Page 24 of 44 FirstFirst ... 14222324252634 ... LastLast
Results 484 to 504 of 904

Thread: Liga 2 sezon 2022/2023

  1. #484
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Imi pare rau pt lanterna Rimișoara, umilita zugravilor Dumbravitei, de saptamana trecuta. Speranta mea e aceea ca va primi inca o invitatie in liga 2, ca cea de anul asta, dupa ce geambazi si marica au demolat inca o echipa. Se stie ca timisenii, milogii, n-au nicio jena cand accepta pomeni, fuziuni, adoptii, echipe scoase din cur de primarie, robi si orzasi, plus alte bunatati din cutia milei. E o diferenta intre lupta de clasa si iluzia luptei de clasa. Nadajduim ca o vor intelege pana la urma fracii timiseni si rapidisti 🤣🤣

  2. #485
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Bla bla bla,Timisoara-n sus si Timisoara-n jos, noi n-am mancat usturoi...
    Lasati bai manelele astea miticesti si mai schimbati placa, faceti cheta si platiti alea 7 bulioane, ce tot asteptati ca niste mendianti sa va ajute aia de la ministere, dupa modelul celorlalti mizerabili, fratii vostri ghencisti pe care ii huliti acum cu ipocrizie dar si invidie ...
    Intr-o tara cat de cat normala, nu ati primi licenta, intr-o tara civilizata ati fi fost desfiintati inca din '89.
    In Romania vad ca va bateti acum la play-off
    Deci un sincer huooo nenorocitilor !!!
    Si nu va mai tot mirati dupa aia ca vrem granita la Orsova si capitala la Viena...
    Last edited by cip; 28th February 2023 at 09:29.
    granita la Orsova!

  3. #486
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,458
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Bla bla bla,Timisoara-n sus si Timisoara-n jos, noi n-am mancat usturoi...
    Lasati bai manelele astea miticesti si mai schimbati placa, faceti cheta si platiti alea 7 bulioane, ce tot asteptati ca niste mendianti sa va ajute aia de la ministere, dupa modelul celorlalti mizerabili, fratii vostri ghencisti pe care ii huliti acum cu ipocrizie dar si invidie ...
    Intr-o tara cat de cat normala, nu ati primi licenta, intr-o tara civilizata ati fi fost desfiintati inca din '89.
    In Romania vad ca va bateti acum la play-off
    Deci un sincer huooo nenorocitilor !!!
    Si nu va mai tot mirati dupa aia ca vrem granita la Orsova si capitala la Viena...
    Intr-o tara civilizata AEK Bucuresti inca juca la Bucuresti.

  4. #487
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #488
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nicio tara civilizata nu a desfiintat fostele echipe ale regimurilor comuniste. Nici RFG, nici Igoslavia, Polonia, Cehia, Ungaria, ce sa mai zic de administratiile americane, care au inteles importanta brandulu Dynamo din Houston, un factor de echilibru la granita cu Mexicul Nici Bulgaria, dar, na, noi fiind superiori, am intrat deja in Schengen in fata lor, nu ii luam in seama pe fraierii astia.

    Stati umpic, ca nu asa se face. Hai sa demolam si vedem noi ce punem in loc. Ne gandim vreo 30 de ani asa, cum am facut in alte domenii de care s-a ales praful. Ce punem, de fapt? poli bragadiru, unirea geambazi si dumbravita?

    Brandul a fost creat de direktia nabliudeti molodioi, care rimeaza cu ceva. Din bun simt, nu o sa amintesc aici

    Faceti voi, ma baieti, ca nu va opreste nimeni sa castigati sute de trofee. La voi, niciodata nu e bine. V-ati asociat cu interlopi, ati retrogradat. V-ati asociat cu primaria, ati falimentat. Ati facut cu zacusca de acasa, ati retrogradat in C, v-au lasat astia din mila inca un an, va duceti iar in C. Pai, tot direktia nabliudati e de vina, domne?

    Va roade ca ca ati murit de 8 ori pana acum, din incompetenta si indolenta, iar noi renastem ca pasarea lui Kovacs. Care a scris si un imn pt Dinamo si nimic pt Poli, he-he Zici ca noi jucam pe Maracana si voi pe stadionul care a luat-o la vale, cand a plouat cu galeata. Hai, ma, ce dreacu", sunt comune facute orase de Ceausescu care au stadion inaintea noastra, despre ce vorbim...

    LE. O sa plateasca, nu va faceti griji. Si voi sigur ati platit datoriile de milioane ale societatilor falimentate. Si fcbs la fel cu societatea lui Paunescu etc. Numai noi nu platim, ca avem pla mare. O sa platim, datoriile sunt rostogolite, nu taiate din pix Daca legea permite sper sa le putem taia. Da-o in **** mea de tara proasta si cretina, nu am pus-o eu sa aleaga Iliescu in 90, sa se intoarca iar de unde a plecat. Asta e discutie, Cipane, sa o faci tu cu amicul Timache fesenistul, cu Grindeanu, Sirbu si Simonis, valorile pe care le trimite Timisoara la Bucuresti. Noi suntem mitici si voi trimiteti ce valori aici, Titulesti si Bratieni?
    Last edited by Capitanu.Burcea; 28th February 2023 at 15:44.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  6. #489
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Leo s-a suparat pe noi astia mistocari si s-a decis sa posteze doar pe Dinamo, cat Dinamo e in Liga a 2-a.
    Are alergie la mistouri cat Dinamo e cazuta. Adica da d-le, dai in om, dar nu cat e jos, ca este de porc.


    Ce oameni...


    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #490
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Otelul:Csikszereda 1-0

    Fatai asta este venit liber de contract, cat o fi platit de sociosi ...?

    Otelul momentan este lider
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #491
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Încă o echipă susținută de primărie cu restante financiare. Zicea ieri după meci Dorinel, că așteaptă sa primească banii de la autorități și ca sunt restante. Dacă intra în prima ligă își tau craca de sub picioare, nu au bani sa reziste acolo un sezon întreg.

  9. #492
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Habar nu ai cum sta treaba la Galati, clublul este de tip socios, cer de mai mult timp ajutor de la primarie...nu au primit nimic

    Clubul ar primi bani si de la primarie insa ce castiga primaria din Galati? Politic nimic, om nu isi pot baga in club, tipul socios
    prevede drepturi egale tuturor membrilor.

    Cred ca Ripenisia are sanse sa reuseasca cu tipul asta de socios, are multe firme private ca sponsori. A cotizat primaria Timisoara la Ripensia? Nu.
    Ce nu stiu multi Ripensia s-a infiintat chiar in sediul primariei Timisoara, este un club legenda in Romania si nimic.

    "În sala Primăriei Timișoara, în data de 21 Octombrie 1928, sub președinția domnului Dr. Cornel Lazăr..."

    Cluburile sponsorizate de primarie au oameni de la primarie bagati in club, se fac parandaraturi la transferuri, parandaraturi la montarea gazonului, de obicei se pregateste om pentru campanie electorala...
    Last edited by iulian_1976; 4th March 2023 at 13:23.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #493
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    FC Dinamo Legenda Renaste isi continua parcursul de regularitate (cum ar fi spus Ghitulescu ) si castiga la Sibiu, in fata unui public numeros, cunoscator, civilizat si generos.

    Etapa urmatoare va fi decisiva. Meciul cu FCE Ternii Frustrați va fi un adevarat derby salvezza. Cine va manca mai multa zacusca de la investitori va castiga. Semnez de pe acum petiția paine si corn pt banațeni, ca e amarati, saracii. Au trimis toata avutia in Moldova 🤣

  11. #494
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    FC Dinamo Legenda Renaste
    \m/


    Un egal nu e bun etapa viitoare, Concorzenii de Chiajna sunt flamanzi rau si vin cu victorii multiple la rand. S-au trezit si astia pe ultima suta ca Rapidu acu 2 ani. Decat daca nu cumva pierde Unirea Dej, dar e greu de crezut. Ramane de vazut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #495
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    FC Dinamo Legenda Renaste isi continua parcursul de regularitate (cum ar fi spus Ghitulescu ) si castiga la Sibiu, in fata unui public numeros, cunoscator, civilizat si generos.

    Etapa urmatoare va fi decisiva. Meciul cu FCE Ternii Frustrați va fi un adevarat derby salvezza. Cine va manca mai multa zacusca de la investitori va castiga. Semnez de pe acum petiția paine si corn pt banațeni, ca e amarati, saracii. Au trimis toata avutia in Moldova 🤣
    Eu am anunțat din timp ca vom fi mulți în tribună azi

  13. #496
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Felicitari. Daca puteti sa va repeziti si sambata viitoare, ca noi nu cred ca reusim sa umplem monumentalul de langa Cașin, 5000 de locuri 🤣

  14. #497
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    Revin cu cine sponsorizeaza Otelul, principalul sponsor este LIBERTY Steel Group Europe sunt indienii de la combinat nu stiu exact suma, din cate am inteles este deja suma cheltuita

    In fiecare an Otelul face cerere la primaria Galati au depus un dosar de finantare
    "Suporter Club Oțelul Galați a depus pe 17 octombrie dosarul pentru obținerea de finanțare de la Primăria municipiului nostru, conform proiecției bugetare atașate la dosar. Vă reamintim că, la ora actuală, clubul roș-alb-albastru trăiește doar din contribuțiile suporterilor și a câtorva sponsori mărinimoși care au dorit să țină steagul sus pentru mândria Galațiului."

    "Vestea bună este că dosarul Oelutlui a fost acceptat de către Comisia de specialitate, cu un punctaj de 77 puncte, iar gruparea gălăteană se asteaptă să primească circa 2,5 milioane de lei (aproximativ jumătate de milion de euro)."

    In concluzie posibil sa primeasca 500 de mii de euro au salarii restante deci in momentul de fata socios n-au cum
    sa acopere bugetul.
    Last edited by iulian_1976; 4th March 2023 at 19:06.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #498
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Pai asta ziceam, crezi ca vor rezista în prima ligă cu banii de la suporteri? Au probleme acum în liga a 2-a, dacă intra în prima ligă nu termina sezonul.

  16. #499
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Adica noi le dorim binele, sa nu promoveze.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #500
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Felicitari. Daca puteti sa va repeziti si sambata viitoare, ca noi nu cred ca reusim sa umplem monumentalul de langa Cașin, 5000 de locuri 🤣
    Pai tot ardelenii sa va rezolve problemele?
    Mai avem și treaba, a venit primăvara...tre sa punem răsaduri, sa tragem vinul, ne pregătim de Paște ia da adunare acolo pe Cafenea și ocupă-te sa umpleți 22-ul advers de pe Arc

  18. #501
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Ardelenii caini nu, miticii militieni nu...
    Bai, eu zic sa sunati la fratii vostri texani si sa le spuneti ceva de genul "Houston, we have a problem"...
    Grija mare insa si sa nu vorbiti cu ei in ruseste, ca va dati naibii de gol...
    Last edited by cip; 5th March 2023 at 08:05.
    granita la Orsova!

  19. #502
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Cica Sexi - CFR blat, ma tem sa nu fie aici blat!
    Dinamo nevrand sa se desfiinteze prin accesarea datoriilor de prima liga, s-ar putea sa fi cerut bani de la adversari ca sa le tranteasca meciul, sa le dea minim 1p si sa faca si nitzcai parai. Pe modelul: nici un blat nu e prea prejos pentru Dinamo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #503
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca va fi blat cu Policlinica. La 5-0 o sa iasa Burcă in chilotii primiti de la nevasta lu' Lazăr si va cere baietilor putina temporizare, cu ole-uri din tribună. Focosi, arsi de frustrarea care le macina maruntaiele de sute de ani, timisenii vor inscrie si ei de 3 ori. Sau, poate, va fi invers. Prof Ionescu va iesi de sub copertina, cu basca la subtiori, moment in care, absolut regretabil, va primi in dinți un panou electric proaspat demontat de ciracii lui Vulvurică. Poate si un scaun, cu tot cu suruburi. Vom scapa doar cu un avertisment de la militia capitalei deoarece vom demonstra ca nu erau dintii de lapte, ci placa lipita cu plastilina. Meci tare de tot. Nu doar ca nu ma duc, dar nici nu ma uit. O sa verific pe fleș daca e luminița verde sau rosie.

  21. #504
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Da, meciul in sine e interesant.
    Nici un meci nu e castigat dinainte cu exceptia celui cu juvetii de etapa trecuta.


    Si chiar daca o sa castigati, va castigati doar dreptul la mai multa suferinta in play off.
    Lumea nu va da nici sansele care le dadea lu Arsenal sa ia titlu inaintea sezonului, adica 0,001%.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •