View Poll Results: Cine va castiga titlul la RG 2022?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    4 57.14%
  • Rafael Nadal

    0 0%
  • Carlos Alcaraz

    4 57.14%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Daniil Medvedev

    0 0%
  • Andrey Rublev

    0 0%
  • Casper Ruud

    1 14.29%
  • Felix Auger-Aliassime

    0 0%
  • Jannik Sinner

    0 0%
  • Matteo Berrettini

    0 0%
  • Denis Shapovalov

    0 0%
  • Diego Schwartzman

    0 0%
  • Pablo Carreno-Busta

    0 0%
  • Roberto Bautista Agut

    0 0%
  • Grigor Dimitrov

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Karen Khachanov

    0 0%
  • Sebastian Korda

    0 0%
  • Altul, numiti-l!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 220

Thread: ATP Grand Slam: Roland Garros 2022

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Alcaraz favorit la trofeu.
    Si nu dupa meciul de ieri cand a facut antrenament din Khacanov, ci dinainte.

    A distrus tot ce-a prins cu exceptia lui Ramos Vinolas ce-a facut un meci incredibil.
    Acum se poate aprecia mai mult ce-am zis atunci c-a facut meciul vietii, degeaba.

    LE: Ba nu, Djokovic e favorit la casele de pariuri, Alcaraz doar favorit secund. Si unii-l vad favorit pe Nadal cu Djokovic, ce dume bune. 1.45 are sarbul. Alcaraz 1.25 cu Lunganul, zici ca joaca Maradona cu Dodel.
    Last edited by Johnny D; 30th May 2022 at 11:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,354
    Reputatie
    0
    Pai nici acum nu te-ai prins ca nu au nicio treaba cotele cu realitatea din teren. Anul trecut era favorit Rafa și a câștigat Nole. Așa că alea sunt doar orientative.

  3. #66
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu merg pe Nadal. All the way through

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce tot ziceti voi, cotele in genere sunt acoperite de realitate. Joaca foarte bine sarbul, nu stiu ce va fi cu Alcaraz, dar pe Nadal il curatza. Are si Nadal sansa lui, dar intocmai dupa cota aia de 2.65 sau cat e. Nu pot juca la sigur pe sarb dar am pus deja ca ia set Nole la sigur, nu-i da Nadal 3-0 nici prin vise. Djokovic in schimb i-a mai dat recent si nu e exclus.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,354
    Reputatie
    0
    Mda... Au pus meciul seara la 9 ora locală. E oribil sa joci pe zgură noaptea. Umiditatea mare, mingea grea, mare avantaj pentru sârb.
    Se pare ca organizatorii țin cu sârbul. A 2-a oara la rând când pun meciul seara.
    Probabil 3-0 scurt pentru Nole.

  6. #69
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Mi se pare nașpa ca au pus meciul seara .
    Zgura e zgura ziua, seara e ceva diferit.

  7. #70
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Are si Nadal sansa lui, dar intocmai dupa cota aia de 2.65 sau cat e. Nu pot juca la sigur pe sarb dar am pus deja ca ia set Nole la sigur, nu-i da Nadal 3-0 nici prin vise. Djokovic in schimb i-a mai dat recent si nu e exclus.
    Are Nole cota 1.08 ca ia set Risti 1000 de lei pt 80? Nu mai paria grigoras.
    In alta ordine de idei, cica organizatorii i-au facut pe plac si lu ala micu Alcaraz, care s-a plans ca-l prinde miezu noptii cu meciurile si atunci e ora de somnic

    Over 3.5 la Nole vs Nadal, oricat de accidentat e spaniolul, tot ii ia set.

  8. #71
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ce tenis frumos Rune vs Tsitsipas....rapid, agresiv, pe tot terenul

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Mda... Au pus meciul seara la 9 ora locală. E oribil sa joci pe zgură noaptea. Umiditatea mare, mingea grea, mare avantaj pentru sârb.
    Se pare ca organizatorii țin cu sârbul. A 2-a oara la rând când pun meciul seara.
    Probabil 3-0 scurt pentru Nole.
    nu. nu organizatorii tin cu sarbul. organizatorii nu mai au nicio putere in fata gigantilor din streaming. Amazon a cerut sa fie meciul in nocturna si toti s-au executat. nici macar Nadal cu tot trecutul lui la Roland n-a avut vreun cuvant de zis. Nici federatia franceza nici France Tv care erau actori importanti in decizie si care au cerut sa se joace ziua, n-au cantarit destul.
    sincer nu credeam ca francezii o sa cedeze in fata lui Amazon.
    Business first!!
    Sunt absolut dezgustata.

  10. #73
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Mda... Au pus meciul seara la 9 ora locală. E oribil sa joci pe zgură noaptea. Umiditatea mare, mingea grea, mare avantaj pentru sârb.
    Se pare ca organizatorii Č›in cu sârbul. A 2-a oara la rând când pun meciul seara.
    Probabil 3-0 scurt pentru Nole.
    Si in 2020 era la fel. Relax..tot la RG se joaca.

    L-au pus atunci pentru ca e prime time. Nu tine nimeni cu Djokovic.

  11. #74
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    nu. nu organizatorii tin cu sarbul. organizatorii nu mai au nicio putere in fata gigantilor din streaming. Amazon a cerut sa fie meciul in nocturna si toti s-au executat. nici macar Nadal cu tot trecutul lui la Roland n-a avut vreun cuvant de zis. Nici federatia franceza nici France Tv care erau actori importanti in decizie si care au cerut sa se joace ziua, n-au cantarit destul.
    sincer nu credeam ca francezii o sa cedeze in fata lui Amazon.
    Business first!!
    Sunt absolut dezgustata.
    Lool...dezgustata de ce ???

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Lool...dezgustata de ce ???
    Daca nu e evident de ce sunt dezgustata, sa incerc o scurta explicatie. Pentru ca meciurile la Roland se joaca afara pe zgura pe caldura, cand iti intra soarele in ochi. Avea specificul lui.
    Daca n-ai incotro si ploua sau dureaza mult etc, atunci tragi prelata si pui becuri.
    Dar altfel, lasa domle zgura sa fie zgura. sau transforma turneul in altceva, nu-i mai zice pe zgura.

  13. #76
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Daca nu e evident de ce sunt dezgustata, sa incerc o scurta explicatie. Pentru ca meciurile la Roland se joaca afara pe zgura pe caldura, cand iti intra soarele in ochi. Avea specificul lui.
    Daca n-ai incotro si ploua sau dureaza mult etc, atunci tragi prelata si pui becuri.
    Dar altfel, lasa domle zgura sa fie zgura. sau transforma turneul in altceva, nu-i mai zice pe zgura.
    Ma gandeam eu ca un discurs din asta romantic. Am inteles ca-ti place mai mult ziua (si mie de altfel) dar DEZGUSTATA ? hai sa masuram cuvintele putin.
    Daca tot au investit atat de mult in nocturna si acoperis, ce te asteptai sa se intample ? Una e ceea ce vrem si ne place, alta e realitatea. Intre a juca ziua si a da posibiliatea mai multor persoane sa vada meciul la televisor (ca s-o punem asa si nu ca fac unii mai mult bani), cred ca doua varianta e mai buna.

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Ma gandeam eu ca un discurs din asta romantic. Am inteles ca-ti place mai mult ziua (si mie de altfel) dar DEZGUSTATA ? hai sa masuram cuvintele putin.
    Daca tot au investit atat de mult in nocturna si acoperis, ce te asteptai sa se intample ? Una e ceea ce vrem si ne place, alta e realitatea. Intre a juca ziua si a da posibiliatea mai multor persoane sa vada meciul la televisor (ca s-o punem asa si nu ca fac unii mai mult bani), cred ca doua varianta e mai buna.
    da, asa e. grija organizatorilor e sa ofere posibilitatea celor multi sa se uite la meci la tv. LOL.
    cand Amazon iti da15 milioane, nu mai conteaza cata lume se uita.

  15. #78
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    da, asa e. grija organizatorilor e sa ofere posibilitatea celor multi sa se uite la meci la tv. LOL.
    cand Amazon iti da15 milioane, nu mai conteaza cata lume se uita.
    Pai nu asa functioneaza ? mai multe persoane se uita, mai multi bani !

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Pai nu asa functioneaza ? mai multe persoane se uita, mai multi bani !
    Tribunele sunt goale, dar casele de bilete nu mai au bilete la vanzare. e sold out tot turneul. asa functioneaza. nu conteza fizic cati spectatori se uita. conteaza cati bani se incaseaza la sfarsit.

    Hai c-am dat-o pe politica 😂

  17. #80
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nu vad legatura.
    E problema organizatorilor. Nu au facut overbooking cum trebuie

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Tsitsipas face o kkare pe el de toata frumusetea in fata lui Rune.
    I se trage de la primul set, dupa ce-a facut break, nu l-a luat in serios si a pierdut setul.
    No acuma recupereaza frate-mi-o dupa ce te-o prins asta la mana cu set in fata de 2 ori.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Impresionant Rune

    Pentru Rafito cred ca pe hartie astazi e cel mai complicat RG din cariera. QF cu Djokovic, SF Alcaraz....Finala mai simpla dar Rune asta chiar e mega solid. Daca va castiga, chapeau.

  20. #83
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,354
    Reputatie
    0
    Evident ca Amazon a decis, totul e despre bani a zis și Moya. Au vrut aia sa pună meciul în prime time.
    Meciurile importante la RG se jucau ziua pe soare, acum sunt condiții total opuse cu zgura clasica. Asta e problema.

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Impresionant Rune
    Impresionant cum a kkt-o pe el Tsitsipas.
    Cu nimeni pe partea lui de taBlOU, a reusit sa piarda.
    Rune are sansa sa faca finala.

    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Are Nole cota 1.08 ca ia set Risti 1000 de lei pt 80? Nu mai paria grigoras.
    Tocmai am pierdut pe 1.22 Tsitsipas 700 pariat. Asta e. Patesti.
    Ieri au iesit asa mici cum au fost si 1.08 ori 1.08 se inmultesc, nu se aduna.
    Last edited by Johnny D; 30th May 2022 at 18:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •