Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 75 of 75

Thread: Etapa 3 2022/2023

  1. #64
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Exact ce ziceam acum 2 zile, Sibiul moare în câteva etape și va avea soarta Gazului. Adică va juca degeaba tot sezonul, iar cel mai probabil la iarna vor pleca toți jucătorii.
    Ireal cum idioții aia de la liga accepta asemenea magarii an de an. Echipele astea care nu au o situație favorabila și nu pot garanta cu bani la începutul sezonului ca duc tot sezonul, nu ar trebui acceptate în prima ligă.

    https://m.digisport.ro/fotbal/liga-1...estiar-1831785

  2. #65
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Bun. Tara saraca, fotbal sarac, faliment etc ...
    Dar...
    E totusi o speranta. Coman a zis ca aici e solutia. Investitorii care dorm la Sibiu, ce vor? Faliment la unul din vectorii principali ai economiei locale? Sunt idioti? E in Liga 1, Superliga etc ... adica acolo in vitrina fotbalului romanesc
    Sa lasi mort clubul asta inseamna ca nu mai crezi in nimic ca fotbal in orasul tau. Mormantstadt
    Sunt numai cretini in Sibiu?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #66
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Coman va spune ceea ce vreți sa auziți vrea atenție, el își tot da demisia de prin ianuarie și ca să vezi...tot aici e nu a vorbit el chiar degeaba, e o lupta politica între peneleu și nemtoaica de la primărie, care sa se laude mai mult cu stadionul și echipa.
    Pierdeți esențialul, Baba a arătat iar clasa pe teren și tot mai rău îmi pare de el ca tre sa joace cu toți nătărăii din echipă 🥴 era un moment bun de salutat campioana și azi

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Bataie pe ciolan. Cla-sick.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A vrut si Iohanis ekipă in liga 1, la fel ca Ceausescu Incet-incet se duc acolo unde le este locul. In Europa League, adică E prost rau ne-a Cici ăsta. Il lua pe Baba cu 300 de mii, in loc sa dea de 6 ori mai mult pe prietenul mult mai netalentat al lui Tavi Crevedia. Asa e cand 'investesti' bani nemunciti, din retrocedari si paranghelii. Cu banii nostri a fost adus gunoiul asta la fc fcsb, exact ca pe vremea lui Valentin. O mizerie, o tara de cretini.

  6. #69
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    A vrut o p..a Klaus, când era primar și a promovat Sibiul nici măcar nu a vrut sa dea bani de scaune pentru stadion, a fost împotriva sportului tot timpul...plm, a fost ocupat sa aibă grija de o capitala culturala europeana 😈
    Zici ca ți-a plăcut de Baba? Dar de japonezul care joaca la închidere ce zici? Ca are recuperări cat pentru toți jucătorii din campionat 💪 nu știu cum se cauta fotbaliștii în Liga 1 dar cine pune mana pe astia 2 e rezolvat la mijlocul terenului.

  7. #70
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    M-am uitat asa intr-o doară, cat sa ma asigur ca gg-ul meu e in siguranță 🤣 Nu a fost un meci rau, chiar si la 0-0. Nu stiu de ce jucau asa târșelos in liga 2, e clar ca echipa poate face usor baremul si la liga 1 👍 Il stiu pe japonez de cand era la Metaloglobus. Citisem un interviu cu el si nu intelegeam de ce nu a raportat nimeni acest UFO in Pantelimon 🤣 Deocamdata sunt prea ieftini pt liga 1, aici se aduc fotbalisti de doua milioane sau din campionate f tari (vezi Rapid, ia numai din MLS). Ce sa faci cu Baba, cand fcsb l-a luat pe Lewandowski, asa cum titra digisport 🤮 Ne mai uitam. Cert e ca in ciuda asigurarilor tale ceva incepe sa pută acolo. Ca la romani, cand incepe sa mearga cat de cat treaba.

  8. #71
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Echipa mai bună Botoșaniul dar cu teja pe bancă nu le poți cere prea multe i-am tras în jocul nostru și nu le-a plăcut. Greu și la Sibiu cu multe gloabe în echipă...jucau la ciupeala în Liga a doua pentru ca asa voia maldarasanu, sa pună mana pe puncte și atât.
    Sa ii iau în **** cu banii lor cu tot, iti spun eu sigur ca au fost căutați de către una din firmele mari din oraș pentru sponsorizare și le-au închis ușa în nas ca deocamdata nu e cazul, sa mai aștepte puțin...deci se plâng de bani pe la teveu și refuză propuneri când primesc. Jucătorii sunt tot pe la restaurante de fițe, doar nu își pun consumația pe caiet cum se face în comunele arădene gen Timișoara 😈

  9. #72
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Conform primarului Sibiului, doamna Astrid Fodor, Primăria Sibiu a alocat constant, în fiecare an, sume pentru finanțarea activității sportive a clubului FC Hermannstadt, pentru categoriile de cheltuieli pe care legislația ne permite să le finanțăm din bani publici. În ceea ce privește finanțarea activității sportive a acestui club, doar în ultimii 4 ani sumele pe care Primăria Sibiului le-a pus la dispoziție clubului totalizează aproape 9 milioane de lei, FC Hermannstadt decontând mai puțin de jumătate, adică 3,8 milioane de lei. Si mai precis, un milion opt sute de mii de oiro in 4 ani. Hai ca nu e rau, dragă Danuț Coman!

    Mai bate-te cu echipe din astea, frace! Bine, daca dadea 4 milioane pe an, ca la Voluntari sau Pitesti era ceva. Asa, mici atentii, 500 de mii pe an, hai ca nu e tragedie! 🙃

  10. #73
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cam atât ar trebui să dea o primărie, cheltuielile auxiliare...ca nu platesc eu impozite ca să ia salariul Petrișor Petrescu și apoi sa faulteze în propriul careu ca pe la liga a 5-a. Dacă în alte orașe ii dau banii afara din casă și nu mai au nevoie de alte investiții atunci sa le dea câte 2-3 milioane, deocamdată primăria din Sibiu plătește din fonduri proprii un stadion de vreo 45 de milioane de euro. Și încă nu am zis nimic de contactele cu principalul sponsor al echipei 😁 mai discutam pe subiect, eu am auzit ca ăia de la transgaz încă nu se bagă ca e Dani Coman la butoane, ar vrea sa își pună alt om...multe de povestit 😎

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Hai bai la etapa a 4-a, mai lasati-o-n plm...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hai ca venim acum

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •