Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 55 of 55

Thread: Under19-Camionatul European

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si am clacat pe final, pierdut in minutu 95 dintr-o lovitura libera inexistenta.
    Ba mai mult, un copil tampit de-al nostru a dat cu capul spre poarta.

    Bun venit unei alte generatii complexate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Complexată de propria mediocritate. O mizerie de echipa si antrenor. Nu pot sa cred ca, facand selectie in toata tara asta, 10 din cei 20 de jucatori u19 sunt chiar de la blatcademia mizeriei cu nasul roșu. Nu se doreste sa se faca, domle, se merge pe acelasi sistem clientelar pagubos in care cativa smecheri isi impart bucatile de tort mai mari.

    Slovacia _ fc slughițele 1-0. Sa va tragem la **** de nenorociti

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Nu am vazut meciul totusi...
    De ce nu au reusit sa marcheze un gol?

    Antrenor slab avand in vedere ca nu ai putut marca un gol Slovaciei.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    De ce nu au reusit sa marcheze un gol?

    .
    Nu au avut o ocazie ... ce sa mai ?

    Hai la rugby ca e finala campionatului francez
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #47
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Demisia Burleanu și Stoichiță. Doi habarnisti. Încă un eșec de răsunet. Ai 2 posibilități din 3 și pierzi lamentabil la ultima fază. S-a dus și mondialul. Academia sulii, numa nulități acolo, nimic bun nu iese de acolo.

  6. #48
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    De ce nu au reusit sa marcheze un gol?
    .
    Puteam sa marcam doar cu un sut norocos de la 108 metri, ca acolo era primul galben fata de poarta lor. Am avut niste zvacniri in prima, cand am facut cateva pase, slovacii au fost oricum o echipa de dulapuri care putea fi masacrata. Niste rezolvari absolut tembele.

    Domne, initial am zis ca e o abordare corecta. Nu riscăm, ca nu avem de ce. Nu suntem Franta u19. Dar suntem reactivi , avem viteza mai bună in față si, treptat, o sa apara sansele. De unde. Fara sa demonstreze mare lucru (in afara de talie ), slovacii, o echipa fara nimic notabil, au tot impins flacaii nostri pana in buza careului. Bah, a fost ceva incredibil, in repriza a 2a a bagat numai de la Farul, echipa s-a prabusit total. Sali ăla e deplorabil, s-a impiedicat de toate hirtoapele, de jambiere, de umbra slovacilor. Incerca niste treceri de afirmare , nu i-a iesit niciunul. Aia erau calare pe noi, in 22,un cross ca lumea nu am dat, cu tot terenul liber in față. Ai nostri se mai si accidentau la orice contră, tackling, ce **** mea sa faci cu balerine la fotbal? Ma uitam acum pe un stream la un meci u20, Sua cu Franta la feminin. Sa vezi acolo forme , cum se dezvolta un player, sprinturi bagate de americance, ce să mai...

    Singurele momente bune le-am avut cand echipa a jucat pozitiv. Cand am dat-o pe 'e bun si 0-0' s-a dus pe pulă toata sandramaua. Pai, cu Italia, la 0_0, am jucat fotbal, ma, nene! Nu-i inteleg pe tampitii astia de antrenori. A trecut degeaba generatia aia de u21, nu te-ai ales cu nimic. Macar asa ca stil, ca spirit sa ii copiezi. ****.

  7. #49
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Mie mi s-a parut suspect ca in meciul cu Italia in 'min 60 cam toti nu mai puteau alerga si era 1:1.
    Apoi am vazut Coubis cu Franta asa de bun venind din postura de rezerva...bizar antrenor.

    N-am urmarit ultimul meci, nu credeam sa piarda in asa maniera, psihologic la 18 ani sa pierzi asa este foarte nasol.
    Last edited by iulian_1976; 25th June 2022 at 17:52.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cubis a fost parasuta totala ieri, mental de roman prost, joaca bine cu Italia si Franta cand nu e miza, si cand joci pe miza cu o echipa usor sub tine, te caci pe tine ca ultimul flop mental posibil. Dezgustator.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    O echipa de tineri dezlanati, asezati cu fundul in poarta de un antrenor fricos si la care singurul remarcat in mod pozitiv a fost portarul Popa. Asteptam un joc de hartuire pe contraatac insa asteptam prea mult.
    Ramane de stabilit daca Sali e noul Maradona ce va iesi din mana lui Hagi. Deocamdata nu pare, arata ca orice alt tanar fotbalist roman cu ceva talent dar fara cap.

    Aceeasi poveste ce a devenit brand de tara: ai scoate cativa fotbalisti din tinerii astia daca ar avea pregatire serioasa insa nu e cazul.

    Prin comparatie slovacii probabil ca nici nu indraznesc sa spere ca vor da macar vreun Hagi din generatia asta insa am vazut o echipa ce arata foarte bine fizic, cu jucatori atletici ce au prestat ca o echipa si care au luptat pana la capar.
    Nimic fenomenal dar tocmai de asta au castigat si tot de asta nationalele lor merg decent la maximum posibil.

    Am rezolvat cu U21, cu U19. Ce facem, ne mutam la nationala U17 sau sarim direct la U15? Am auzit ca are Hagi la academie un giuvaer de 14 ani jumate, bashca vreo 2-3 copii de fosti fotbalisti ce promit ca vor la nationala. Sa nu mai spun despre perlele lui Gigi abia iesite din scoica si care trebuie pregatite de export la turci si arabi
    Last edited by Utilizator; 25th June 2022 at 10:31.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #52
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Din cand in cand mai apare cate un antrenor ok si pe la Under, brusc parca totul incepe sa functioneze.

    L-am urmarit pe Isaila la Under21 pentru ca il stiam de la la Astra si nu avea cum sa iasa nasol cand pui la respect OL.
    Mi-am spus sa vezi ca asta o sa aranjeze un pic Under21

    Offtopic: In 2016 am deschis un topic ii propuneam pe Rusescu,Alibec,Ivan,Budescu,Sapunaru.

    Cu exceptia lui Rusescu toti au venit la nationala insa dupa multi ani...retard in selectie

    https://forum.onlinesport.ro/threads...-fie-convocati
    Last edited by iulian_1976; 25th June 2022 at 16:45.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #53
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    4 dintre flacaii de la european au venit la fc fcsb, ceea ce explica, de fapt, obstinatia de a-i juca meci de meci. Cam asa se invart lucrurile in jurul fotbalului nostru, dupa aia ne miram ca suntem ridiculizati de toti clacasii.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  12. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Israel scoate Franta in semifinlale

    De precizat ca francezii i-au chemat acum 2 saptamani la Clairefontaine sa joace un meci amical un fel de
    sparring-partner

    Cred ca Israel vine cu o generatie foarte buna.

    https://www.youtube.com/watch?v=qHfPknnpZSg
    Last edited by iulian_1976; 29th June 2022 at 11:56.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #55
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am vazut putin din meci. Franta mai buna, dar i-a lipsit un numar 10 care sa clarifice ultimele pase. Stiu ca nu se mai joaca cu 10, dar uneori ajuta un cap limpede acolo, care nu joaca cu barbia lipita de piept. Cu siguranta, ne saluta si Israelul din zbor cat de curand. Vad ca au un presedinte de federatie care a venit chiar din iarba. Unde a jucat, nu a dat limbi fotbalistilor, cum au facut burleanu, stropiță si iedu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •