Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 55

Thread: Under19-Camionatul European

  1. #22
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Din moment ce nu l-am vazut pe Rares Ilie jucand nu stiu, ce stiu ca nu puteau iesi din 20 metri, cand s-a putut Andronache asta nu era capabil sa tina de minge.
    Echipa a fost gen cum joaca Romania normal la under, cu multa teama.

    Cu Franta in cazul ca se prezinta ca pe finalul cu Italia o sa primeasca o caruta de goluri, africanii joaca pe mult forcing pe extreme posibil sa vedeti un macel si da ei joaca 4-3-3
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Franta e nr. 1 in grupa, am vazut rezumatul, au un african stirb acolo care doar goluri stie da, in rest cred ca nu stie nici sa bage lingura-n gura ca-si nimereste dintii si si-i scoate. Cu Rares Ilie nu cred ca Romania pierdea azi si cu Franta se va pierde la maxim 2 goluri. Pacat ca n-a fost meciul cu Franta azi, cu Italia puteam scoate ceva cu el.
    Last edited by Johnny D; 19th June 2022 at 13:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Ce conteaza ordinea?
    Nu au fost pregatiti sa iasa din 20 de m, mare surpriza ca Italia si Franta o sa faca presing in jumatea noastra

    ...chiar daca a marcat, Andronache nu era capabil sa alerge in minutul 60, a fost tinut inca 15-20 de minute
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #25
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Macar federatia s-a impacat cu Hagi, tot am realizat ceva la acest european. Omul nr 1 al echipei probabil este si va ramane portarul de la Craiova 1948. Pe 2, baiatul de la Timisoara, Doru Andrei. Prof Vasai era cam nedumerit de ce i s-a intamplat si de ce i se ia interviu tocmai lui, probabil echipa a facut-o Stropizza panamezul

    Ma uit si eu la italieni, 3 de la Juve, 2 de la Milan, 2 de la Inter, cluburile mari contribuie cu jucatori, produc. Ba, buni, rai, aia sunt. Te uiti la noi, unde sunt fc fcsb, kfr, craiova cu leu original? Si atunci ii intreb pe muistii astia: ce faceti voi pt fotbalul romanesc, ma? Regii blatului si ai retrocedarilor
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Aia se pisha pe copiii si juniori, despre ce vorbim?
    Copiii lor din lot sunt adusi de la altii, ei nu sunt in stare sa produca nimic!
    Copiii si juniorii la genul asta de echipe sunt la tineret, echipa a 2-a si la echipe straine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Hai sa va spun un lucru, am vazut diferite echipe Under de prin '95-96 incepand de la Piturca, Moldovan etc

    In 2017 am observat Under21 o echipa care juca altceva, ma refer ca stil, felul cum paseaza etc nu inseamna ca au castigat tot timpul insa jucau diferit si era echipa la care antrenor era Isaila chiar am scris la momentul respectiv.

    In rest ce vad acum este acelasi stil obisnuit, parca s-a revenit la firesc, la o normalitate.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ideea era ca FCSB, CFR si Craiolgutza clone nu produc copiii pentru propria echipa.
    Ii lasa la echipa a 2-a, la tineretul lor sau ii imprumuta la altii. Adica sunt niste gunoaie.
    Jucatorii tineri romani din aceste echipe sunt luati de la cei care produc tineri de valoare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Revine Ilie!

    Cota Romaniei e de 2 ori mai mare decat era la meciul cu Italia.



    Jucam pentru locul 3 si calificare la mondial. Meciul adevarat e in weekend.

    Dar incepe de azi, daca nu pierdem la 5 goluri, ne e bun si egalul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Gol shtirbu deja, inceputu nu e promitator.


    Ba nu, el a dat pasa de gol, nr. 7 - stirbu superstar.




    2-0 rapid, nu e bine deloc. In ritmu asta ne trebuie victorie in ultimul meci.
    Last edited by Johnny D; 21st June 2022 at 22:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Totul e bine cand se termina cu o kkare pe el la un mijlolcas roman, ce fu uluit de propria abilitate de a dribla si a ramane cu spatiu de pasa in 17 metri, central: momento mori!
    2-0 pauza, daca nu luam 3 fara sa dam in repriza a 2-a, putem sa ne declaram multumiti.


    Numa cocotzari in copac p-aici, bai frate. Oare astia au furat cei mai buni jucatori ai Africii si i-au pus sa joace pe toti la nationala Frantei under19!? Sa ne spuna Delaparis, hotzul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Ce Africa? Toti sunt nascuti in Franta. Viitori mbappi

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ce Africa? Toti sunt nascuti in Franta.
    Deci le-ati rapit parintii cu decenii inainte!
    Asta da viziune asupra fotbalului si pregatire de viitor!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Viitori mbappi
    Lotin sa fiu sincer are ten usor deschis, astia-s mai negrii ca smoala noaptea, fara luna.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cubish!


    Noroc cu pasa lui Rares Ilie, assist!





    Cubish... ce-nseamna sa ai jucator la Milan...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ah, ce faza stho a facut Rares Ilie! A fost 2-2 dar ofside imbecil si nu e si pe tabela!
    Nu arata nici reluare, ce escroci! Furt pe fata!


    Daca jucam asa, cu tupeu, ii distrugem pe slovaci, la ei acasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ce ocazii de 2-2!


    Am zis eu ca daca era Ilie meciul trecut...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Coubis mi s-a parut cel mai matur si valoros jucator de pe teren, baiatul asta este de seniori nu are ce cauta la Under19.

    La Franta is copii, cel mai marfa capitanul Souleymane Isaak Touré, stiu juca 4-3-3 cum ii place lui Radoi, Iordanescu jr

    Au capacitate la efort enorma jucatorii africani, pe final devin stereotipi, astazi o echipa mai dibace ii executa in 5 minute.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    O echipa cu 2 de Rares Ilie...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am devenit fani ai nationalelor mici de cand aia mare e sub nivelul marii. In ritmul asta in curand o sa discutam despre talentele de la cupa McDonald pentru copii de pana la 10 ani.
    Avem ceva jucatori promitatori la U19 dar mereu am avut asta si de vreo 15-20 de ani incoace niciunul nu a devenit mare jucator. Este foarte probabil ca si astia mici de acum vor ajunge in 3-4 ani niste tineri jucatori blazati si limitati. Asta pentru ca talentul nu e suficient pentru a atinge performanta iar lipsa de pregatire corespunzatoare pe durata carierei de fotbalist distruge orice sansa de a avea fotbalisti maturi de valoare.

    Zicea bine Boloni zilele trecute, e diferenta mare intre fotbalistii maturi de la noi si cei din vest, putine echipe din campionatele puternice iau jucatori romani, asta in ideea ca investesc in pregatirea lor separata si eventual ii fac apti de joc intr-un an jumate. La 20 de ani tinerii de valoare sunt deja titulari de drept la echipe puternice si in nationalele lor...Pedri, Ansu Fati, Bellingham au 19 ani, Haaland are 21 iar Mbappe are 23 dar au ajuns la nivel inalt de pe la 18...noi ne batem cu linia a doua a tinerilor din tarile cu campionate puternice.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #40
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pe Boloni l-au ridiculizat cand a avut rezerve cu privire la un obiectiv pe termen atat de scurt, in conditiile in care echipa nu demonstrase nimic. Se calificase artificial in urna 2 cu victoria la masa verde impotriva Norvegiei, care ne batuse 5-0 in tur). Presedintele federatiei, bine consiliat de profesionisti ca Slughiță si Vochin, a considerat (si va ramane in epocă la categoria gîgă) ca si el ar putea sa bata Muntenegru, daca isi trage un trening peste costum.

    Nu, dar acum revenind , nu este normal sa il tii pe Coubiș rezerva. E clar ca acolo ceva pute. Baiatul a intrat excelent cu Italia si practic a dat planurile vopsitorilor peste cap. In schimb, acum ne-am ales cu Nicholas (?) Popescu, o nulitate absoluta. Infrangerea cu Franta, la o diferenta minima, e o victorie, diferenta intre aceste doua sisteme e colosala. Infrangerea cu Italia, da, e o infrangere bifata cu smerenie, atitudine la care fotbalul romanesc se va intoarce, negresit.

  20. #41
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Totusi, a mai avut, ma, vreunul la Calafat numele Nicholas? Zici ca e facut cu vreo belgianca sau marocană la Monte Carlo, dupa modelul Nastase-Tiriac, nu cu o machidoanca din Kogălniceanu! Luati, ma, fir-ati ai dreacu' de inculti!

  21. #42
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am fi surprinsi sa vedem ce nume mai au romanii in ziua de azi. Din ce cunosc, copiii de azi ori au nume traditionale de sfinti si apostoli, ori straine.

    Dar revenind la Nicholas, problema lui e lipsa de valoare si faptul ca pana si fotbalul s-a umplut de fiisme si nepotisme.
    Mi-ar place sa am si eu o ruda sa bifez o prezenta la nationala mare. Nu mai pot alerga prea mult si nici forta in sut nu mai am, insa cred ca as fi pierdut cu demnitate.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •