Page 12 of 44 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 232 to 252 of 904

Thread: Liga 2 sezon 2022/2023

  1. #232
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Derby-ul galaxiei e azi de la 21.30!?

    Nu stiam eu de ce nu se programeaza meciuri de Liga 1 azi dupa ora 20.00, ca n-aveau nici o sansa...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #233
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Da,azi se intalnesc echipele cele mai urate ale fotbalului romanesc,pomanagiii cu milogii,uneia i-a facut armata stadion,celeilalte ii face securitatea...
    Derby della Bugettina...
    Last edited by cip; 9th September 2022 at 12:17.
    granita la Orsova!

  3. #234
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    despre asa zisul derby al galaxiei clingoniene, um csa 2017 joaca o miuta cu "singura echipa din campionatul mioritic care nu a retrogradat", cea mai galonata, vaxcinata, tzesalata, mooita s.a.
    de amintit potailor si nu numai, burca a promis ca nu se inchide padocul.

  4. #235
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Burca,Burcea,Borcea...oare ce-i in neregula cu oamenii astia?
    granita la Orsova!

  5. #236
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Burca,Burcea,Borcea...oare ce-i in neregula cu oamenii astia?
    clasici inca in viata!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #237
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ae, ao...va fute Dinamo!!!
    Da' dupa meciul de azi, ca e de 2 solist

  7. #238
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Iacata-l si pe asta cu sloganurile lui ceausiste,zici ca-i de la ddb brigada Talmaciu...
    granita la Orsova!

  8. #239
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    bai claule, ar fi bine sa faci o alegere, hermanstrandul sau mimam0. sa stim si noi ce limba vb
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #240
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    bai claule, ar fi bine sa faci o alegere, hermanstrandul sau mimam0. sa stim si noi ce limba vb
    Am ales de mic copil pe Dinamo, asta nu se schimba niciodata la noi in Ardeal cuvantul e lege! Ca nu mai am acum timp si stare sa merg la meciurile lor e alta discutie, dar haosul din ultimul timp m-a indepartat putin.
    Cu Sibiul e altceva, ma bucur ca mai merg cu baietii la meciuri...bem o bere, facem un misto, mancam ceva bun si aia e daca anul asta retrogradeaza Hermannstadt si urca Vointa Sibiu, la fel voi merge si la meciurile lor cand timpul o sa imi permita

  10. #241
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    mda, bon, acum am inteles ca pana si in ardeal se mai fac alegeri gresite.
    glumesc, stiu ca esti dinamovist si doar ptr tine tastez corect "DINAMO".
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #242
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Vopsit si ardeleanul asta,ca Ionica...
    Dupa CamelIon avem si Claumeleon...
    granita la Orsova!

  12. #243
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asa imi place sa vad concordie intre forumistii microbisti, sa ne intalnim la universitate, sa servim o vafã, un cooler fara alcool si o vatã pe bãț, si sa mergem la campionatele nationale de patinaj si gimnastica ritmicã 😃

    @Cipane, daca si Dinamo e echipa bugetara, inseamna ca am irosit degeaba 20 de m2 de celuloza, in ultimii 15 ani de forum 😃

  13. #244
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Pai stadion nou cine se lauda ca va face din banii mei?
    granita la Orsova!

  14. #245
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, asta e obligatia autoritatilor: sa faca infrastructura pt sportul de masa 😌

    Si la voi se face, proiectul e deja in faza de preproiect si prefezabilitate 🤣 cum a fost si la noi in ultimii 30 de ani.

    S-au facut multe stadioane in țara, vezi cine sunt adevaratii bugetari. Cum le spui tu 🤣 Eu zic ca sunt beneficiari (si) ai taxelor platite deampulea, ani de zile. Li se scot ochii comunitatilor cu cateva aplecãtori. Stadioane inutile, cum e la Tg Jiu sau oribile, in bataie de joc, cum e la Rapid si o sa fie la Dinamo.

  15. #246
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Pai da da,dar eu nu am nimic impotriva sa cotizez la al nostru
    La al vostru nu vreau
    granita la Orsova!

  16. #247
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E vorba de taxe de solidaritate catre regiuni mai putin dezvoltate. Ca la nemti, refegisti cu redegisti 🤣. Cred ca la Tg Jiu si Craiova ai contribuit mai mult decat o vei face pt Dinamo 🤣 Hai sa fim seriosi, in capitala duduie de taxe si impozite. Daca nu eram noi si inca cateva judete mai istețe, unii faceau si astazi sport de masa din aruncatul portofelului cu surprize turbo. Noi platim si sustinem dreptul clacasilor de a ne injura si scuipa, din toti rarunchii, pe banii nostri. Mai rasfirat 🤣 te inteleg, dar nu spre noi trebuie sa iti canalizezi energia negativa.

  17. #248
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Eu le-as zice mai degraba taxe de milogeala,regiunile mai putin dezvoltate sa faca bine si sa-si rezolve singure problemele,ca asa daca-i tot incurajam tot asa o sa-i aiba si stranepotii nostri pe cap si o sa para din ce in ce mai firesc...
    Altfel o sa las deoparte orgoliile si o sa-ti dau dreptace pt restul postarii,cat mi-s eu de banatean si nu las aproape niciodata de la mine...cu ocazia asta am rezolvat si problema aia cu metri patrati de celuloza care n-a fost sacrificata in zadar,friends again?
    Si ca sa ma revansez intr-un fel,uite mai las de la mine,daca-i bateti azi pe stelisti promit sa nu ma supar
    granita la Orsova!

  18. #249
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cat despre liga 2, Progresul-Otelul 0-0.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #250
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Pe cine mama naibii ar interesa asemenea meci,nimeni nu stie...
    granita la Orsova!

  20. #251
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,058
    Reputatie
    0
    Otelul nu trece de talentatul portar progresist de 17 ani

    suporterii galateni si progresisti la meci
    https://www.youtube.com/watch?v=6oUdRAPHbUQ
    Last edited by iulian_1976; 9th September 2022 at 19:47.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #252
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Radem Glumim .. dar aduce mult mai multi spectatori decat in 5 meciuri de liga 1 .... nu merita niciuna sa joace in liga 1.. si echipe ca Voluntari sau Mioveni ... sa joace in 1 ... si mai mult de atat multi se bucura ca idiotii cand le vad pe astea 2 in B...
    Libera La LAZIO !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •