Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 104 of 104

Thread: Etapa 2 2022/2023

  1. #85
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Cine e lider, Farul?
    Da
    FCSB e la un punct de retrogradare
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Cine e lider, Farul?
    Da, dar ungurii mi se par tari.
    Sunt singurii care au jucat bine si la mijlocul saptamanii si in campionat.


    WCSB e la extrema cealalta, singurii care au jucat prost in ambele meciuuri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Nasol. II ASTEPTAM IN LIGA 2.

    Hinghi, unde esti prietene?

  4. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    U Cluj a inceput formidabil, dupa ce s-a calificat pe meci eliminator din Liga a 2-a in Liga 1, a intalnit FCSB si Craiova Clone si n-a pierdut, si chiar si asa are mai putine puncte decat noi care am avut program si mai greu.


    Se zice ca nu e bine sa intalnesti noile promovate in primele 4-5 meciuri ca vin cu entuziasm iesit din comun. Si sincer se vede ca e cam asa. Sibiul e zmãu dar nici cu Petrolul nu mi-e rusine. Prin etapa a 5-a se mai calmeaza si-i calmam si noi, ca va fi derby mare, acu 2 ani n-am avut echipa mai buna ca ei si n-am scos decat un egal chinuit ceva p-acolo, ei bine acuma avem, e cu totul alta discutia.


    Ideea de mai sus se confirma si de Rapid.
    Anul trecut cand am fost nou-promovata am rupt tot in primele 4-5 meciuri.
    Last edited by Johnny D; 24th July 2022 at 23:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #89
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Ce-mi plac mie meciurile dupã care nici un È›igan nu rãmîne trist. N-a fost sã fie pentru întunericul Ghencea- Rahova- ZãbrãuÈ›, ci doar pentru CrîngaÈ™i-GiuleÈ™ti...
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Sa-ti placa si etapa viitoare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,917
    Reputatie
    1
    Deci Cluj a luat un punct cu doua echipe ... Se bat cu Poli la palmares
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Acu o saptamana il vedeam pe MeMel pe toti caii mari. El vine pe Giulesti in galeria super-meseria din peluza... Ca si-a luat leucoplast, ca e pregatit... Ca suporterii Rapidului nu se vor auzi de el si de galerie...


    Si cand colo, de vreo 4 zile incoace nu l-am mai auzit nici pe langa vreo musca. Musca a facut galerie singura saraca pe la geam... asa ceva... Nu stiu ce s-a intamplat cu el.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Nivelul actual din Liga1 este foarte scazut, anul asta poate castiga campionatul o echipa surpriza.

    Ca joc echipa lui Mititelu mi s-a parut foarte buna, acum nu stiu cui se datoreaza sa fie Croitoru asa de valoare antrenor?

    Sepsi, Faru si Rapid par ca mai joaca ceva, sa mai asteptam cateva etape sa ne dumirim....
    Last edited by iulian_1976; 25th July 2022 at 01:31.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Cred ca avem toate sansele anu asta pt prima data dupa mai bine de-un deceniu in care titlul nu va mai fi o afacere in 2-3 care se stiu dinainte. Trofeul ar putea fi ca o bila de jocuri din alea vechi cu plalete pe margini si bila sare pe toata tabla, habar n-ai unde ajunge. Am putea avea cel mai imprevizibil campionat de mult timp incoace.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Nu mai primesc penalty asa usor atacantii ceea ce este bine.

    Mi-a atras atentia R Negru de anul trecut fundasul dreapta de la U cred ca are ceva calitate pe postul acela cam peste tot ce vad in Liga1.

    Mi-a placut Bauza un jucator complet din punctul meu de vedere stie plasament, stie unde sa dribleze, stie unde arunce mingea, a
    facut sah-mat tot mijlocul CFR-uli, din pacate nu este jucator roman.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #96
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Cine e lider, Farul?
    Viitorul!

  13. #97
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cred ca avem toate sansele anu asta pt prima data dupa mai bine de-un deceniu in care titlul nu va mai fi o afacere in 2-3 care se stiu dinainte. Trofeul ar putea fi ca o bila de jocuri din alea vechi cu plalete pe margini si bila sare pe toata tabla, habar n-ai unde ajunge. Am putea avea cel mai imprevizibil campionat de mult timp incoace.
    numai sa nu va inecati la mal...
    granita la Orsova!

  14. #98
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    FCSB este acronimul Puºcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum ºi cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certaþi cu legea, infractori de drept comun. Cei care susþin aceastã echipã par ºi ei alcãtuiþi din aceeaºi plãmadã.

  15. #99
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Vad ca le-am dat si antrenorul secund afara.

  16. #100
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post

    Mi-a placut Bauza un jucator complet din punctul meu de vedere.
    Problema lui, des intalnita la decari, la jucatorii pe care nu se urca mingea ca barbatii pe Ana Prodan, e rãu de carne.

    Cand am scris eu despre Bauza, pe care il vazusem la Csikszereda, presei române ii musteau pampersii de la zaharicale regurgitate pe cur, dupa transferul lui Man la Parma. Nu asta e problema, ca l-am vazut eu 🤣, dar pot sa compar ca fizic era mai bine acolo, dar juca si oleaca mai avansat. In mod vizibil, are cateva tocanițe argentiniene in plus. Din carne de lamã sau ce animale mai au ei pe acolo prin Patagonia 🤣 Pt liga 1 e Il Genio. Acum, sta ca un boss si da pase mult mai putin talentatilor lui colegi. Aluia de la Tre Fiore din San Marino, antitalent pur, dar, ca orice italian, cu stiința la gol care vine probabil si din adn, dar si din abc-ul fotbalului.

  17. #101
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Iar fut cu curul Emil Bobu 1986 si alti lãtrãi libidinosi care si--au sapat toata saptamana transee cu lopaticile Linemann din dotare 🤣

    De abia astept sa citesc cronicuța lui Sergi Lopez. Ce-o sa fie la gura lor, a superiorilor, nici la curul porcului cu trichinella nu gasesti 🤗

  18. #102
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pe pagina poienii lui Iovan, ultimul articol e de acum doua zile. Subiect Dinamo, bineinteles, transferul lui Buhaescu 🤣

    Inca nimic despre derby, dar se coace ceva frumos, superior 🤣

    'ti-ai dreacu' de imbecili fara coloana! La placinte inainte, la razboi va cade-un coi 🤣🤣

  19. #103
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Problema lui, des intalnita la decari, la jucatorii pe care nu se urca mingea ca barbatii pe Ana Prodan, e rãu de carne.

    Cand am scris eu despre Bauza, pe care il vazusem la Csikszereda, presei române ii musteau pampersii de la zaharicale regurgitate pe cur, dupa transferul lui Man la Parma. Nu asta e problema, ca l-am vazut eu ��, dar pot sa compar ca fizic era mai bine acolo, dar juca si oleaca mai avansat. In mod vizibil, are cateva tocaniÈ›e argentiniene in plus. Din carne de lamã sau ce animale mai au ei pe acolo prin Patagonia �� Pt liga 1 e Il Genio. Acum, sta ca un boss si da pase mult mai putin talentatilor lui colegi. Aluia de la Tre Fiore din San Marino, antitalent pur, dar, ca orice italian, cu stiinÈ›a la gol care vine probabil si din adn, dar si din abc-ul fotbalului.
    Bauza...poate ar fi al 20-lea decar argentinian valoros din Europa
    Felul cum a dat pasele, cum a putut sa evite mijlocasii CFR-ului am inteles ca stie jocul chiar daca a jucat si in Liga2-a, este lent insa nu atat de lent pentru Liga1.

    La polul opus cand il vad pe Crepulja am un fior pe sira spinarii, imi vin in minte colturi de masa, picioare de lemn, rugby, mingi ovale si chestii din astea...

    Aviz rapidistilor sa nu se rupa caruta in drum...

    https://www.youtube.com/watch?v=pz2ZxhaAR98
    Last edited by iulian_1976; 25th July 2022 at 15:38.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    numai sa nu va inecati la mal...
    Toata lumea sa se-nece la mal!?

    Mioveniu sau Chindia campioana!

    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Bine-ai venit, obiectiv!

    Ce ti-am zis, Capitane?

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Pe pagina poienii lui Iovan, ultimul articol e de acum doua zile. Subiect Dinamo, bineinteles, transferul lui Buhaescu ��

    Inca nimic despre derby, dar se coace ceva frumos, superior ��

    'ti-ai dreacu' de imbecili fara coloana! La placinte inainte, la razboi va cade-un coi ����
    Sa ne tii la curent, ca ne-am saturat de obiective.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Aviz rapidistilor sa nu se rupa caruta in drum...
    Furam una noua, ce dracu. Cat ne costa sa ne luam una noua?
    Maxim 3 mue la 3 stelisti de 3 ori la fiecare si-am rezolvat.
    Last edited by Johnny D; 25th July 2022 at 16:17.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •