Page 27 of 44 FirstFirst ... 17252627282937 ... LastLast
Results 547 to 567 of 904

Thread: Liga 2 sezon 2022/2023

  1. #547
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Dinamo - Rapid 2 0-1. Nu, nu e 20 la 1, ci e Rapid 2 iar scorul e 0 la 1!


    Asa ca idee, dupa ce vom promova, ca sa limpezim orice confuzii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #548
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Adica Șucu a facut o echipa doar ca sa joace si fie-su undeva, dupa modelul regelui fotbalului? 😀

  3. #549
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Stai cuminte, ca el vrea sa promoveze!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #550
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Cum era de asteptat Hotzelul e mare favorita la promovarea directa, dupa Iasi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #551
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Doua echipe din Moldova, care dac jucau cu echipele de acum 3-4 ani din liga a 2-a, nu intrau nici n top 10.
    Sezonul sta e de departe cel mai slab din ultimii 10 ani.

  6. #552
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhne-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Ce tot vorbiti Otelul vine din Liga a 3-a are ceva sanse pentru ca sunt o echipa omogena, au cred vre-o 2 ani de cand joaca ,nu stiu cat au platit pe Fatai asta ar fi vedeta primaverii

    Poli Iasi are primaria Iasi in spate au jucatori platiti bine, au inchegat echipa pe repede inainte in toamna...
    Last edited by iulian_1976; 31st March 2023 at 01:44.
    Gott wrfelt nicht! Einstein.

  7. #553
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Are ceva sanse.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #554
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asa cum era normal, tska se joaca de-a play-off-ul, pt ca i se permite si pt ca suntem o țara de ccat. Foarte slab nivelul, m-am plictisit dupa 3 goluri incasate de armia romn, de la jenant in jos. Fatai e un varf peste ce are cfr sau sepsi in lot, ca sa vorbim doar de play-off. Flueran a tinut punctele la Galati. Eu stiam ca se da avantaj, nu se scoate mingea din poarta pt lovitura libera de la 25 de metri. Jalnic.

  9. #555
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ia-l pe Capitanu care spera la promovarea directa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #556
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,455
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Asa cum era normal, tska se joaca de-a play-off-ul, pt ca i se permite si pt ca suntem o țara de ccat. Foarte slab nivelul, m-am plictisit dupa 3 goluri incasate de armia romn, de la jenant in jos. Fatai e un varf peste ce are cfr sau sepsi in lot, ca sa vorbim doar de play-off. Flueran a tinut punctele la Galati. Eu stiam ca se da avantaj, nu se scoate mingea din poarta pt lovitura libera de la 25 de metri. Jalnic.
    Corect. In lipsa de altceva, am vazut si eu ultimele 25 de minute de trageri de timp, vaicareli si izmeneli ale Otelului. Ca era optai, ca nu era, domnu Fluerica a dat lovitura libera. Daca rata natangu', binenteles ca nu intorcea. S-a aplicat cu succes tactica lui Dolarel de a scuipa in stanga si in dreapta, ei avand deja fluierasii cumparati.

    E intra-adevar cea mai slaba serie de liga 2 din ultimii ani. Slobozia trebuia sa promoveze la pas printre looserii astia. Insa nu-s bani, ce sa faci.

  11. #557
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Iote cica in Premier League de la anu se va prelungi cu timpul epuizat din meci. Adica practic ce-a fost la Cupa Mondiala a fost jucaraie, vom vedea 20-25 de minute de prelungire daca vor fi vaicareli multe. Eu cred ca in Anglia nu vor fi tocmai de aceea ca nu-si vor mai avea rostul, sunt curios insa cand va fi sa fie, cum va fi aplicata treaba in Romanica, atunci sa te miri de ea treaba!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #558
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    R.I.Pensia a pierdut iar. Bun, orice punct si ne egaleaza. Nu-i voie!


    Meciul direct va fi nebunie. Ne e bun si egalul... deocamdata.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #559
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O sa fie apasator meciul de pe stadionul Electrica. Cei 250 de electricieni prezenti la meci, nucleul dur al Ripensiei, ameninta sa taie cablurile, sa vanda cositorul fracilor sarbi si sa-si bage **** in el de fotbal cimisan. Ca nu se mai poate cu departamentalii astia, cu fanta, cu fratii burloiu! Vedeti si voi unde s-a ajuns, ambele cimisene inoata in hazna ca la din filmul preferat al lui Gioni, Șooacn redempn.

  14. #560
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,892
    Reputatie
    1
    Aia cu cablurile taiate nu erau galatenii lui Timache? Ohh, ce vremuri!

  15. #561
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Intre timp astialalti cimiseni Policlinica scrasnesc din dinti si din cizme sa scape de ultimul loc care practic ar fi un miracol, toata problema e ca nici penultimul loc nu e bun. Dar au 1-0 cu ungurii de pe penprimul loc si ei spera inca.


    Tocmai l-am vazut pe Uti p-aici si am stiut in acel moment ca am uitat ceva. Da, si Dinamo joaca azi derby-ul derby-urilor cu Dejul, am si uitat de ei de cat de importanti sunt. Dinamo e in judetul Salaj, aici la mine acasa, ar trebui sa sarbatorim printr-o batuta ardeleneasca cum doar lor li se cade cel mai bine!
    Last edited by Johnny D; 2nd April 2023 at 13:13.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #562
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Penibili dejenii astia, fac Ardealu de rusine, au joc de liga 7 spre 8 englezeasca iar Dinamo clar superioara undeva 5 spre 6.


    A fost clar ca Dinamo va prinde cel putin loc de baraj de cand s-au calificat astia in play off in acelasi timp cu Steaua. Steaua nu exista deci practic 5 echipe se bat pe 4 locuri iar astia sunt varza, deci Dinamo avea garantat locul 4 cel putin. Poate visa acum sa se ia la hartza cu Hotzelul pentru ultimul loc promovabil. Sansele sunt mici dar ele exista.


    Zalaului n-are decat sa-i para rau c-a lasat asa panarame sa-i scoata la barajul de promovare in Liga a 2-a acu 2 ani. Regretele sunt tardive.
    Last edited by Johnny D; 2nd April 2023 at 18:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #563
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce se incapataneaza Zalaul sa faca fotbal. Ma vedeti pe mine ca fac tuica la cazan, in balcon? ☹️

    Bil verde pe fle. Nu am vazut, am inteles ca putea fi 425-0 pt cini, practic echipa comunei Dej venise sa ne arate cat pamant a crescut pe langa firicelele de gazon si macadam care, in viziunea frf, poarta numele de teren de fotbal. Dar, daca joci fotbal, te impui si asa. Insa aveam scuza asta pregatita, in caz ca mai rata Ghezali 6 ocazii cu poarta goala, ca Lukaku la mondial. E prima victorie a prof Burca Gigel cu o echipa din top 5, sa il felicitam si sa incercam sa mai amanam cateva salarii pt baieti.

    PS. Povestile lui Timache au intotdeauna un twist horror. Oltenii le-au luat posturile de sef, moldovenii le mananca resursele, ardelenii sunt de la țara, iar miticii, ce sa mai vorbim, cate putin din fiecare celula cancerigena cunoscuta. Din cate stiu, ii tolereaza doar pe dobrogenii care ii fac saramura de crap cand vine seara obosit de la Nice, unde are multe conferințe de tras vanturi pe cracul sumanului. In opinia lui, cei mai buni romani sunt sarbii si austriecii. Un adevarat cetatean model. Ma si mir cum nu i-au poprit astia iahtul odata cu al celorlalti oligarhi prosovietici. Ii dau putina dreptate aici, e clar ca anumiti mitici sunt chiar idioti si se lasa batjocoroti in tara lor de toti martalogii.

  18. #564
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu stiu de ce se incapataneaza Zalaul sa faca fotbal. Ma vedeti pe mine ca fac tuica la cazan, in balcon? ☹️
    Corect. Sa ramanem fiecare la ce ne pricepem.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Bil verde pe fle. Nu am vazut, am inteles ca putea fi 425-0 pt cini, practic echipa comunei Dej venise sa ne arate cat pamant a crescut pe langa firicelele de gazon si macadam care, in viziunea frf, poarta numele de teren de fotbal. Dar, daca joci fotbal, te impui si asa. Insa aveam scuza asta pregatita, in caz ca mai rata Ghezali 6 ocazii cu poarta goala, ca Lukaku la mondial. E prima victorie a prof Burca Gigel cu o echipa din top 5, sa il felicitam si sa incercam sa mai amanam cateva salarii pt baieti.
    Aur curat.
    Last edited by Johnny D; 3rd April 2023 at 09:17.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #565
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Meci frumos facut de Dinamo la Dej, a fost precum un Dejteapta-te Dinamo.
    Echipa combina, joaca, inscrie, o mare diferenta fata de cum arata la meciul anterior cu dejenii de la inceputul sezonului regulat. Meritele apartin lui Burca pentru ca a reusit sa aduca coerenta intr-un lot incropit pe repede inainte si fara posibilitate de a face alte transferuri in ultimele luni. Dar meritele apartin la fel de mult si celor din conducere care au reusit sa aduca jucatori valabili pentru Liga a2a si jucatorilor care au inteles sa puna osul la treaba. La nivelul asta amarat, Dinamo a reusit sa injghebe o structura care functioneaza ok la toate nivelurile si asta e un semn bun pe drumul spre normalitate.

    Cat despre promovare directa, meciul urmator va fi relevant. Daca Dinamo invinge atunci convinge. Ramane sa supravietuiasca si administrativ, sa vedem ce se intampla cu reorganizarea reorganizarii insolventei si daca vor venii si banii dupa ce hartiile au fost inca odata pasate.
    Last edited by Utilizator; 3rd April 2023 at 12:42.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #566
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Prime Barcelona sau Dinamo!? Sfertul academic nu ne poate raspunde la aceasta intrebare! Dinamo joaca de zici ca e dintr-o liga superioara si nu, nu e echipa de pe loc direct promovabil din aceasta disputa! Iar noi naivii, care acu cateva luni credeam ca va zacea la capataiul evitarii retrogradarii, cum ar fi fost natural...


    Uite tu, nici prime Barcelona nu rata asa ocazii, zici ca vor sa-si bata joc de adversari!
    Galatzenii pur si simplu nu pot pune mingea jos, parca sunt din alt sport!
    Sa ne spuna Cip ce e cu transformarea asta, s-or fi intors salamul si carnatzii la baietz!
    Last edited by Johnny D; 7th April 2023 at 21:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #567
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    da din pacate au ratat cu poarta goala..
    Libera La LAZIO !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •