View Poll Results: pronostic

Voters
3. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 33.33%
  • egal

    0 0%
  • victorie Finlanda

    2 66.67%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 45 of 45

Thread: Liga Natiunilor 2022: ROMÂNIA – Finlanda 1-0

  1. #43
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu cred ca nationala aia avea jucatori de clasa ce formau o ECHIPA pe cand asta e o adunatura de practicanti ai fotbalului cu mult sub ce era pe atunci. Asta e diferenta. Hagi era cumva cireasa de pe tort si nu salvatorul echipei.

    Ca sa ne aducem aminte ce comparam:
    Pe centrul apararii aveam de ales intre Prodan, Belodedici, Gica Popescu, Mihali cu Dan Petrescu si Selymes pe laterale. Acum e inestimabilul Chiriches, Burca si o suma de altii.
    La mijloc, Hagi, Ilie Dumitrescu, Lupescu, Sabau plus Dorinel Munteanu, Stanga, Galca, Timofte, Panduru, Ilie Stan. Hagi facea diferenta de multe ori insa echipa mergea bine si fara el.
    In fata Raducioiu, Lacatus, Viorel Moldovan, Vladoiu, Craioveanu plus altii care treceau ca locomotiva prin gara pe langa jaloanele de azi.

    Vezi cat de puternica era prima liga romaneasca si la ce echipe jucau cei din anii '90 si la ce echipe joaca cei din nationala de azi. Sau cum juca nationala Romaniei pe atunci, aveam sperante si daca juca contra celor mai puternice nationale ale lumii si nici nu ne puneam problema sa nu batem la scor echipele cu care ne chinuim azi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Pai da. Atunci aveam 18 echipe in liga 1.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #45
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Intr-un anonimat mediatic, comparand cu sulurile de papirus alocate mizerabilelor jocuri ale foamei ligii natiunilor, s-a retras oficial fotbalistul Mutu Adrian. Actualul antrenor al Rapidului s-a asezat cuminte in patratica lui si a organizat un meci la Cluuuji, pe arena Boc si prietenii sai. Cu prieteni de-ai lui, fotbalisti. Nu am vrut sa insist, dar m-au scarbit comentariile unor gigisti slinosi, pe gsp. Ca Mutu nu a fost fotbalist si ca a avut numai esecuri in cariera. Ma scuzati, dar cei care ganditi asa sunteti niste cretini Bine, la ce sa te astepti de la sectantii Copiii Soarelui, care se inchina la pseudofotbalisti care au mai multe tatuaje decat minute in seria B italiana
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •