View Poll Results: pronostic

Voters
5. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    2 40.00%
  • egal

    1 20.00%
  • victorie Muntenegru

    2 40.00%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 67

Thread: Liga Natiunilor 2022: ROMÂNIA – Muntenegru 0-3

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1

    Liga Natiunilor 2022: ROMÂNIA – Muntenegru 0-3

    Marți, 14 iunie, ora 21:45, stadion Giulești (București)
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ca la orice debut, urez insuccesuri, ghinioane si lipsa de inspiratie acestei tumori nascuta din metastaza fotbalului romanesc, numita echipa nationala 👍

    Nu ca ar fi nevoie, cu profesori trecuti pe sub mese la cele mai renumite manastiri romanesti.

    E totusi un meci cu Muntenegru, sa luam in calcul cel mai negru scenariu posibil - victoria 🤮

    PS. L-a chemat pe Alibec, nici n-am mai citit restul selectiei. Mai multa perversitate si prostie nu incape fizic sub caşketă. Asa putea sa il ia si pe Marian Draghiceanu de la Resita, avea oricum mai multe argumente.

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Giulestiul salveaza Romania!


    L-am vazut pe Hagi Jr. dupa meciul trecut de pe Giulesti (unde-l asteptam oricand daca se satura de Rangers sau viceversa), avea un fatzau de parca tocmai vazuse un meci de groaza in care pe final le-au tracut gloantele pe langa nas protagonistilor, iar sentimentul de final fu unul de contemplare la origini, de nemarginit, de iesire din amortzeala. Fata lui era una a dezamagirii mostenite din primele 2 meciuri si parca impuscata de meciul de acasa cu Finlanda. Chiar si usurarea aia de final n-a mai fost capabil s-o aiba si ceva-l supara, nu stiu daca e vorba de colegii lui de la U21 care s-au pierdut pe nicaieri inainte sa ajunga la nationala sau de colegii care pe teren tocmai ce-au scapat cu fata curata din a retrograda in grupa de valoare D ce s-ar fi intamplat aproape sigur daca ne-ar fi egalat finlandezii. Cert e ca Romania are mai multa nevoie de Ianis decat Ianis de Romania, asta e impresia mea de ce mecla celui ma bun jucator al Romaniei, accidentat in prezent o transmitea absolut involuntar, deoarece acestui om ii pasa de Romania, mentalitate mostenita de la tac'so. Din pacate e doar jumate de mental in ceea ce priveste sanatatea unui jucator profesionist pe care multi o au ca si Ianis, dar n-o au pe-a 2-a: capul limpede in terenul advers fara de care si in terenul propriu se asterne ceatza. Daca n-ai incredere ca poti rapune adversarul ofensiv, asta automat se transmite in lipsa de incredere ca-i poti rezista de a fi rapus tu insuti defensiv. Aici ne-ar trebui macar inca 2-3 de Hagi Jr., din pacate n-avem decat unul, si ala accidentat.
    Last edited by Johnny D; 12th June 2022 at 10:51.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    tot in giulesti se joaca?

  5. #5
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    L-am vazut si eu pe Hagi giunior. Statea inghesuit si usor stanjenit langa Bodescu, unul dintre gurii federali de la minifotbal. Pana acum, minifotbalul avea alta conotatie. Astazi, se poate folosi ca sinonim pt echipa nationala si intreg fotbalul romanesc. Fotogenic juniorul, am crezut ca in loc de meci transmit astia varianta Cam de la Maverick, care circula pe torente. In mod sigur nu il mosteneste fizic pe tatal sau, Regele. Fotbalistic, ce sa mai vorbim
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  6. #6
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    N-am vazut meciul cu Muntenegru din tur, cu finlandezii era sa se termine rau de tot

    Nu am idee cum o sa se comporte linia de fund, acolo e kinder cu surprize...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #7
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sunt multe variabile in echipa noastra nationala si totul depinde nu numai de linia de fund cu marele Chiriches in frunte dar si de cum vom tine jocul departe de poarta prin inchizatori, constructie si presiune pe adversar. Ma rog, conteaza si cum Cashcheta junioara va alcatui primul 11 si sa fie o zi norocoasa in care baietii nostri nimeresc poarta iar aialalti rateaza tot.
    Necunoscute multe pe care numai baba Vanga le putea citi. E un meci de la care ne trebuie 3 puncte dar la care avem ca de obicei sanse egale sa castigam, sa pierdem sau sa facem egal.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #8
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    Bai Uti, ce discurs de antrenor roman ai, doar sa mai lauzi echipa adversa ai uitat...
    Last edited by cip; 14th June 2022 at 16:29.
    granita la Orsova!

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    L-am vazut si eu pe Hagi giunior. Statea inghesuit si usor stanjenit langa Bodescu, unul dintre gurii federali de la minifotbal. Pana acum, minifotbalul avea alta conotatie. Astazi, se poate folosi ca sinonim pt echipa nationala si intreg fotbalul romanesc. Fotogenic juniorul, am crezut ca in loc de meci transmit astia varianta Cam de la Maverick, care circula pe torente. In mod sigur nu il mosteneste fizic pe tatal sau, Regele. Fotbalistic, ce sa mai vorbim
    Care va sa zica ar putea fi considerat cocalar!
    Inca nu, doar n-a jucat la Steaua.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Hai ca Finlanda ne ajuta la clasament. Au 2-1 in deplasare in Bosnia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #11
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Cred ca iar ne bat. Sunt mult mai incisivi in astea 20-25 de minute.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Sunt mai tehnici, mai derutanti, mai dinamici etc ... pe scurt sunt mai fotbalisti.
    Dar noi jucam in Giulesti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Bosnia a egalat 2-2. E si mai bine asa.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Iar rahatu ala de Nita de costa la 0-0, e portar de reflex si atat.
    Nu stie unde sa respinga, nu stie cand sa iasa in 3 metri. Slab.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bosnia a egalat 2-2. E si mai bine asa.
    E foarte bine, pentru ultimul loc.
    Last edited by Johnny D; 14th June 2022 at 22:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Bre, nu stiu daca in liga C cu de exemplu Kosovo, Bulgaria, Belarus va fi mai bine.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  16. #16
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    N-ai bre cum, la astia joaca Mijatovic si Savicevic, legende ale ligii campionilor, la noi Stefanescu si Burca.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  17. #17
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Sunt peste noi la incredere si asta se vede in fazele fixe. Se arunca cu incredere la caderea mingii iar la cap in careu ei sunt aia care ating mingea. Asta este. Suntem slabi in plus mai avem si ghinion.
    Stefanescu paseaza portarului advers la un metru de gol.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Da Stefanescu ala cine plm e si ce cauta la nationala!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,354
    Reputatie
    0
    Ce frumos se aude din tribune "mwie FRF"!!!

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Ocaziile se razbuna, game over. Hagi poate reveni degeaba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    E clar. Ce am vazut in a doua repriza cu Finlanda se concretizeaza azi.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •