Page 34 of 44 FirstFirst ... 243233343536 ... LastLast
Results 694 to 714 of 904

Thread: Liga 2 sezon 2022/2023

  1. #694
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,102
    Reputatie
    1
    Haha...eu vorbeam de jocul Galatiului, ca astia promoveaza. Si nu imi explic cum. Bine ca nu mai exista barem la liga 1, ca nici 10 puncte nu faceti la anul cu echipa asta.

  2. #695
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Nici promovarea n-a fost obiectiv cu acest lot si inca suntem in joc.
    In prima liga ar fi greu, intr-adevar, cu sistemul nostru de organizare, fara milionari care delapideaza sau primarii care sa angajeze jucatorii pe bani publici.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #696
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,088
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Haha...eu vorbeam de jocul Galatiului, ca astia promoveaza. Si nu imi explic cum. Bine ca nu mai exista barem la liga 1, ca nici 10 puncte nu faceti la anul cu echipa asta.
    Nu baga mana in foc, la Galati au traditie in fotbal de zeci de ani, multe relatii, multi au plecat de la Galati incepand cu MM si terminand cu 2 fosti dinamovisti cu plete...
    Otelul vine din Liga a 3-a totusi si se bate cu echipe recent picate din Liga1.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #697
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,088
    Reputatie
    0
    La Galati sunt oameni seriosi din cate stiu vezi Vali Stefan, din pacate stau cu mana intins la primarie, n-au suporterii atati bani sa-i sustina, le mai arunca ceva bani primaria din cate stiu...

    Au gazon impecabil de multi ani si nocturna, in rest stadionul este vechi, acolo am fost la primul meci de fotba....
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #698
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Ce va tot certati? Dinamo la baraj e ceea ce-am vrut toti.
    Macar ne distram. Cu Otelul la baraj ar durea pe toata lumea-n pla.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #699
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu baga mana in foc, la Galati au traditie in fotbal de zeci de ani, multe relatii, multi au plecat de la Galati incepand cu MM si terminand cu 2 fosti dinamovisti cu plete...
    Otelul vine din Liga a 3-a totusi si se bate cu echipe recent picate din Liga1.
    Domnule, eu vorbesc de prezent si trecutul apropiat, de ce am vazut. Jocul prestat de Galati e sub orice critica si ma minunez de cum au ajuns pe un asemenea loc. Acum realizez ce dezastru e la liga a 2a. Bineinteles ca lucrurile se pot schimba, insa le va fi greu sa faca o echipa care sa faca fata in liga 1.

  7. #700
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce va tot certati? Dinamo la baraj e ceea ce-am vrut toti.
    Macar ne distram. Cu Otelul la baraj ar durea pe toata lumea-n pla.
    Ca sa explic, nu e vorba doar de interesul starnit de cele 2 echipe, dar si de sansele de reusita.
    Daca Otelul ar avea undeva la un 0,12%, Dinamo are undeva la 1,73%, deci clar mai interesant.
    De ce sa vreau o lupta hypermegadezechilibrata, cand pot sa am o lupta mai corecta, si doar megadezechilibrata?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #701
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    La Galati sunt oameni seriosi din cate stiu vezi Vali Stefan, din pacate stau cu mana intins la primarie, n-au suporterii atati bani sa-i sustina, le mai arunca ceva bani primaria din cate stiu...

    Au gazon impecabil de multi ani si nocturna, in rest stadionul este vechi, acolo am fost la primul meci de fotba....
    Traim din sponsorii de pe bannere si tricouri, iar primaria e tot sponsor, nu finantator ca la altii.

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Domnule, eu vorbesc de prezent si trecutul apropiat, de ce am vazut. Jocul prestat de Galati e sub orice critica si ma minunez de cum au ajuns pe un asemenea loc. Acum realizez ce dezastru e la liga a 2a. Bineinteles ca lucrurile se pot schimba, insa le va fi greu sa faca o echipa care sa faca fata in liga 1.
    Asa a-nceput Dorinel in 2009. Cam 2 sezoane, pana reuseste sa le creasca pregatirea fizica, sa poata face pressing pe tot terenul.
    Jocul este economicos, dar la capitolul numar de atacuri initiate (nu ocazii), Otelul a fost si-n mandatul trecut printre primele din liga.
    Ieri si la numarul de ocazii am fost mult peste Dinamo. Diferenta au facut-o norocul si portarii.
    Va fi greu in prima liga, mai ales ca planul nu era promovarea din primul sezon, tocmai din lipsa de bani.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #702
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Nici Rapidu n-a reusit sa promoveze din prima, si cu bani, e de admirat ce s-a facut acolo cu bani putini, chit ca nu se compara nivelul din Liga a 2-a acu 2 si 3 ani cand juca Rapidul impotriva lu Arges, Petrolul, Craiova cea neclonata sau U Cluj, cu ce e acum. Pana si Metaloglobus era echipa de temut p-atunci. Nu mai vorbim de Turris Turnu Magurele care erau ca si promovati si noi le-am dat gol in ultima secunda din campionat, cu care i-am si desfiintat.



    Aaaa... si Farul, da, ca-l vad pe Ciorbica, dar... mda...
    De nu-l vedeam pe Ciorbica, nici nu-mi aminteam c-am jucat si cu ei.
    Bine ca unii se chinuie sa promoveze sportiv, altii se unesc, fac hora unirii si iau campionatu fara sa promoveze.
    Last edited by Johnny D; 12th May 2023 at 09:11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #703
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ce ravagii am face daca Timache ar sustine Dinamo la toate meciurile, nu doar la astea cu Otelul

  11. #704
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Io zic sa va uniti si voi cu WC WCSB, sa renunte Berbecali ca si-asa a zis ca s-a saturat, sa aiba in fine un nume echipa aia care sa fie Dinamo evident, si sa luati campionatul cand Steaua abia promoveaza. De ce sa fiti fraieri si sa va bateti cu ei la promovare si sa pierdeti promovarea poate si la anu cand la anu puteti fi campioni ca si Farul? Daca Farul a putut, voi nu puteti?


    Eu ma gandesc sa unesc pe Rapid cu Sexpsi, si sa-i zicem SexRapid, avem si echipa de fotbal, si hotline de femei ce pot fi cu tine in maxim 20 de minute, indiferent de judet!


    Si ne si autofinantam prin treaba asta.
    Last edited by Johnny D; 12th May 2023 at 09:30.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #705
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Pai in restul timpului, timache-i ocupat sa alerge dupa masinile de la Arabesque si sa le scuipe cand nu-i soferul in ele.
    Cred ca le scuipa pe la planetare, sa nu se vada, ca sa nu-l fugareasca dupa aia soferii pe el.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #706
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Traim din sponsorii de pe bannere si tricouri, iar primaria e tot sponsor, nu finantator ca la altii.


    Asa a-nceput Dorinel in 2009. Cam 2 sezoane, pana reuseste sa le creasca pregatirea fizica, sa poata face pressing pe tot terenul.
    Jocul este economicos, dar la capitolul numar de atacuri initiate (nu ocazii), Otelul a fost si-n mandatul trecut printre primele din liga.
    Ieri si la numarul de ocazii am fost mult peste Dinamo. Diferenta au facut-o norocul si portarii.
    Bine ma, daca voua v-a placut ce ati jucat, va urez s-o tineti tot asa!

  14. #707
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bine ca unii se chinuie sa promoveze sportiv, altii se unesc, fac hora unirii si iau campionatu fara sa promoveze.
    Spune-mi te rog in ce an a promovat sportiv Rapid din liga a5a in a 4a.

  15. #708
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Pai toata lumea a participat din Liga a 4-a.
    Petrolul cand a promovat din a 5-a in a 4-a? Steaua?
    Noi macar am promovat cu AFC Rapid din a 5-a in a 4-a si apoi s-a infiintat Academia in a 4-a.
    Pentru Petrolul, Steaua si oricine altcineva, n-a promovat nimeni din a 5-a, doar pentru noi, o echipa rapidista.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #709
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,102
    Reputatie
    1
    Bucurestiul spre deosebire de restul tarii are si liga a5a, Bulache.
    Plm, nici nu cunosti istoria echipei pe care o sustii. Voi ati preluat locul echipei Miscarea CFR, AFCR nu v-a recunoscut

  17. #710
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Nu ne-a recunoscut, dar a promovat cu un an inainte, si e si ala tot Rapid.
    Nu ca nu ne-a recunoscut, n-a recunoscut Academia la vremea aia, Rapidul e tot Rapid, cu sau fara recunoastere. La ora asta probabil si-au schimbat punctul de vedere deja. Pentru mine, daca esti rapidist, e Rapid. Nu exista clone doar bucati de Rapid ravashite pe hotar in urma imprashtierii generate de faliment. Clone au echipele care n-au intrat in faliment sa fie vandute pe bucati ca apoi sa aiba ce aduna, echipele care sunt pe bucati nu sunt clone. Si ideal ar fi sa aducem cat mai multe bucati la un loc pana formam in totalitate Rapidul original.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #711
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,102
    Reputatie
    1
    Bun , ca sa tragem linie...o echipa preia locul altei echipe in liga a4a si apoi isi adauga numele Rapid, castigat la licitatie.
    Ca principiu mare diferenta intre ce a facut Rapid si ce a facut Hagi nu e, ambele echipe si-au cumparat denumirile, diferenta e ca Hagi nu joaca pe locul altei echipe, deci e mai corect decat voi.
    P.s. **** ambelor echipe!

  19. #712
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce s-o mai dam pe arbitraj, ca in play-off am fost bestia nera pt o singura echipa: Otelul din Galati. In tur, nu imi aduc aminte sa fi ajuns la poarta dinspre Casin baietii lui Dorinel. Poate dupa meci, daca au lasat vreun acatist pt calificare directa in liga 1.

    Pana sa se trezeasca Otelul si sa aiba ocazii, daca nu lufta prostul de Bordusanu (cel mai bun produs al academiei de la Stefan Radu incoace ) se facea 0-3 din nimic si plecam cu totii la Eurovision, la Liverpul.

    Marile ocazii ale Otelulului au fost niste faze confuze la care mai mult ca sigur Patriche trebuia sa marcheze niste jucatori adversi, nu a facut-o si cu asta-basta

    Ai, ma, ce dreacu. voi credeti ca eu ii injur degeaba? Oriunde ar merge, asa trebe sa aiba Dinamo 1-0 din minutul 5, daca nu se mai poate de pe tunel, ca in vremea lui Timache si Ionuscu Veverita. Asta e jocul. Eu cunosc bine echipa, antrenorul, e o mare infrangere pt noi sa nu ne calificam direct din cea mai slaba liga secunda vazuta vreodata.

    Si iar revin la prostia lui Burca de a tine rezerva un portar de cupe europene din Serbia care a demonstrat si aseara ce bestie este . Este inexplicabil, ba, ne-am dat singuri cu tesla in khoae 20 de meciuri, cu ciutanul ala de Oncescu.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 12th May 2023 at 12:56.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  20. #713
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mda, fara insistenta cu Oncescu erau deja promovati direct.
    Nu risti cu portar de 18 ani ca sa satisfaci regulile pedofile ale FRF, portarul trebuie sa fie deja zmeu, bagi puiet pe teren ca acolo greselile mai pot fi reparate de alti coechipieri.

    Apropo de FRF si modul original de organizare a ligilor: gesepeu zice ca la egalitate de puncte intre Otelul si Dinamo galatenii sunt in fata pentru ca prima regula de departajare e rezultatul din meciul direct din sezonul regulat. Adica sunt in fata aia cu golaveraj negativ si ciocaniti bine in doua meciuri de playoff. https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/ote...re-697372.html
    Bun asa, era mai interesant sa promoveze echipa de se claseaza la final fix la mijlocul playoutului iar la baraj sa mearga echipa de pe 10 din sezonul regulat care sa joace cu echipa de pe locul 4 din playoff in Liga 1. Iar daca in meciul de baraj va fi egalitate dupa 90 de min sa castige aia care au in lot un jucator pe care-l cheama Vasile. Asa totul ar fi avut mult mai mult sens iar competitia ar fi mult mai dinamica.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #714
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1




    O mutare proasta sa dam afara singurul Vasile pe care il aveam, Buhaescu. Acum, nu cunoastem foarte bine Otelul, dar sigur pe teren si in tribuna erau vreo 4000 cu numele asta stramosesc. Si ma gandesc in primul rand la Fatai

    Chiar au dinamizat competitia aceste reguli. Zici ca traducem manuscrisul Voynich si ne stupefiem pe masura ce il descifram . E final de sezon si noi inca nu stim criteriile de promovare. Mai scrie unul cate o regula pe la ferefe, o publica gesepe, te ajustezi pe parcurs. Ia sa fi aparut mantocaria asta cand avantajata ar fi fost Dinamo, cred ca se faceau spume la tubul digestiv toti marinii ceausescu, dubasii, futbesistii patriei
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •