View Poll Results: Cine va castiga titlul la RG 2022?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    4 57.14%
  • Rafael Nadal

    0 0%
  • Carlos Alcaraz

    4 57.14%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Daniil Medvedev

    0 0%
  • Andrey Rublev

    0 0%
  • Casper Ruud

    1 14.29%
  • Felix Auger-Aliassime

    0 0%
  • Jannik Sinner

    0 0%
  • Matteo Berrettini

    0 0%
  • Denis Shapovalov

    0 0%
  • Diego Schwartzman

    0 0%
  • Pablo Carreno-Busta

    0 0%
  • Roberto Bautista Agut

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Karen Khachanov

    0 0%
  • Sebastian Korda

    0 0%
  • Altul, numiti-l!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 220

Thread: ATP Grand Slam: Roland Garros 2022

  1. #85
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Impresionant cum a kkt-o pe el Tsitsipas.
    Cu nimeni pe partea lui de taBlOU, a reusit sa piarda.
    Rune are sansa sa faca finala.

    Tocmai am pierdut pe 1.22 Tsitsipas 700 pariat. Asta e. Patesti.
    Nah...Rune era in god mode...Tsitsi nu prea avea solutii.

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    In seturile 3 si 4 da, dar in primul a kkt-o pe el dupa break. Rune nu e cel mai bun din lume la a returna super serve. Cu serva si dreapta iti tii serva daca esti 100% concentrat. Apoi dupa ce l-ai bagat in meci ca ai kkt-o pe tine, i-ai dat oportunitatea sa intre in God mode, desigur.

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sinner s-a retras dupa ce l-a dominat clar pe Rublev... ce bulan are rusnacul.


    Aveam set Sinner, unii au pus set Rublev. Uite un exemplu de meci in care iti iese daca pui set pe oricare, dar nu-ti iese peste 3,5 seturi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Sinner e din sticla, prea multe retrageri la turneele mari.
    Rune a jucat formidabil, dar totuși Tsitsipas venea după un sezon bun de zgură și era clar favorit la finală. Mai trece un GS și nu reușește sa câștige un turneu major.

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Medvedev are probleme mari contra Cilic
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Rusul rămâne destul de slab pe zgură, iar Cilic pare ca și-a luat pastila aia bună la turneul ăsta.

  7. #91
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Gata si cu nr 2 mondial. Rusu' pleaca sa se antreneze pe iarba
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Medvedev are probleme mari contra Cilic
    Ce te miri asa? Io am pus +7.5 game-uri pe Cilic, m-a fost frica sa iau mai putin.
    Medvedev n-are nici o treaba cu zgura, chiar daca anu asta s-a descurcat bine pt prima data.
    Foarte multi au fost fentati de cota aia de 1.30... bietii de ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Johnny, ma uimesti cu stiinta ta in domeniul tenis
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0


    Daca nu m-ar fi uimit Tsitsipas azi si pe mine, eram bini di tat.



    https://www.youtube.com/watch?v=NwDl...l=RotonMusicTV

    Last edited by Johnny D; 31st May 2022 at 01:18.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Mda... Au pus meciul seara la 9 ora locală. E oribil sa joci pe zgură noaptea. Umiditatea mare, mingea grea, mare avantaj pentru sârb.
    Se pare ca organizatorii Č›in cu sârbul. A 2-a oara la rând când pun meciul seara.
    Probabil 3-0 scurt pentru Nole.
    Dupa ce-au tinut aia de la USO si AO cu altii, si-au zis sa echilibreze un pic balanta.
    Nu l-a descalificat nimeni pe Nadal, nici nu l-au pus sa joace pe iarba... inca.

    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Business first!!
    Sunt absolut dezgustata.
    Nadal nu e GOAT, acel titlu fara Djokovic la AO e nu doar o minciuna, e o rusine.
    Prin echivalenta, e ca si cum nu l-ar fi lasat pe Nadal aici sa joace acum in 2022.

    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Daca nu e evident de ce sunt dezgustata, sa incerc o scurta explicatie. Pentru ca meciurile la Roland se joaca afara pe zgura pe caldura, cand iti intra soarele in ochi. Avea specificul lui.
    Daca n-ai incotro si ploua sau dureaza mult etc, atunci tragi prelata si pui becuri.
    Dar altfel, lasa domle zgura sa fie zgura. sau transforma turneul in altceva, nu-i mai zice pe zgura.
    As zice ca Nadal a avut bulan cat incape ca nu s-a nascut 15 ani mai tarziu!
    Pe langa ca-si imparteau Djokovic si Federer titlurile lui, pe Alcaraz clar nu-l deranjeaza noptile pe zgura! GOAT... what!? Sa fie multumit cu ce-a primit, c-a primit destul, zic eu.


    Ar fi luat si bietu Coria minim un Roland Garros. Nu s-ar fi retras la 27 de ani convins fiind dupa cele 2 finale de 5 seturi de la MC si Roma din 2005 ca nu mai are ce sa-i faca astuia.
    Last edited by Johnny D; 31st May 2022 at 02:37.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Hai mai sa vedem care e Goat la final de cariera, deși și asta e irelevant, fiecare având problemele lor de sănătate care nu le-au permis sa își dezvolte jocul one way or another. Percepția umana e mai importanta decât numerele, ma aștept ca Djokovic sa câștige la statistici, dar lumea (eu, cel putin) își va aminti forever de cât de gladiator mental și fizic este Nadal, cât de elegant a jucat Federer și cât de ambițios și flexibil e Djokovic pe teren, dar la fel de prefăcut

    Ma oftica decizia bazata pe interese de a pune meciul la ora 9 seara. Bine ca nu l-au pus la 11 )

    Nole e favorizat clar, ce e la ora aia nu se mai cheamă zgura. Zgura e atunci când soarele te rupe și ea e uscata. Anyway, îmi mențin speranța că va fi un meci frumos și ca Nadal va arata totuși bine și seara.

  13. #97
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Zgura nu mai e zgura, tenisul e imprevizibil, Jhonny pune set Nole si parca vezi 0-3 ca popa diseara Eu cred ca astia cu Nadal ar fi vrut sa-l mute pe iberic in locul lui Rune, pentru ca e prea grea partea de tablou, prea ca la tara... Pacat ca nu avem cote de pariat pt retragere...

    Da, m-a fentat Rune si pe mine :| insa ma doare la bascheti, oricum nu stateam in banii aia: 8945-B8T1YL
    Pt azi si maine: 893S-SC8N32 - simplu si la obiect

    PS: uite Jhonny inspiratie de cashout, fix inainte sa o ia pe coaja in setul 2 Ryba: 894P-BFARAY
    Last edited by dardar_3; 31st May 2022 at 12:42.

  14. #98
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ce vorbesti, pana si Tsitsipas a luat set, cum sa nu ia si Djokovic?
    Cand a pierdut el 0-3 cu Nadal? In veci pururi. Cand era copil poate.


    Pentru ieri si azi, daca tot ni le-ai dat ti le dau si eu:
    1. 895R-RALB0X - cu 92 lei, castig 777, am putut pune de la live ultimul serviciu a lui Tsitsipas inainte sa piarda. L-am pus sa nu pierd cota aiasigura c-am fost sigur ca pierde si tre sa repun biletele.
    2. 8950-RFHV4W - cu 408 lei, castig 700, cand era Tsitsipas l-am pus cu 600, castig 1400 aruncati la gunoi pe idiot. Daca ies astea 2, ies pe plus cu 400 de lei cu pierderea de ieri cu tot. Daca nu, minus 1300.
    Ca mai am un bilet pus cu 100 de lei ieri, castig 200 si ceva ca s-au anulat meciuri, pe care mai am doar Alcaraz. Cu totu cu ala ar fi 1700 total castig, deci 1700-1300, 400 profit.


    Dardaricus! M-ai dezamagit cumplit! Pai n-am zis eu ca Trevisan face finala!?
    Tot puneti impotriva ei, ce sa va fac eu...


    Si mi-a dat teapa Stephens pentru un singur game!
    S-a kkt pe ea in setul 2 pe final de toate game-urile importante!
    Last edited by Johnny D; 31st May 2022 at 18:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #99
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Cu mintea limpede, Zverev e o masina de tenis. Sa vedem daca tine pana la capat

  16. #100
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Alcaraz fără soluții, tot încearcă scurta în momentele importante, dar e prea previzibil. Setul 3 și nu a reușit încă un break spaniolul.

  17. #101
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Super meci între cei doi. Îmi plac ambii.

  18. #102
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Setul 4 a fost fabulos. Alcaraz ratează minge de set 5 și Zverev reușește sa revină și sa câștige. Încă prea tânăr spaniolul pentru a câștiga un GS și rămân la părerea ca jocul sau e mult mai bun pe hard.

  19. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    M-a aranjat Alcaraz. Haide Djokovic, e randul tau!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #104
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    E meci istoric daca bate Djoko. Daca nu atunci urmatorul are sanse sa fie istoric
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Deocamdata sarbul e mut in punctele de la egalitati, pe final de game, unde se fac diferentele. Dublu break, primul set e ca si luat de indiano-iberic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •