnny D; 8th September 2022 at 13:25.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •