Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
Se stie ca sezonul 85-86 a fost blatuit in totalitate pt ca haji sa devina golgheter. In ultimul meci marcase vreo 6 goluri, o mizerie de meci despre care am mai amintit. Nicu Ceausescu era guru-ul din umbra al acelei echipe. Stiu ca dadea prime mari la meciurile cu Dinamo, la alte derby-uri nu cred, nu am cunostinta

A dat gol cu Utrecht. Bravo, ma! Ce era, finala de sampion lig?

Haji este o jigodie si pt ca l-a terfelit pe Lucescu, dupa ce acesta l-a facut capitanul nationalei la 17 ani, apoi l-a transferat din tomberon, unde il pastra Real, la Brescia. Acolo, da, poti sa spui ca un an in serie B si unul in A a fost la cel mai inalt nivel din viata lui.
Si ce relevanta are?Noi discutam altceva.
Toate sezoanele din Romania au fost mai mult sau mai putin blatuite dar daca esti bun tot iesi in fata.De ce Mateut sau Camataru nu au iesit ei golgeteri ca tot aveau culoar?Pt ca in anul ala nu au fost asa buni.
Nu e vreo echipa Utrecht,zic doar ca e unul din golurile celebre.Si a dat si in CL goluri,si aia dupa 34 de ani candera intr-un picior.
Dobrin si Balaci cate goluri au in CL?Exact.
Nu stiu de contre intre GH si ML.Eu stiam ca auj avut mereu o relatie buna,au si lucrat impreuna in mai multe perioade dealungul timpului.Da detalii daca tot stii.