View Poll Results: Cine va castiga titlul la Wimbledon 2022?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Iga Swiatek

    2 50.00%
  • Simona Halep

    2 50.00%
  • Paula Badosa

    0 0%
  • Barbora Krejcikova

    0 0%
  • Maria Sakkari

    0 0%
  • Anett Kontaveit

    0 0%
  • Ons Jabeur

    0 0%
  • Aryna Sabalenka

    0 0%
  • Karolina Pliskova

    1 25.00%
  • Danielle Collins

    0 0%
  • Garbine Muguruza

    0 0%
  • Jessica Pegula

    0 0%
  • Emma Raducanu

    0 0%
  • Jelena Ostapenko

    0 0%
  • Belinda Bencic

    0 0%
  • Victoria Azarenka

    0 0%
  • Elena Rybakina

    0 0%
  • Coco Gauff

    1 25.00%
  • Daria Kasatkina

    0 0%
  • Alta, numiti-o!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 116 of 116

Thread: WTA Grand Slam: Wimbledon 2022

  1. #106
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Mizez pe grasana glisanta pentru titlu.
    Cum joci cu Serena un meci doua ca partenera, cum iei titlu la Wimbledon. Simplu.

    In plus, e un turneu care pare sa le priasca grasanelor care n-au mai jucat vreo finala de GS vreodata, de exemplu Bartoli.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #107
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    A kkt-o pe ea grasana, in decisiv de frica n-am mai izbit mingea, doar a impins-o si de-atat a avut nevoie Ryba-masina care nu cunoaste emotia pe teren. Clar cu arme mai putine decat grasana, a intrs-o si a batut-o pe retardata. Asa se castiga un GS, cu mentalul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #108
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Nu am mai scris de ani de zile deși sunt membru fondator la Onlinesport. Nu îmi place batjocora , sper doar ca este stil “glumeț”românesc , dar încercați sa ramaneti mai respectuoși la adresa jucătoarelor . De fapt eu vreau sa spun ca la Wimbledon se joaca și un turneu cu tinere pina la 14 ani . Doua românce Tatu și Soare joaca finala după ce au pulverizat adversarele in meciurile anterioare. Vorba poetului -“Viitor de aur țara noastră are…..”

  4. #109
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    E doar un fel anume de-a spune ca a capotat mental africanca.
    Desi e mai aproape de Europa ca si culoare a pielii decat de Africa.
    Asa se-ntampla cand ai mental slab, jucatoarea mai slaba tehnico-tactic dar mai sanatoasa la mansarda iti ia titlul si banii. Nu si punctele, ca p-alea nu le ia nimeni.



    De ce nu esti orange, membrule fondator?
    Ti-a tras si tie clapa, Delapul, si-a fugit cu puterea moderatiei?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #110
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Am renunțat de mult . Scriam mai mult la golf. Cu Vadim ma cunosc personal dar nu mai țin contact cu el mai ales după comentariile medicale .
    Am scris azi pentru interesații de tenis care sa nu fie surprinși in viitor de noi apariții tip Popovici la înot pe care lumea l-a descoperit brusc după medalia la 200( nici măcar transmis la TV). Eu l-am urmărit atent de 2-3 ani și nu sunt ziarist…
    Sigur nu mulți tineri ajung la vârf dar am multe exemple personale. Pe Raducioiu și Lupescu i-am urmărit de la 12 ani, in Suedia l-am sponsorizat pe viitorul campion olimpic la patinaj viteza Nils Van der Poel când nimeni nu știa cine este etc…
    Meciul fetelor este cred pe la 15:00 mâine

  6. #111
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    A aparut intr-un final si in ''presa'' Dorine https://sport.hotnews.ro/stiri-tenis...-wimbledon.htm

    Cat despre stilul badjocoritor folosit pe bucatica asta de forum nu prea ai ce comenta atata timp cat moderatorul sectiunii stalceste in mod voit si repetitiv numele jucatorilor iar comentariile negative (ale lui sunt in proportie covarsitoare) sunt corelate cu deciziile de a-si pune banii la pariuri


    si vorbim aici despre un individ care nu a practicat o secunda acest sport si care este principalul aruncator de ocari asupra jucatorilor din circuit jucatori ce au, fiecare in parte, mii si zeci zeci de mii de ore de antrenament consumate pentru a accesa o cariera in sport

    Ps. daca juca Ionel al nostru macar doua trei seturi in viata lui tot vedea ca-i pe transpiratie/ oboseala/ frustrare ... si ca-i infernal de greu sa te ridici din pulimea habarnista dar nu a facut-o


    Ps. onlinesport este forum de pariuri sportive! nu forum de sport
    Last edited by Novac; 9th July 2022 at 23:10.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  7. #112
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Ma bucur pentru Rybakina, a jucat foarte bine tot turneul. Cum ziceam și înainte, Jabeur nu mi se pare de neînvins.
    Mi-a plăcut și ca a avut decenta la final sa nu se bucure. Parcă ii era rușine. Au tot sacait-o jurnaliștii înainte și după finala cu întrebări despre Rusia.
    Deja sunt 7 jucătoare de pana în 25 de ani care au câștigat GS în ultimii ani. Rybakina surprinzător a câștigat mai repede decât alte jucatoare mai talentate sau jucătoare care sunt deja de ceva vreme în top 10 și anume Bencic, Keys, Pliskova, Sabalenka, Pavlyuchenkova, ca sa dau doar câteva exemple.

  8. #113
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    M-am bucurat ptr Elena Rybakina. Turneu frumos facut, si pare genul de persoana ok, la locul ei, decenta !

    Clar o campioana mai ok in ochii mei decat Raducanu sau Andreescu, cele 2 jucatoare cu origini romane...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #114
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Elena are o mare calitate, exceptional facuta fizic pentru primul...serviciu. Asta-i da siguranta, un atu care-i meritul ei. Nu i-am citit gandurile deci nu ma pot exprima dar si Jabeur mi se pare decenta si cu multe calitati tehnice dar in acest meci nu le-a putut folosi. Aici a influentat si eficienta si stapanirea mentala a ex-rusoaicei. Andreescu si Raducanu mai au timp sa-si arate calitatile, de aici incolo, la fel ca si Elena. Vom trai si vom vedea.
    Last edited by miril; 10th July 2022 at 10:02.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #115
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Multumim, Rybaka! Stim ca esti jucatoare sovietica, formata la scoala sovietica, iar Kazahstan e tot Uniunea Sovietica, sa fim seriosi. Nu conteaza. Multumim, Rybaka! 😃

  11. #116
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    A aparut intr-un final si in ''presa'' Dorine https://sport.hotnews.ro/stiri-tenis...-wimbledon.htm

    Cat despre stilul badjocoritor folosit pe bucatica asta de forum nu prea ai ce comenta atata timp cat moderatorul sectiunii stalceste in mod voit si repetitiv numele jucatorilor iar comentariile negative (ale lui sunt in proportie covarsitoare) sunt corelate cu deciziile de a-si pune banii la pariuri


    si vorbim aici despre un individ care nu a practicat o secunda acest sport si care este principalul aruncator de ocari asupra jucatorilor din circuit jucatori ce au, fiecare in parte, mii si zeci zeci de mii de ore de antrenament consumate pentru a accesa o cariera in sport

    Ps. daca juca Ionel al nostru macar doua trei seturi in viata lui tot vedea ca-i pe transpiratie/ oboseala/ frustrare ... si ca-i infernal de greu sa te ridici din pulimea habarnista dar nu a facut-o


    Ps. onlinesport este forum de pariuri sportive! nu forum de sport
    Ti se citeste ura din priviri. Esti o persoana scarboasa si plina de venin.

    Esti binevenit pe tenis, doar tu lipseai.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •