View Poll Results: pronostic

Voters
5. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    2 40.00%
  • egal

    1 20.00%
  • victorie Muntenegru

    2 40.00%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 67 of 67

Thread: Liga Natiunilor 2022: ROMÂNIA – Muntenegru 0-3

  1. #64
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post

    aveti voi dispute etnice cu ungurii la constanta???
    ungurii aia de dobrogea is foarte de-am'pulea, fata de astia din ardeal cu care n-avem nici o treaba! :
    si stai ca aia din Dobrogea sunt pistol cu apa,nu i-ai vazut pe ungurii olteni...
    granita la Orsova!

  2. #65
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ess View Post

    aveti voi dispute etnice cu ungurii la constanta???
    ungurii aia de dobrogea is foarte de-am'pulea, fata de astia din ardeal cu care n-avem nici o treaba! :

    on topic - nationala este oglindirea clara a ce s-a intamplat in ultimele decenii la frf, lpf, ccj-uri, etc, etc.
    iar ce s-a'ntamplat la frf, lpf, etc este oglindirea clara a ceea ce suntem si cum ne place sa traim. asta e normalitatea in tara asta, nu stiu de ce plm mai avem pretentii.
    cand semeni kkt, tot kkt 'ai manca si la toamna.
    Nu avem absolut nimic de împãrțit cu ei aici.. ba chiar sa sti ca sunt super oameni marea majoritate... am cunoscut cativa.. vopsitori auto si mecanici.. si in ambele cazuri oameni jos palaria..

  3. #66
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Niciodata in istorie Romania nu a aratat mai odios decat acum.
    Eu spun ca suntem nepermis de surprinºi , in conditiile cand nu se mai punea problema dezastrului, ci doar a momentului imploziei. Tara asta a facut sport pt a cosmetiza un regim opresiv, nu pt ideea de competitie, orgoliu, de a demonstra ca suntem si noi aici o pulã care stã falnicã, asa cum a lasat vorba, pe scoarțã de copac, Burebista. Politie politica, drepturi elementare, foame, frig, intuneric, astea au fost ascunse sub preº cand s-au aprins reflectoarele. Asta a facut partidul, iar generatiile mai varstnice privesc cu nostalgie si regretul aferent. Resursele au fost nelimitate, dar mai ales canalizate discretionar in anumite puncte fierbinti care puteau avea impact rapid la imbalsamarea hoitului: doua echipe de fotbal, doua de gimnastica, doua de canotaj etc. S-a facut prapad pt medaliile alea cu care se sparge in figuri ceata de turmentati a lui Talpan. S-au distrus echipe, a murit lumea pe teren. De exemplu, dar cate mai avem...

    Povestea astazi Orac ca fotbalistii de altadata nu aveau bani, dar, cu naivitate, recunostea ca punea pepsi in whiskey, in cantonament, inainte de meci, spre amuzamentul colegilor mai versați in degustarea licorilor fine. Pai, mai, Orac, poporul avea pepsi o data pe an, daca avea si atunci. Iar restul, hai sa fim seriosi. Altul era nemultumit ca a primit doar un Aro de nu stiu cate zeci de mii si nu stiu cat în cash, pt un trofeu european. Helou! Se muncea pe 1500 de lei in țara asta, baga-mi-as **** in voi de fotbalisti! Se statea pe scaunel la butelii si macelarie, de la cantatul huhurezului. Voi vindeati un video si il spargeati in doua zile la Melody, bani cu care o familie se chivernisea 4 luni. Daca erati destepti nu ajungeati milogii de astazi. Si de asta nu am respect pt nimeni in tara asta, pt ca suntem o nație de hoți, prosti si ingãlați nenorociți

    Astazi trebuie performat avand cu totul alte resurse, alea produse de tine. Acum iti poti privi adversarul in ochi, nu te mai ascunzi dupa cortina rosie cu secera si ciocanul. Suntem jos pt ca inca negãm trecutul si pt cã nici nu ne-am apucat de treaba. Cum ai putea sa faci, cand tu nu ai cultura muncii si a respectului, ci doar a furtului, a cioacei, a ascunsului gunoiului sub preº. Uite ca s-au terminat proviziile din camara cu bunatati a partidului. Ce fac Regii retrocedarilor, sunt bine, produc, spoiesc, pulimea e in extaz? Da, bine, la revedere, sa mã piº pe voi de tampiți!

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    E greu sa intri in anturajul asta, sunt baieți, sunt caste. Rapid era pe primul loc si Miriel ii convoca fix 0 jucatori la niste meciuri, in fond, de cãcat.
    Ce sa te astepti, de la stelisti imputiti...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •