Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 76

Thread: Liga 2 2022/2023

  1. #22
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    La aceasta ora se joaca meciul cu Dumbravita. Dinamo domina dar cine s-o bage in poarta?

  2. #23
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    3-1 si o super faza de gol. Asa cainii mei!

  3. #24
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Partea a doua a fost frumoasa, e clar ca Bani nu mai are ce cauta titular si s-a vazut ce frana era dupa ce a fost schimbat la pauza. A avut cateva faze de joc penibil, cu pase date aiurea si transformari de rugby.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #25
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si acum platim ghivecele si geamurile sparte, pe Polona si Vacaresti, de mingile sutate cu sete de Bani, anul trecut
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. 13th November 2022, 15:17
    Reason
    Mai lasa-ne cu tampeniile tale

  6. #26
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Păcat ca am început campionatul abia prin etapa a 7-a, nu mai e timp acum de prins play-off ul. Zic păcat pentru Burca, pare ca nu și-a băut cerneala la școala de antrenori.

  7. #27
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corect, echipa misca, traieste, Burca dovedeste.
    Sunt inca sanse la plaiof, insa acum e presiune si trebuie castigat cam tot ceea ce e foarte greu.
    Ar fi fost bine sa fi avut timp de ajustari de lot, sunt inca jucatori ce nu corespund.
    Daca il dadeau pe Bani in vara acum erau si mai multi bani la echipa si acum spargea geamurile trenurilor din Basarab.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #28
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca pierdem la Iesh se va juca la milimetru, o sa facem conjunctivita balansand ecartul cu polobocul. Pe fotbal, sunt oarecum optimist. Iasu are o echipa f slaba si va exploata faptul ca noi jucam cu sabia la gat. Adica, exact ce ii place lui Grozavu si in general antrenorilor care ar prefera sa joace meciurile pe macadam. Oricum, asta e decontul lunii in care echipele se pregateau, iar Zava de la secoo statea prin Bahamas si respira prin branhii, labii, ce mai gasea si el p-acolo, pe la nudistele peste 80 de ani.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #29
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Toate meciurile sunt grele insa acum echipa are argumente sa spere si la victorii. Daca bat la Iasi se cheama ca au crescut si la moral si sange rece. Altfel mai sunt destule puncte fragile si atacantii sunt clei.
    Apropo, golurile de azi mai jos, azi am vazut cam a 3-4a repriza de meci a lui Dinamo din ultimii 3 ani care mi-a placut.
    https://www.youtube.com/watch?v=7gODCPs2N50

    Burca a schimbat playlistul din vestiar si se vede ca a disparut ritmul de manea.
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/din...su-679898.html
    Last edited by Utilizator; 13th November 2022 at 17:32.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #30
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Da, ca am citit acum articolul pus de tine Uti si mi-am amintit e ziua lui Nea Gigi Multescu azi...nu stiu cum e pentru voi dar o sa il respect mereu pentru ca s-a intors in ultimii ani si a vrut sa ajute echipa atunci cand altii stateau pe margine si gata-gata sa calce pe cadavre Cu tot respectul, Nea Gigi! La multi ani sanatosi!

  11. #31
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Foarte greu, daca nu imposibil sa intram in play-off... mai avem doar 5 meciuri si trebuie sa recuperam 4 pct fata de ultimul loc, cu urmatoarele 2 meciuri la Iasi si Brasov... ultimele 3 "teoretic" sunt usoare dar... in opinia mea daca reusim 8-9 pct in aceste meciuri e ok

    Mergi in play-off si ce faci, faci act de prezenta si poate ceva bani asa in play-out, acolo e locul nostru (fara suparare)

  12. #32
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ce e scris si pentru noi, bucurosi le-om duce toate

    La multi ani nea Gigi Multescu, respect!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #33
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Totusi am jucat cu o echipa de div C. Baietii astia, pana sa bata Resita prof Alexa, faceau fotbal part-time, dupa ce puneau gresie si faianța prin casele oamenilor.

    L-am revazut cu placere si pe Iulică Mihăescu, zis Careca, vesnicul antrenor secund, nepregatit inca sa fie principal 😆

    E bine ca a schimbat play-list-ul. Cred eu ca hip-hop-ul nu e departe de subcultura macră a manelelor, dar, sigur, e un mic upgrade. Nici Mutu si Niculescu nu ascultau Boston - Amanda, cum fac eu acum totusi jucau mai bine ca mine fotbal 😆 Intr-adevar, nu mai sunt vremurile cand se venea cu casetofonul pe umăr la stadion, cum facea Taribo West la Inter. Aia a fost o imagine antologică...

  14. #34
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Vecinului meu, Gigi Multumescu, care a ars decent in fotbal, deloc extraordinar insa, la mulțean cu sanatate. Momentul lui cruijfian a fost la Sportul, cand antrena gasca nebuna a raketului Șiman si toti erau platiti in obiecte de uz casnic, imbracaminte si alte bunuri nefiscalizate, trecute noaptea cu bacul dinspre Odessa. La noi a reusit celebra salvare la masa verde insa echipa arata bine pt ultimele meciuri, batuse la Voluntari si jegurile wecesebiste, ana mop si târla de milogi au votat retrogradarr din pix. De asta o sa imi bag eu **** toata viata in poenaru, pelici, fecali, ana mop, sifonul de cârțu si restul cozilor de topor. In fine, e ziua lu nea Gigi. Sa ne amintim de cele bune, pt ca fiecare dintre noi avem scheleti prin dulapuri... 🤓

  15. #35
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Multescu a fost si jucator cu glezna fina, golul de la Hamburg cand a crosetat vreo trei fundasi nemti si portarul e in hall of fame.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #36
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    un gol frumos la linkul de mai jos, insa mai mult decat golul m-a frapat stadionul pe care joaca o echipa din liga a 4a la englezi.
    https://www.gsp.ro/international/cam...ia-680317.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #37
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ala e un oras cat Slatina si Calarasi, dar, pt noi, Anglia e, intr-adevar, the new world. Noi inca nu am descoperit ca exista natii care traiesc nu doar ca sa se intretina la limita saraciei si a demnitatii, sa intretina alte putori si o camarila infinita de putori, ci se bucura, zambesc, nu trec prin viata asta ca robii, generatii la rand. Noi, daca mergem acolo, o facem ca sa le dam alora in fata cu libertatile si idealurile lor, sa le aratam cat de babuini suntem.

    Acum, ca am un pic de timp, un mic exemplu Iesisem din buncarul lui Churchill, unde am stat la o coada de vreo doua ore. Ok, nu conteaza. Sar parleazul peste drum, ca famiglia voia sa vada si Buckingham-ul. Un codru din ala verde, sanatos, mii de animale printre picioarele turistilor. Ce sa spun, frumos. Flora, fauna, **** mea, totul tzipla. Casa regala engleza aduce plusvaloare la buget, nu sunt parazitii despre care avem noi impresia ca sunt. Acum sa intoarcem in sec 12, piata sudului, Romania. Face primarul asta de ***** cateva arteziene langa piata. Mozaic din ala de la Amara 70, ma rog, toate babele in extaz. Si ce fac nenorocitii, pun in arteziene cateva ratuste salbatice. E, alea dupa cateva ore au disparut. Cam asta e diferenta. Dar, hai ca incep si ai nostri sa iasa prin Bulgaria, Turcia, avem sperante ca in 200 de ani...
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  18. #38
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Daca vrem sa mai avem vreo speranta pt calificarea in play -off azi trebuie sa castigam la Iasi.

    Sincer, nu cred ca mai avem vreo sansa de calificare dar... atat timp cat matematica tine cu mine
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  19. #39
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Avem si la egal, Buzaul minusculului antrenor Mihalcea a pierdut acasa cu Chiajna. Daca luam in considerare si prestatia lui Niculescu la Iasi, e bine sa ai adversari nulitati ca flacaii astia care maculeaza meseria de antrenor.

    Important e ca s-a admis contestatia lui Serdean, iar speta a fost trimisa la CCR. Daca aia vor decide ca e neconstitutional nu stiu ce mortii mamii lor, o sa fie frumos. Un esec pt Zava, timpul nu mai lucreaza in favoarea noastra.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  20. #40
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    La cum s-a jucat prima repriza... un egal e dumnezeiesc pentru noi, am jucat ceva la inceput, dupa aia, pauza mare

    EDIT; 1-0 pt Iasi
    Last edited by resita; 26th November 2022 at 18:12.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  21. #41
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    N-am jucat nimic, ne meritam soarta.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  22. #42
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Corect, o mizerie de club. S-au schimbat cativa se.curisti intre ei, se fac mereu aceleasi greseli si jepcareli, iar 'cei mai inteligenti dintre suporteri' (cornel dixit) asteapta rezultate diferite. Inca o data, tot respectul 👍

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •