Page 22 of 44 FirstFirst ... 12202122232432 ... LastLast
Results 442 to 462 of 904

Thread: Liga 2 sezon 2022/2023

  1. #442
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu mi-as dori o bataie intre proc. Dinu si prof. Ionescu precum in Grudge match ca au imbatranit la fel de bine. Eventual sa fie un triangular si cu Lucescu ca sa rezolve toate conflictele, knives out! Sa-i vezi la bustul gol, cu pieile atarnand, cum isi cara pumni pentru a rezolva conflicte nestinse de decenii. Fimat la ralanti, cu bashini ce zboara salbatic catre sala infierbantata care urla de placere si cere razbunare.
    Mi se pare reconfortant ca inca prind povestile cu nea Cornel in rol de James Bond care intalnea la ceas de seara arbitri vestici carora le inmana valize de valuta diversa culeasa cu truda si migala ********a din diverse tari. Merge si pe netflix, succesul e garantat daca are si o scena cu parintele Arsenie Boca si Petrache Lupu, iar TRU e narator.

    Romania e intr-o bucla temporala, un spatiu unic in Univers, locul unde poti sa reiei conversatii intrerupte cu zeci si sute de ani ca si cum nimic nu s-a schimbat intre timp. De ex suntem singura tara europeana care inca ne prezentam in afara cu itari, opinci si dansuri po****re. Vorba capitanului, mandri ca ne tragem din dacii liberi, aia de s-au opus ocupatiei romane retragandu-se prin copaci. Silva patria nostra, Dinu cu valiza, Jackie, Gigi, toate alea.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #443
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ce spuneai de antrenorii notri?

    - N-am spus nimic, dar o s spun acum c, exceptnd civa, pe Angelo, Teașc, Cosmoc,Ionescu de la Timioara, ceilali nu citesc dect „Sportul”, aa cum e el. Cam puin, nu-i aa?

    N-ai citit chiar tot. Uite ce spune Dinu despre prof. Ion Ionescu de la Giulvz. Care, pe vremea cand era fotbalist (ma rog ) fiind el asa abuzat de regimul totalitar, a evoluat chiar si pentru Dinamo Obor. E recunoasterea valorii prof Ionescu de la V, coautor la cateva carti cu Dinu insusi. De asa abuz ********ic sa tot ai parte ��

    Asa dupa cum se vede, noi mereu v-am intins o mn cu un tomahawk in ea, am incercat sa crem o punte a dialogului. Voi insa bagati bațul prin gard cu basme si insir'te margarite din alt secol. Si daca ar fi asa daca strabunii nostri au avut ceva de impartit, ce treaba mai avem noi, in anul 20 22, sec 21 ��
    Ba chiar am citit si m-a uns la coeur ,eram pregatit cu replica pt momentul in care ne-ati fi sarit la jugulara si v-ati fi legat iar de dom' Profesor...
    Bine,una peste alta inteleg ca Semeghin spaima sticlelor de vin era pistol cu apa,la urma urmei ce-a facut,a picat cu masina in apa de peste un pod,pai era vina lui ca ala era usor inclinat ?
    Sau Petre Florentin ,a dat si el cu curent la peste si s-a electrocutat ca prostu,scapat basma curata si asta,basca toti dinamovistii il mai si plangeau ca-i accidentat
    Last edited by cip; 6th December 2022 at 19:33.
    granita la Orsova!

  3. #444
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Faci ce faci cu virgula aia si numa n-o lasi in pace!
    Acu ca nu o surghiunesti, o muti la vecini! Numa unde-i place ei nu o lasi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #445
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Platiti-va bah datoriile,cat mai vreti sa le tot rostogoliti ?
    granita la Orsova!

  5. #446
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Aici sunt de acord 100%. Singurul lucru de discutat, de ce sunteti atat de scrofulosi sa incepem cu Dinamo 🤣 cand sunt atatea cluburi care o ard pe jmekerie, insolvențe si asistența sociala de la primarii. Dinamo e totusi un club privat, unul dintre putinele care nu s-a manjit de bani publici. Cum ati facut voi la Timi, de ex, retrogradati cu buget mai mare decat a avut Otelul cand a iesit campioana

  6. #447
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Pai si de unde ai dedus tu ca vorbeam de Dinamo ?
    granita la Orsova!

  7. #448
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, nu e cel mai educat pronostic, avand in vedere ca 98% dintre postarile tale se refera la Dinamo

  8. #449
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhne-Alpes
    Posts
    10,086
    Reputatie
    0
    Cine este Ziriakus-Galan ? Noul sef de la Dinamo?
    Gott wrfelt nicht! Einstein.

  9. #450
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    De la DDB...
    Nu stim,dupa nume pare grec,deci alt tovaras care e in stare sa se jure ca Dinamo vine de la grecescul Dynamicos,nicidecum de la moscovitii kaghebisti Beria&Co...

    Ah si sa nu uit,pt precenii mei dinamovisti,un calduros s dnem rozhdeniya!
    Last edited by cip; 3rd January 2023 at 12:01.
    granita la Orsova!

  10. #451
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Orice revolutie de carton are nevoie de o interfata care sa distraga atentia maselor cat opereaza pe la spate baietii cu sforile. Na, domnul are intentii bune, dar nu e un leu care sa se bata, sa creasca acest proiect, sa il explice macar. E un tip cu probitate, provine din IT, un cetatean ok. Genul de la care te astepti sa-l buseasca oricand sangele pe nas. Sunt convins ca habar nu are despre planurile de viitor ale proiectantilor, cand el era primul care trebuia sa explice oamenilor. Pare un personaj cehovian de nuvela, poate e prea dur sa zicem imbecilul perfect Stiu ca il sunase nu stiu cine sa isi explice platforma, in timpul campaniei, si el si-a cerut scuze ca nu poate vorbi, ca avea copilul pe genunchi. Pana la urma, si povestea asta care poate sa fie adorabila in perioada sarbatorilor explica amatorismul si esecul acestui proiect incaput pe mana unor oameni, in mod cert, depasiti. Sa nu zic expirati.



    Quote Originally Posted by cip View Post

    Ah si sa nu uit,pt precenii mei dinamovisti,un calduros s dnem rozhdeniya!
    Si noi salutam precenii banateni in acelasi grai elen care a unit peste veacuri aceste doua mari cluburi: Hronia polla, preceni!
    n ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred c e suprarea unui om care n-a reușit s ne cumpere, așa cum a fcut-o cu alții

  11. #452
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    De la Saftica avem ceva noutati ?
    Sper ca nu l-ati mai invitat pe tantarul obez in cantonament ,sa infulece ala toate copanele si sa ramana cainii hamesiti.
    Ca in B e treaba serioasa si au nevoie de toate puterile,nu mai sunteti in A sa jucati tontoroiul cu Victoria,Moreni si Corvinul...
    Last edited by cip; 13th January 2023 at 16:05.
    granita la Orsova!

  12. #453
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Partea comica e ca Dinamo e aproape de faliment, cu planuri disperate de reorganizare, cu caini flamanzi si hacuiti, cu datorii mari, insolvente, fara apa la dusuri, saltele in paturi, apa calda la robinet si cate si mai cate nenorociri, si chiar si asa e mai aproape de play off in Liga a 2-a in primul an decat au fost Timisoarele in ultimii 7 ani, toate luate impreuna!


    Ce echipe ne-am ales si noi cu care sa ne infratim, lupta la comun pentru libertate, auzi! Pai cu astia poti lupta cel mult la libertatea fata de chinul greu al performantei medii si submedii, ca de cea inalta nici nu poate fi vorba, mai bine ne infrateam cu moldovenii si mai castigati eram. Aia asa saraci cum sunt, macar au echipe in Liga 1.
    Last edited by Johnny D; 13th January 2023 at 19:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #454
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Partea comica e ca voua vi se spunea ABBA pana nu demult, ghici de ce...
    granita la Orsova!

  14. #455
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Suna mai bine decat CBBBBBCBBBBBBBB nici macar nu stii ce-i aia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #456
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Pleaca ba de-aici ca-mi sperii cainii...
    granita la Orsova!

  16. #457
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Cred si eu, am facut rocada cu ei dar nu inainte sa-i casapim dupa 15 ani de pauza.


    Daca tot vorbim de Dinamo, la ei e AAAAAAAAAAAAAAA.....AAAAAAAAAAAAAAB.





    D.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #458
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Greva la cainii costelivi pt neplata salariilor.
    Gurile rele spun ca Elias inca nu si-a terminat casa
    granita la Orsova!

  18. #459
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Nu e frumos tocmai acuma cand era interesanta lupta pe ultima suta de metrii pentru play off.


    Am vazut conferinta de presa a lu Burca. Cu finalizare epica.
    Last edited by Johnny D; 19th January 2023 at 00:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #460
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Alo, domnu' inginer instalator, la ce facultate din tara ati invatat cu "metrii" aia?
    granita la Orsova!

  20. #461
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Aici e problema, ca peste tot apare "m" si iese din reflex. Scriem cum se aude cand nu suntem atenti.
    Vina nu e a mea, e a urechii, am ureche muzicala foarte buna si aud orice sunet fie el in plus sau in minus.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #462
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Pai nu ziceam nimic, dar am vazut ca ai tu o obsesie cu virgulele si spatiile alea...
    Echipa moldoveneasca cu care sa va infratiti, ati gasit mah?
    Daca nu, eu as zice sa va infratiti cu FCSB, ca la aia majoritatea transferurilor se fac de la Botosani...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •