Page 26 of 44 FirstFirst ... 16242526272836 ... LastLast
Results 526 to 546 of 904

Thread: Liga 2 sezon 2022/2023

  1. #526
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    O prostie cu Steaua n play-off. știa joac cnd au chef, pot sa fac lejer niște blaturi și sa ofere niște puncte cadou.

  2. #527
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Foarte bine jucat, spurkații miei! 🤣 In fata unui public incendiar, circa 25000 de scaune goale, colorate iscusit ca sa par pline 🤣 baietii de la tska au facut spectacol. Deju' a parut, sau chiar e, o echipa de liga 3.

    Pacat ca legea nu permite cazarmelor sa participe in lig alaturi de primarii, consilii, companii de stat nesimțite, regii de apa si canalizare 🤣 Am fi avut o menajerie pe cinste.

  3. #528
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #529
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Mare sarbatoare in Groapa, s-au calificat cainii milogi degraba rostogolitorii de datorii in play-off serie B de pe ultimul loc si printr-un joc al rezultatelor
    Din ciclul "ce-ati fost si ce ati ajuns".
    Emotionant si discursul lui Burca cu "am parcurs o etapa si greul de-abia acum incepe" ,o pancarta pe fundal cu "sa facem totul" mai lipsea de-acolo si le aveam pe toate...
    granita la Orsova!

  5. #530
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Din ciclul "ce-ati fost si ce ati ajuns".
    Cunoscator emerit
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #531
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhne-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Otelul Galati- Poli Iasi acum sa vedem ce pretentii au galatenii la primul loc
    Gott wrfelt nicht! Einstein.

  7. #532
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Bravo Concordia!


    Noi practic ne batem cu RIPensia pentru locul de salvare prin baraj!


    Restul meciurilor sunt doar interesante prin aceasta batalie dintre noi si cimisoreni.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #533
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Azi incepe si play off-ul.

    Peste o ora si jumatate, Dinamo - Buzau.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #534
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Dinamo nu are bani nici de mingi.
    Un egal cu Buzul care le ține pe loc pe ambele.
    Iașiul bate la Galați și e 90% promovat.

    https://orangesport.ro/video-moment-...ingea-21065472

  10. #535
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cunoscator emerit
    ...dar astia cine-au fost ?
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  11. #536
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhne-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Poli Iasi invinge la Galati se inscrie pentru locul 1 si pentru promovare.

    Nu agreez aceasta echipa sponsorizata de primaria Iasi 100%, voturi pentru primar.
    Gott wrfelt nicht! Einstein.

  12. #537
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Un punct pentru nimic. Slabi la fotbal, slabi la matematica ☹️ La Dinamo vad ca tot timpul se comemoreaza un decedat, nu poti sa castigi in conditiile astea. Asta e o asociatie ezoterica care vag atinge si fotbalul, cum a facut si astazi echipa prof fara patalama, Burca Gigel. Gigele, ce sa facem, s-au terminat meciurile cu instalatori, cizmari, faianțari, acum jucam cu echipe care si alea vag practica fotbalul. Suficient cat sa se pie pe noi. Am deschis tv in min 75, e adevarat 🤣, dar a fost suficient ca sa imi sara mustarul pe fețele lor.

    Jalnic, ba, s-a stricat mancesteru' prof burca tocmai acum cand au venit astia cu pița si prime la bieț. Sau tocmai de aia. Ei nu prea joaca cu burtile pline. Nu ca 2000 de ron pe lun ar fi ceva, dar sunt buni cand te cheama Țr, Neluț, Ghezali si esti vai de pooola ta.

  13. #538
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sa vina locu 5 la bietz!


    Va fi derby tur-retur cu Dejul! Cu deja-ul?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #539
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Un punct pentru nimic. Slabi la fotbal, slabi la matematica ☹️ La Dinamo vad ca tot timpul se comemoreaza un decedat, nu poti sa castigi in conditiile astea. Asta e o asociatie ezoterica care vag atinge si fotbalul, cum a facut si astazi echipa prof fara patalama, Burca Gigel. Gigele, ce sa facem, s-au terminat meciurile cu instalatori, cizmari, faianțari, acum jucam cu echipe care si alea vag practica fotbalul. Suficient cat sa se pie pe noi. Am deschis tv in min 75, e adevarat ��, dar a fost suficient ca sa imi sara mustarul pe fețele lor.

    Jalnic, ba, s-a stricat mancesteru' prof burca tocmai acum cand au venit astia cu pița si prime la bieț. Sau tocmai de aia. Ei nu prea joaca cu burtile pline. Nu ca 2000 de ron pe lun ar fi ceva, dar sunt buni cand te cheama Țr, Neluț, Ghezali si esti vai de pooola ta.
    Doar nu te asteptai sa jucam ca si Napoli dupa ce un campionat intreg am mers pe burta atata pot flacaii, asta-i nivelul. Mai face si Burca experimente in echipa ca asa are chef, spectacolul e garantat zi pe cine preferi la baraj, ca-s mai curios ca un banatean care se uita peste gard

  15. #540
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    La Dinamo vad ca tot timpul se comemoreaza un decedat, nu poti sa castigi in conditiile astea. Asta e o asociatie ezoterica care vag atinge si fotbalul, cum a facut si astazi echipa prof fara patalama, Burca Gigel.
    Foarte bine punctat, nu poti sa ai mentalitate de castigator cand ai mai multe comemorari decat zilele cu rosu din calendarul ortodox.

    Altfel echipa face cat poate, e greu sa ai lot solid si sa mai ai si cateva solutiii pentru U21 si U19 in conditiile in care transferurile sunt blocate. Or fi si decizii neinspirate ale lui don prof Burca, insa e greu in conditiile unui lot subtire. In conditiile astea ar fi o performanta sa se claseze la final pe locul 4.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #541
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    zi pe cine preferi la baraj, ca-s mai curios ca un banatean care se uita peste gard
    Era un serial, un sitcom, prin anii 90, Mesterul casei, cu Tim Allen. Avea asta un vecin care statea dupa un gard, era priceput la toate si stia si ceva in plus despre orice. Era aratat mereu doar cu jumatate de față, restul era mascat de gard 🤣 Cam asa e si cu timisenii pe topicul de liga 2. Mai rar cum stiu ei ce rostogolim noi, unde si cat costă 🤣

    Bine, ce sa zic, se trage de locul 5 asa formal, se doreste rezolvare administrativa bla-bla, nici chiar pe timiseni nu-i mai ținem de musterii daca incepem cu din astea. Normal, imi doresc Apa si Salubrizare Pitesti la baraj. Nu e tragedie nicio varianta, toate pleaca favorite. Sibiu, Voluntari, Pitesti, cu toate ai doua manse jucate practic acasa. Si Clun, de ce nu, eu nu sunt frate cu ei si vreau sa ii trimitem unde le e locul 🤣

  17. #542
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu aș propune, domnule, ești n offside cnd ntre tine și adversar e un spațiu, cum ziceam eu, fanta de lumin. Se va ajunge aici, o s vedeți, pentru c așa mi se pare normal. Dac punem 10 camere și tragem 10 linii, și linia e ngust sau nu… Nu sta e fotbalul. Facem geometrie din fotbal și nu mi se pare normal. Cred c se se va sta pasiv la așa ceva fiindc fotbalul e pentru oameni mai mult, nu camere care s ne dea verdictele. Fotbalul e practicat de oameni, nu e un fotbal ntre camere.

    Speram ca macar dupa 25 de ani afla si timisenii ca fanta de lumin nu e un sortiment nou de fanta, dupa cele de lamaie si struguri. E o expresie folosita de nea Nelu Craciunescu pt a exemplifica bizonilor, in limbaj fizic, cand e opțai la fotbal. Si iar ne intoarcem la moftul romn, cand prof Babe spunea... 🤣

  18. #543
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ce de catzelushi aici! Aproape c-ai zice ca le pasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #544
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Da.
    Valea
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #545
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Las' ca urcam cu Rapid 2, numa de ciuda!
    Last edited by Johnny D; 23rd March 2023 at 10:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #546
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da.
    Si-n plus, parca doar pe la voi prin catelarie se conducea treaba importanta in urma intrunirilor liderilor de vaza ai forumului, ma mir ca v-ati decis sa mai sheruiti si cu muritorii de rand pasiunea canina de ultim rang.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •