View Poll Results: pronostic

Voters
3. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 33.33%
  • egal

    0 0%
  • victorie Finlanda

    2 66.67%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 45

Thread: Liga Natiunilor 2022: ROMÂNIA – Finlanda 1-0

  1. #22
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Octavian Popescu chiar este un jucator de calitate ar fi bine sa evoluieze langa jucatori de valoare nu are ce sa mai demonstreze in Liga1.
    Last edited by iulian_1976; 12th June 2022 at 01:48.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #23
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, dar are un preț prohibitiv, 50 de milioane. Eu l-as vedea evoluând pe unul dintre malurile Canalului Panama. Un fotbal placut, curat, fara adversari agresivi si presiune. In Europa, poate o Austrie liga 3, o Elvetie liga 2. Acolo unde se joaca meciurile alea care se termina mereu 4-4, 6-5, 8-6. Cred ca ar marca vreo 80 pe sezon, ar fi ceva incredibil sa faca pasul ăsta. Normal, sa sara si peste nationala, trebuie concentrare maxima la echipa de club. De fapt, cu asta a si inceput. A plans ca nu e titular, cand l-a bagat am plans noi de mila lui.

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Da, e foarte bun cand fug toti de el si-l lasa sa suteze si sa paseze in voie. Mare talent.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    La Mucusor Bancu e si dementa tuturor antrenorilor sa il joace fundas, cind el se simte bine doar in jumatatea adversa de teren.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Pai e shmecherie, e secret cu 3 pe linia de fund cand altii cred ca e 4.
    Problema e ca cei 3 sunt dispusi nu central, ci cu flanc liber, momeala.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Nu fac aprecieri gratuite portarul de la Rapid, Cicladau, Octavian Popescu pentru mine sunt certitudini ca fotbalisti au tot ce trebuie
    sa joace la echipe mai rasarite din Europa.

    La nivelul 2 Mihaila, Man, Marius Marin, Dragusin astia inca pot claca chiar daca au ajuns deja in vest.

    Apoi vin restul inclusiv Razvan Marin: pozitionare nu, rapid nu, la interceptare nu, lovitura de cap, in combinatii nu, imi pare cel mai supraevaluat jucator la ora actuala ca are fizic, sa suteaza, ca da o pasa buna din cand in cand.

    Nu stiu cum se face ca dupa meciuri proaste Chiriches are oferte din Serie A, asa cum Radoi avea oferte cand pierdea cate un meci la nationala...
    Last edited by iulian_1976; 12th June 2022 at 03:28.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Portarul de la Rapid va juca in Europa anul viitor, stai linistit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Giulestiul salveaza Romania!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Fain la meci, am reușit să plec cu telefonul meu la final. Cât a trebuit noi sa îl suportam pe tatarusan în poarta cât timp îl aveam pe băiatul ăsta disponibil.

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ai cercuri de prieteni in care faceti schimb de telefoane, sau ce?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Sunt de la Sibiu Ioane, e alta discuție ma risc sa merg și marți

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nu vorbi prostii, e stadion nou, frumos. Mic si foarte verticalisim!
    Se vede totul ca-n palma fata de alte stadioane din fundul gradinii de dupa paduri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am zis eu ceva rău de stadion? chiar arată bine, cochet și cu acustica bună de tot. Puteau munci mai mult la tribuna a doua pentru a o face mai mare dar s-au folosit de scuza cu lipsa spațiului.

  14. #35
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bine ca am batut la lupta Finlanda, sper sa avem numai victorii de acum inainte. Meciul urmator cu Muntenegru acasa e decisiv.

    Greu de remarcat un jucator anume, in afara lui Nita care de data asta a fost bun nu e nimeni care sa fi performat constant.
    Ciudat ca de atatia ani nu gasim inlocuitor pentru Chiriches care mi se pare cel mai periculos adversar al adversdarilor inainte de orice meci in grupa asta de chiori.

    Avem cea mai slaba grupa posibila, este dificila doar in contextul nivelului scazut al nationalei noastre.toate tarile astea trei adunate abia de aduna jumatate din po****tia permanenta a Romaniei de azi. Muntenegru are vreo 600 000 locuitori si nu am fost in stare sa aliniem o echipa castigatoare dintr-o tara incomparabil mai mare. Asta e fotbalul romanesc de azi...
    Deocamdata suntem ultimii in grupa si sper sa evitam retrogradarea in urmatoarea grupa valorica, ar fi rusinos.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Bine ca am batut la lupta Finlanda, sper sa avem numai victorii de acum inainte. Meciul urmator cu Muntenegru acasa e decisiv.
    Thanks to some Giulesti Magic! Giulestiul salveaza Romania!

    Ne trebuie 3 victorii acasa fara discutie daca vrem sa ne batem la locu 1.
    Iar in meciul din Finlanda minim un egal, poate chiar o victorie, altfel degeaba.

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Greu de remarcat un jucator anume, in afara lui Nita care de data asta a fost bun nu e nimeni care sa fi performat constant.
    De data asta da, dar cu Bosnia ne-a costat 1p sau 3p, daca ramanea 0-0 poate am fi marcat noi pe urma. Muresan in viata lui nu respinge o minge in centrul careului, nici cand era la gradinita nu facea asa ceva. Dar si reflexul ala cu Finlanda e greu sa-l aiba cineva, o data sau de 2 ori pe an il vezi in fotbalul mondial. Isi si trebuie bulan cat incape in plus fata de reflexe de cel mai inalt nivel si inspiratie sa sari unde trebuie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E frumos sa visam la locul 1, insa deocamdata suntem ultimii si cred ca prioritatea e sa nu retrogradam in categorii mai slabe. Mi-e greu sa cred ca echipa asta poate aduna 3 victorii insiruite dintre care ultima in deplasare. Si asta in conditiile in care toate cele 4 echipe vor fi in carti pana la final.

    Un stadion nou si po****t poate face minuni, aduce presiune pozitive si sanse in plus. Giulestiul corespunde mai bine numarului mic de spectatori din ziua de azi decat arena nationala unde vezi nimicul dintre doua trei palcuri de suporteri.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Daca revine Hagi, suntem mai buni ca toti hapciupaliticii din grupa asta, noi inclusiv fara Hagi. Dar pana atunci avem nevoie de 3p maine, ca sa avem ce face cu el, sa nu revina degeaba. Un jucator ca Hagi nu mareste doar valoarea intrinseca a echipei ci si moralul. Altfel e cand ai un Hagi langa tine, cu totul altceva cand ai un Maxim.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Degeaba ai Hagi daca Puscas rateaza tot.

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Rateaza dar macar dribleaza si centreaza.

    In plus, Hagi da si goluri, bările alea interioare nu vor iesi tot timpul din poarta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Revenirea lui Gica Hagi ar fi cu adevarat aur in contextul nationalei de azi. Daca da jos vreo 10 kg cu siguranta ca ar fi mai bun decat toti ceilalti pe post.
    Revenirea lui Hagi ala micu nu stiu cat de mult ar conta, mai ales dupa pauza asta lunga.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Eu zic ca diferenta intre nationala aia si asta e ca Hagi Sr. era pentru nationala aia ce Hagi Jr. este pentru aceasta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •