View Poll Results: cine se califica?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • FCSB

    1 33.33%
  • Viking

    2 66.67%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 73

Thread: Play-off ECL: FCSB - Viking

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1

    Play-off ECL: FCSB - Viking

    tur 18/08
    retur 25/08
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Vin vikingii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Vin vikingii.
    Cu cat avansezi mai mult in competitie, cu atat iti cresc sansele sa intalnesti o echipa mai proasta ca cea din turul anterior

    La bugetele si jucatorii primelor 3 clasate, Romania trebuia deja sa domine tururile preliminare ale Conference, inca de anu trecut. Acum, ca s-au penibilizat toate 3 si fizic nu mai au unde sa cada, urci cateva trepte si ti se pare ca ai atins cerul.

    40 de mii de romani si-au ales un razboi extrem de mic, minuscul, insa l-au castigat, validandu-si inca o data saracia si nevoile.


    Viking are o valoare de piata undeva la nivel UTA si FC Arges. Nici n-ai cu cine sa discuti prea serios, oamenii sunt injectati cu marea performanta obtinuta de poporeni, asmutiti si linsi in ureche de gazete din care curg mierea, saliva si parul pubian.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #4
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La meciul cu Saburtalo, echipa poporului, prin reprezentantii peluzei nord, au anuntat ca au boala pe Ilie Dumitrescu, Bănel, Lăcătuș, Joe Panait etc. Uefa nu prea a gustat acest repertoriu de neamuri proaste si i-a amendat cu 50 de mii de coco. Aseara, iar si-au dat puscariasii in petec. Au dat-o in neo-nazisme, cruci celtice, ideologii solide pritocite pe bancile scolii de corectie 🤣 Drept urmare, isi mai iau vreo suta de mii ca popa, daca nu două. Cand esti prost, trebuie sa semnalizezi corespunzator. In apararea lor, cand ai 6 cimitire care strajuiesc templul din prelungire, ramai cu sechele care te marcheaza pe viata ☹️ Pana la urma, daca mai vin astia de doua ori la meci, o sa iasa pe minus nea gigi. Sa vezi draci ce da in ei de nazisti wannabe, de nu ti i-o alinia Fane Dediu sub maibac pe toti harienii astia de la pravale-baba! 🤣

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Vin vikingii.
    Si intorc scorul cu panaramele becaliote in mai putin de 30 de minute, in prima repriza!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    esti fericit johnny biy )

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    bah, doar nu v ati fi asteptat ca facand figuratie in campionatul lui burleanu sa rupi gura targului in europa? totul dupa chipul si pohta ciobanului capitalist. mai este o repriza dar eu vreau eliminati, sa moara GgB.

  8. #8
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    hai dario frate fii serios.... cu astia.. nu ai voie sa iei 2 goluri.. plus ca aveti un cap peste toti ei..

  9. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    hai dario frate fii serios.... cu astia.. nu ai voie sa iei 2 goluri.. plus ca aveti un cap peste toti ei..
    sunt cat se poate de serios, prietene. cand spun ca echipa este dupa chipul si asemanarea ciobanului tintesc direct jucatorii adusi de umplutura, decat sa transferi 5-6 modesti, mai bine iei 2-3 buni. pe cioban ul doare fix in pl de cei 50000 de azi din tribune, de alti 40000 cu ceva timp in urma si de alte milioane de fraieri ca mine care inca mai sunt langa echipa asta. cred ca pana acum a inasat din bilete in jur de 2 milioane de koko + vanzarile de jucatori. doar bani pentru jagardeaua asta, performanta pl iar cu noi se sterge la cwr. sa mi bag in natia lui de cioban imputit...

  10. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Aia au invatat sa traga de timp de la Rapid?

  11. #11
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Nu ai putut acasa si poti in Norvegia? Ar fi ceva Dica sa termine sezonul la echipa asta...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #12
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Becali baga bani. Apoi ia 0 Euro din Europa. Apoi termina pe 2, si apoi REPEAT REPEAT !

    Jenant rau sa pierzi acasa cu Viking...Acolo, slabe sanse...

    Sa vedem ce face ciobanul dupa, cu jucatorii luati vara asta, ptr Conference League
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    esti fericit johnny biy )
    Sa te intoarca Viking din 2 ocazii 2 goluri dupa ce conduci acasa, in tur...
    Nici macar presiunea returului... ce panarame...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mi s-a infiorat pielea de pe scrot la cat de slabi sunt acesti vikingi. O echipa de nivel Chindia, dar sub U Cluj si Petrolul. Despre fecemuisti ce sa mai spui, asta e rezultatul unui deceniu de blaturi, cumetrii, vopseli - intr-un cuvant, cancer. O echipa care pute a brânză de ioghin impuțit, a argăseală, a jucatori pupati in pulă de un popor incult si nespălat.

    Un mic exemplu pt cretini. Citeam inainte de meci un articol in care Fekali se lăuda ca l-a adus la Botosani pe Boli, iar daca joaca bine il ia la el. Ăsta e motivul pt care o echipa de la neica pulinen se pișă pe tine. Chindia ia rosu in min 5, corect, dar tu, fcmue, cand meriti rosu in min 3, cu U Cluj, ne scărpinăm la lână si ne umplem portofoliul cu teren in Pipera. E, sa imi bag eu p.u.l.a in voi de gunoaie! 👍

    Cand poporului ii e frig, foame, ii creste roborul si odrasla fecemoistă vine cu chilotii rupti acasa, noi ne simtim bine! M.U.I.E! 👍

  15. #15
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    meci de kkt, dar...
    ...i-ati ascultat pe comentatori????
    "pe vremuri aceasta echipa se numea steaua!!!" spusa de vreo 8 ori, intr-o repriza. ca rosenborg, ca nu stiu ce...

    prima data m-am distrat, a 8-a oara m-am intristat. inteleg ca poporeanul este simplu cognitiv, dar trustul pro sa ajunga pe aceeasi filozofie cu psd-ul, cu kilu de zaha si cu litrul de ulei... e o noutate mediatica.

    trist...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  16. #16
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Am văzut un pic din marele meci.. Vikingii slabi, fecesebeu cam fără cap în atac, la alea 2-3 ocazii întâmplătoare a iesit în evidenta portarul.

  17. #17
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Mi s-a infiorat pielea de pe scrot la cat de slabi sunt acesti vikingi. O echipa de nivel Chindia, dar sub U Cluj si Petrolul. Despre fecemuisti ce sa mai spui, asta e rezultatul unui deceniu de blaturi, cumetrii, vopseli - intr-un cuvant, cancer. O echipa care pute a brânză de ioghin impuțit, a argăseală, a jucatori pupati in pulă de un popor incult si nespălat.

    Un mic exemplu pt cretini. Citeam inainte de meci un articol in care Fekali se lăuda ca l-a adus la Botosani pe Boli, iar daca joaca bine il ia la el. Ăsta e motivul pt care o echipa de la neica pulinen se pișă pe tine. Chindia ia rosu in min 5, corect, dar tu, fcmue, cand meriti rosu in min 3, cu U Cluj, ne scărpinăm la lână si ne umplem portofoliul cu teren in Pipera. E, sa imi bag eu p.u.l.a in voi de gunoaie! 👍

    Cand poporului ii e frig, foame, ii creste roborul si odrasla fecemoistă vine cu chilotii rupti acasa, noi ne simtim bine! M.U.I.E! 👍
    pe tactica au jucat perfect.. unde iai vazut tu slabi nu stiu... a vazut antrenoru lor ca pe mijloc nu au sanse sa intre stelistii si ia impins in benzi unde si acolo au fost mai praf praf...

    Marele tavi Popescu al ciobanului inchis perfect tot meciu nu a miscat nimik... la fel. coman si restu.. eu zic ca au venit la București cu strategia bine pusa la punct!

  18. #18
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    meci de kkt, dar...
    ...i-ati ascultat pe comentatori????
    "pe vremuri aceasta echipa se numea steaua!!!" spusa de vreo 8 ori, intr-o repriza. ca rosenborg, ca nu stiu ce...

    prima data m-am distrat, a 8-a oara m-am intristat. inteleg ca poporeanul este simplu cognitiv, dar trustul pro sa ajunga pe aceeasi filozofie cu psd-ul, cu kilu de zaha si cu litrul de ulei... e o noutate mediatica.

    trist...
    Mironica e anti stelist de cand il stiu ) cel mai tare a fost meciu trecut' Tot stadionul in picioare si stiriga: "Curaj FCSB Curaj FCSB"

  19. #19
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,458
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    meci de kkt, dar...
    ...i-ati ascultat pe comentatori????
    "pe vremuri aceasta echipa se numea steaua!!!" spusa de vreo 8 ori, intr-o repriza. ca rosenborg, ca nu stiu ce...

    prima data m-am distrat, a 8-a oara m-am intristat. inteleg ca poporeanul este simplu cognitiv, dar trustul pro sa ajunga pe aceeasi filozofie cu psd-ul, cu kilu de zaha si cu litrul de ulei... e o noutate mediatica.

    trist...
    Pai si unde e eroarea?

  20. #20
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se susură in urechile nespalate ale poporului ideea ca fcsb nu mai e steaua din cauza unei conspiratii de juntă, in loc sa prezinte situatia de fapt. A fost lasata in faliment o societate cu 15 milioane datorii facute de Paunescu & comp, Fekali a preluat un lot si locul in prima ligă. S-a mers pe branci de ambele parti, pe motivul schimbului de terenuri, din care Fekali a castigat 50 de milioane. E simplu sa cumperi o societate pe 0, uitati-va ce haos e acum la Dinamo din cauza planului de organizare care necesita plăți cu bani reali . E usor de presupus ca mapn nu a facut cadouri, au cerut o mica sustinere si pt alte sectii sportive, pe care Fekali nu le-a mai onorat. Au fost magarii si rea credinta de ambele parti, nu exista sfinti in aceasta tranzactie cu iz de Jilava.

    Nu mai conteaza cum e ninonică acasa la el. Si Ioan Alexandru a fost băeat de galerie la Dinamo, cu deplasari grele la activ, dar in fața microfonului se metamorfozeaza in cel mai fidel slujitor al poporenilor. Oameni fara principii si coloana vertebrala. Je-guri. Banciu a plecat din trust dupa scandalul cu Fekali, cand Sarbu le-a scos emisiunea din grila pt ca si el, la randul lui, era debitor la Fekali Ninonică a ramas, a flexat coloana si a pupat in pulă pe cine trebuie. Ce respect, mă piș pe el! Si pe Draghici, si pe toti. Costeiu era fecesebist, un lingau, ăstuia nu aveai ce sa ii ceri. Il stiu de la Tudose de pe forum. Un jurnalist deloc rău, dar, **** mea, sangele apa nu se face.

  21. #21
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Dupa GSP și pseudostatisticile lor "instant" pe care nu le mai folosește nimeni în lume, FCSB a avut "mare ghinion" și a fost mult mai buna decât vikingii. Parca sunt mai de acord cu Mitica Dragomir la analiza meciului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •