Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 166 of 166

Thread: Tur/ U Cluj - Dinamo

  1. #148
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Nah,o sa il copiez si eu acum pe Eugen Barbu cu "m-ai invins Rodioane"...

    M-ai invins,Raglane...
    granita la Orsova!

  2. #149
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Unde Salamis e FC Nicu Badea si Platea, CS Dinamo, antrenat de fosta glorie Daniel Iftodi.

    Sa ma bata mama, acum am geolocat si eu echipele astea 🤦*♂️

    Exista speranță, vom renaste.

  3. #150
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Nah,o sa il copiez si eu acum pe Eugen Barbu cu "m-ai invins Rodioane"...
    Deja il copiasei, cand te-ai facut fecesebist 🤣

    Intotdeauna am avut impresia ca Barbu se referea la un gol de pe Rasunda, marcat de Gorun lui Thomas Ravelli 😱 Nu era asa, avusese in vedere un 0-0 la Lisabona al Craiovei.

    In orice caz, un gest de mare sportivitate al lui Barbu. Asa ceva nu mai vezi astazi in presa sportiva romaneasca. Ce e drept, nici nu prea mai sunt multi ca Gorun...

  4. #151
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Deja il copiasei, cand te-ai facut fecesebist 🤣
    La asemenea provocari nici nu mai raspund,o sa le tratez cu cel mai profund dispret de-acum inainte
    Si ce tot aveti cu Salamisul ala,sunteti morti de foame si vreti un mezel?
    Pai luati o Salamina atunci ,si tu si Uti
    granita la Orsova!

  5. #152
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Du-te-n Corfu de simpatic, poate chiar mergem in Salamina la vara. Salam alaikum.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #153
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ca sa raman la istoriografia noastra as spune ca suntem mai degraba ca spartanii lui Leonidas. Murim aparandu-ne eroic si nu atacand absurd. Ne aparam saracia, si nevoile si neamul. Sacrificiul nostru de la Termopile face posibile victoriile finale de la Salamis si Platea.
    Noi ni le-am aparat, am terminat chiar pe 8, nu milogisme pe ultimul loc daca nu dadeau altii-n faliment. Salarii neplatite de 9 luni, nu ca voi la zi! Astea-s eroisme! Sau penultimu la voi, hai treaca mearga de la mine. Si tot ne-au retrogradat.


    O lege pentru voi, alta pentru altii. Evident voi tine cu U Cluj.
    Dar sa castige cel mai bun, cum dealtfel e normal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #154
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Impreuna formam un scut impotriva unui sistem corupt
    Rapid nu moare!
    Cam asa au strigat suporterii dinamovisti cu ceva ani in urma, printre singurii care au inteles ca trebuie sa fim uniti impotriva unui sistem stramb.
    https://www.fanatik.ro/suporterii-di...omuna-17257541

    Acum deh, cand consideri ca lupti pentru o cauza justa nu pleci la drum asteptand recunostinta.
    Memoria e scurta, nu toti mai tin minte sau mai vor sa intoarca un gest frumos sau macar sa fie consecventi impotriva sistemului care i-a nedreptatit.
    De asta o punga de faina si una de malai odata la patru ani are efectul magic de a face pe multi sa dea uitarii mizeriile trecutului si sa voteze cu incredere si bucurie ca ele sa continue si pe viitor.
    Nu acuz ci doar constat. Inteleg ca oamenii trebuie sa se agate inclusiv de justificari gresite ca sa poata sa mearga inainte fara sa le fie rusine in fata propriei constiinte. E uman.

    Legea nu e diferita pentru Dinamo ci exact aceeasi care s-a aplicat si pentru Rapid.
    Numai ca aici s-au implicat financiar 15000 de suporteri care timp de doi ani au cotizat si au cumparat bilete virtuale ca sa tina echipa in viata.
    Asta a descumpanit sistemul si l-a facut sa ezite si sa-si reconsidere strategia.
    Dinamo nu a murit datorita lor, asta a dovedit ca nu e doar un concept abstract si ca suporterii lor nu sunt doar la vreme buna ca in alte cazuri.
    Daca peste asta ar fi avut vreun sprijin de la sistem dupa cum spui tu, atunci acum defila fara probleme. Se gasea cineva care sa dea bani si stabilitate, de ex. o firma de partid si de stat sau primaria sector 2 (dupa modelul altor sectoare). La Dinamo au venit insa doar sapashi aruncati cu disperare la gramada...romani, spanioli, infractori, totul pentru victorie.
    Desigur ca la noi e aproape imposibil ca un lucru bun sa tina prea mult. Pentru ca sunt vanitati si interese umane, pentru ca sub pretextul de a fi mari fani, s-au infiltrat umbre ale trecutului si au sapat initiativa la radacina, temeinic, din interior.

    Esti un tip inteligent care cu siguranta realizeaza ca echipa comunei Clinceni si aia de la Medias au murit din alte cauze.
    Prima oricum era un satelit al lui Gigi si al partidului care s-a cocotat pe prima scena pe banii satenilor si pe datorii ce nu si le permiteau insa le-au fost permise.
    A doua a murit pentru ca sponsorul mare din judet, companie autonoma de stat, sa isi mute finantarea catre echipa fanion din orasul prezidential care tocmai a promovat in Liga 1.
    Cu tot respectul, erau doua echipe tinute pe bani publici si care au baza totala de fani de vreo 10 ori mai mica decat membrii cotizanti ddb care sunt cam o fractie din totalul suporterilor.
    Chiar si cu lotul actual, Dinamo nu avea probleme in Liga 1 daca nu isi bagau coada diversi oameni de bine si nu erau alte interese pe care le-am prezentat in posturile anterioare. Ca sa nu mai spun despre arbitrajele mizerabile si cu tenta evidenta avute in ultima vreme. De 2 ani tot incearca sa falimenteze echipa asta si probabil ca vor reusi pana la urma.

    Sunt sanse mici sa evite retrogradarea si daca o evita atunci sunt sanse cam la fel de mici sa supravietuiasca inca un campionat. Insa daca reusesc asta ar fi o palma data sforarilor si sistemului. Probabil ca ultima pentru ca nu mai sunt sanse de rezistenta si nu prea a mai ramas nimic de distrus.
    Iar cei ce au fost distrusi in mod asemanator sunt astazi fericiti pentru ca sistemul le-a luat abuziv casa si le-a omorat afacerea dar uite ca acum le plateste chiria si i-a angajat functionari la stat. Probabil ca vor fi si avansati drept rasplata ca nu misca in front. Si pana la urma te simti mai bine daca moare si capra vecinului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #155
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Cica Marica e ultimul dinamovist care a marcat la Cluj!😁

  9. #156
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Apreciez postul tau Uti, dar amendamentul meu la acel post este ca la voi acei insi care vor sa va distruga nu sunt doar din afara dinamovismului cum este mai normal, cum a fost la noi, ci chiar din sanul vostru! Noi am fost singuri impotriva tuturor, noi am fost uniti si tot si-au batut joc de noi. E o mare MARE diferenta in a fi bataia de joc a altora, sau a-ti bate joc si tu de tine insuti pe langa altii. Si dupa toate astea, voi sa fiti mai cu coaie ca noi? Nu mi se pare normal.


    La fel de adevarat este ca n-am avut atatia bani cati ati dat voi, nici nu suntem atatia. Eu am trimis 50 de lei pentru Rapid la Bucuresti, si unchiul meu de la Satu Mare a trimis bani. Nu stiu ce s-a intamplat cu acei bani si cu mai multi trimisi de alti suporteri, stiu ca s-au strans peste 100 de mii de euro. Ce s-a intamplat cu ei, cine i-a papat nu mai conteaza, conteaza ca ne-au futut cu comisiile lor, daca jucatorii aia au jucat pe promisiuni si nu si-au facut memorii la Liga inseamna ca fie erau rapidisti, fie au mers pe buna credinta a saraciilor de conducatori de atunci si credeau ce li se zicea, anume ca or sa fie platiti din drepturile de televizare din urmatorul campionat, daca salveaza echipa. Asta nu e motiv sa te retrogradeze, ca tu ai fost de acord sa nu-ti ceri drepturile contractuale si sa mai astepti, sa joci pe gratis. Si-au venit altii rahatii aia imputiti de Iasi si Duru, sa-i futa Dumnezo ca sa ceara drepturile pentru tine! Cum plm e posibil sa-ti ceara altii drepturile daca tu ai acceptat o amanare? Si sa retrogradezi o echipa care in asa fel nu mai poate sa-ti respecte ce ti-a promis ca nu mai are la dispozitie fondurile pe care tu jucand pe gratis le-ai castigat pe teren!


    Ma rog. Ce ni s-a intamplat noua nu vi se va intampla nici voua, nici vreunui alt club vreodata. A fost o nedreptate absoluta si nu se poate compara cu prin ce treceti voi acum, mai ales ca voi ati avut bani sa le dati, ciumetii aia din teren nu joaca pe gratis cum au jucat ai nostrii, ca la final sa li se ia banii pe care i-au castigat pe teren prin retrogradarea la comisii a echipei, ei terminand pe 8 si mai si castigand un baraj cu imputitii de la Iasi, si ala abuziv impus ca nu mai avea sens daca ai terminat la mijlocul clasamentului, e clar ce valoare sportiva ai, chiar pe burta goala.


    Ce ma mira pe mine sunt unii rapidisti idioti care zic "c-asa a fost regulamentul si acceptam aplicarea lui, ca suntem corecti"! Pai daca regulamentul era sa-ti faci harakiri daca nu dai 3 goluri pe meci inseamna ca asa e normal si just? Si atunci de ce a fost scos acest harakiri in afara regulamentului din anul urmator? Nu pentru ca si-au batut pwla cu el de noi si atat? Da-i in plm ca Duru lor de-atunci a si murit, nici n-am mai auzit de el! De handicapat ce-a fost, a fost scos in afara fotbalului o data cu legea lui de abuzator nenorocit!


    In ciuda sprijinului vostru partial, verbal, inghinal, etc. pentru ca realmente n-a intervenit nimeni, nici un dinamovist la nici o comisie pentru noi, ba chiar zabalosul ala nenorocit de dinamovist al vostru care a ingropat Romania in '94, presedinte la Iasi a fost principalul responsabil pentru ce ni s-a intamplat noua atunci; dupa toate astea nu poti sa-mi ceri mie sa tin cu Dinamo la baraj, vezi-ti de treaba ta. Acest subiect e inchis. Voi tine cu U si punct.


    In ciuda acestui certificat emotional, va urez succes la baraj pentru ca tu si Capitanul si altii de p-aici sunteti niste oameni de calitate si nu-mi doresc nefericirea voastra, de nici un fel. Dar per total, per general e cu totul alta discutie, dupa cum am explicat mai sus. Si tocmai din cauza voastra pot sa spun ca nu voi fi deloc suparat daca Dinamo va fi sa ramana in prima liga, un lucru pentru care sunt recunoscator. Pentru mine acest baraj e doar win-none, nu exista lose. Pentru Rapid si rapidisti insa, retrogradarea lui Dinamo ar fi un deliciu, insa nici nu se compara cu ce-ar insemna retrogradarea kktului imputit de ce-a ramas din Steaua, FC FCSB. Dar asta cam greu s-o vedem pana moare Becali.


    In final ce sa zic, bafta la meciul decisiv!
    Cum am mai zis, pentru noi care nu suntem dinamovisti, este un deliciu!
    Apropo, sa schimbe cineva ca nu mai e TUR, e RETUR in barajul asta.
    Last edited by Johnny D; 25th May 2022 at 13:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #157
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Apreciez postul tau Uti, dar amendamentul meu la acel post este ca la voi acei insi care vor sa va distruga nu sunt doar din afara dinamovismului cum este mai normal, cum a fost la noi, ci chiar din sanul vostru! Noi am fost singuri impotriva tuturor, noi am fost uniti si tot si-au batut joc de noi. E o mare MARE diferenta in a fi bataia de joc a altora, sau a-ti bate joc si tu de tine insuti pe langa altii. Si dupa toate astea, voi sa fiti mai cu coaie ca noi? Nu mi se pare normal.
    chestie de perceptie, mie mi se pare ca atacul concentrat din exterior si prin infiltrati in interior este mai al naibii decat ala venit doar din afara. interese mai multe, actiuni mult mai puternice pe masura ce rezistenta suporterilor a crescut. Aia din interior nu sunt de-ai nostri ci doar pretind asta urmarind diverse interese divergente. Adica as spune ca suntem singuri impotriva a mai multi si mai suparati.
    Altfel metodele de lichidare seamana destul de mult si e cam aceeasi schema.
    La voi dupa Copos a venit lautarul ala mason in costul argintiu de avea si el o carciuma, urmat de raketul ala moldovean de se imbogatea din lichidari de firme romanesti.
    La noi au incercat sa o faca la nivel mare, l-au strans de oua pe neacoitza si l-au inventat pe spaniolul ala rupt in fund care in trei luni a bagat clubul in datorii uriase si in coada clasamentului. Daca nu era interventia suporterilor era faliment din decembrie 2020.

    Altfel nu-i problema sa aveti ouale mai mari si mai multe, nu-mi doresc performante de genul asta ca par chiar nesanatoase.
    Luati voi ce e mai bun, sa ramanem noi ne bucuram sa ramanem cu mai multa materie cenusie in partea de sus a corpului.

    Esti simpatic, glumim si noi pe-aci, multumim de urari, mult succes si voua pe viitor!
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #158
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0


    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Apropo, sa schimbe cineva ca nu mai e TUR, e RETUR in barajul asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #159
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    si daca nu schimba nu se joaca returul?

  13. #160
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    A schimbat thread-ul cu totul, nici nu mai vrea sa auda de acest tur.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #161
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Tot prost ai ramas!

  15. #162
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0

  16. #163
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Nah Ioane,asa-ti trebuie,ca tot iti era mila de bietii catelusi...
    granita la Orsova!

  17. #164
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Mi-e mila de ei sa-i vad asa bolnaviori si as vrea sa-i vad insanatositi in Liga a 2-a, cum zice Prunea! Parca altfel li s-ar misca codita daca ar afla si ei cum e!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #165
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Uti, sa stii ca retrogradarea are si parti bune. Nu pt noi, insa pt preopinentii nostri cu siguranta. Ea vindecă rani, frustrari, eczeme si echimoze (imaginare, cine stie?, un olacebo eficient ). Inchide bucle deschise de, vorba aia, ca i-am auzit pe oamenii astia, 50-60 de ani Uite, din seara asta, nu o sa-i mai auzim pe baietii cu margaritarele, cu băștile de pe tunel, cu titlul furat in 73 , cu netoiu, cu postelnicu, cu Claudiu tradatorul, cu burleanu. Cum se mai jeleau ca am retrogradat Unirea din Obor, un mic cuib legionar (ma scuzati).

    Gata, ba, suntem in liga 2, acolo unde trebuia sa incepem in '48

    Mai vreti ceva, mai aveti frustrari, mai vreti sa va dam foc, sa va dam veste... Nu stiu, ma simt asa trist ca, de ex, timisenii se vor intoarce la fotbalul lor liber si neabuzat, facut cu sudoarea fruntii si ala e prostul clasei, retrogradat in liga 3. E, nu ca i-ar interesa fotbalul local in detrimentul echipelor din Bucuresti, dar macar sunt frumoase fularele cu fiat poli. E bine sa ai cateva in torpedou, ca ei de acolo isi trag seva, din latinitatea drumului gazarului

  19. #166
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    La asemenea provocari nici nu mai raspund,o sa le tratez cu cel mai profund dispret de-acum inainte
    De ce, ca te-am trimis in Grecia, pe cheltuiala lui Utilizator! Daca eram jigodie sau aveam dubii cu privire la apartenența, te trimiteam in Croatia, in statiune, ca pe ultimul fecesebist

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •