Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 166

Thread: Tur/ U Cluj - Dinamo

  1. #127
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Dar mai o problema. Problema mare.
    Dinamo poate castiga returul cu 3-0
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #128
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Desfac o bere, de acord cu tine
    Sa planga spurcatii, o fac mai bine
    Am vazut si la meciuri, au piºat rimel
    Parca facea travesti Arºinel

  3. #129
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Dar mai o problema. Problema mare.
    Dinamo poate castiga returul cu 3-0
    As paria ca e rezolvata problema asta.
    As miza pe x2 in meciul retur pentru ca jucatorii actuali nu stiu sa faca arta din trantirea meciurilor. Daca ar sti, atunci ar fi posibil si un 2-1.
    Intamplator e posibil sa fiu in Bucuresti la data meciului insa nu pot sa asist la procese cu verdict decis in avans.

    repet, nu e niciun argument in favoarea castigarii barajului.
    Ma rog, Dusan e nevinovat si moral nu ar merita asa ceva in palmares. Nici noi suporterii nu meritam asta dpdv moral, insa cine se mai cramponeaza de asa ceva in ziua de azi?

    Bineinteles ca e posibil sa ma insel, insa Dinamo 1948 incurca socotelile multora si riscul de a gresi e foarte mic.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #130
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Dar mai o problema. Problema mare.
    Dinamo poate castiga returul cu 3-0
    Da, dar meciul in sine nu are o rețetã foarte bunã decat pe termen scurt. Daca jucam pe Wembley poate strangeam 8 milioane sa platim datoriile care oricum au fost facute cu rea credințã. Eu din start nu plateam asa ceva, a fost o greseala a ddb-ului, sa faca cativa cãmãtari si infractori fericiti. Sau poate au premeditat, mno.

  5. #131
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Pe 29 mai,ne pregatim incet,
    Dar nu de bere,de Moet
    Si-un dans vom face,din buric,
    Asta ca sa crape fierea,in Butelie zis porcic.
    granita la Orsova!

  6. #132
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu chiar cred ca batem la doua goluri.

    Asta inseamna ca inca n-am murit. Probabil si Hitler in 45 credea la fel

    Spre deosebire de ficisibisti, care se mandresc cu viata lunga, deja au implinit 19 ani, dar de fapt sunt niste morti umblatori.

  7. #133
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa ma bateti, daca stiu care este Dinamo Nicu Badea 🤣 Batranul asta cirotic, cu mațele roase de oftica si mahoarca puturoasa, are cateva accesorii la care CS a renuntat cu nonsalanța pe 50 de ani. La noi fiind impamantenita butada ca cine are informatia are puterea. Nu fac niciun pronostic, sunt destui cretini care vor aquiesa la basinile lui Teleaga pe motivul ca 'la el e Dinamo'. In mod normal, te duci cu Dinamo asta din liga 1 pana in panzele albe, daca esti suporter. Daca vrei sa aplici modelul cimisan, sigur, te duci si la altii... 🤣

  8. #134
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Vin cainii cu mare haz
    Capitanul cel Viteaz
    Leo cea neinfricata
    Uti cel ce la multi l-i tata
    Si Clau ce-o tufe-n rata
    Sa ne spuna cum vor drege
    Cum campiile-mi vor sterge
    Cu sudoare si cu nervi
    Cu talent din cel mai pervi
    Cu un mental de hotzel
    Din betonul cel mai cel!
    Sa intoarca niste shepci
    Si pe dos sa le faca terci,
    Dar uita o vorba veche
    Ce se sopteste l-oreche:
    Cand al dracu te crezi tare,
    Buturuga mica rastoarna carul mare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #135
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Sa ma bateti, daca stiu care este Dinamo Nicu Badea ��
    vezi aici de ex clasamentul din Liga a 4a Bucuresti. ACS FC Dinamo e a lui Nicu Badea e pe la mijloc impartiala cum e si patronul ei, foarte probbail ca a creat-o ca sa nu-i dispara concesiunea pe terenul Dinamo pentru ca are conditie sa desfasoare activitati sportive.
    Daca nu ma insel a pierdut prin ultimele etape cu 4-1 contra echipei CSului.
    https://www.fotbal-flash.ro/Clasamen...-Bucuresti.htm

    In mod normal, te duci cu Dinamo asta din liga 1 pana in panzele albe, daca esti suporter. Daca vrei sa aplici modelul cimisan, sigur, te duci si la altii... ��
    De acord cu tine 100%.
    E o mica sansa sa pot fi in Bucuresti sambata si atunci vin pe stadion pentru meciul asta.
    Sa beau paharul de cucuta pana la la ultima picatura, sa aparam principiile sanatoase.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #136
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Daca vrei sa aplici modelul cimisan, sigur, te duci si la altii... ��
    asa ziceau si aia de la steaua si uite ce s-a ales...s-au scindat in fcsb si steaua miloaga bugetara,care vrea sa promoveze contrar regulamentului,pentru mine aia din divizia a 2-a sunt adevaratii continuatori...astia din prima sunt echipa privata cu pretentii,condusa de un taran prost cu bani.
    facem pariu ca in curand veti pati si voi la fel?
    granita la Orsova!

  11. #137
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu mai exista adevarati continuatori aproape nicaieri in Romania.
    E un paradox nefericit, dar nu cred ca exista echipa romaneasca care sa fi avut o tranzitie normala si continuitate din '90 incoace.

    In unele cazuri continuitatea a fost asigurata prin intelegeri tacite intre investitori, detinatori de palmares si de licente.
    Altfel toate echipele au fost distruse de cioclii fotbalului romanesc, fie ei cu samanta politica, de prin servicii sau manuitori de bani.

    Probabil ca in lipsa de altceva vom face si noi la fel ca tot romanu'. E chestie de timp. Insa pentru astia batranii nu va mai fi la fel niciodata.

    Personal nu stiu care dintre Steaua din Liga 2 sau FCSB din Liga 1 sunt continuatorii Stelei dinainte de '90 sau mai bine zis inainte de momentul Babiuc-Gigi. Amandoua si niciuna, fiecare are ceva si niciuna nu are tot. Insa pentru mine FCSB a fost continuarea fireasca a Stelei, indiferent ca asta s-a facut ilegal sau abuziv.
    cand i-au dat-o lui Gigi a fost convenabil, acum i-au dat peste nas pentru ca Gigi nu mai e branzaru generalilor ci unicul stapan si razboinicu' luminii. Nu mai castiga trofee, nu mai asociaza echipa cu aparatorii patriei, nu mai bea bruderschaft cu presedintii de tara. Ia sa vezi cum intra CSAul in Liga 1 si vedem iarasi Ghencea plina ca pe vremuri, pe jumatate cu trupele NATO gata sa-i spulbere pe rusi si cu multime de cashchete la oficiala.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #138
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Tot stau si cumpanesc,sa lansez APELUL sau sa mai stau un an ca sa va vad cum va tavaliti in chinuri si umilinte?Voi ce ziceti?

  13. #139
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu am timp acum, asa ca iti raspund lapidar sa meri in... unde ai treabã

    Tu fa-ti mosmoanele acolo, e pacat de atata traditie locala sa nu ramana nepo****rizata

  14. #140
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1



    Si eu te salut capitane!

  15. #141
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Pe 29 mai,ne pregatim incet,
    Dar nu de bere,de Moet
    Pleaca mah de aici cu shampania ta de rahat nu destul de scumpa
    Uite aici Ruinart
    https://mistermeister.de/en/cava-cha...hoCNWMQAvD_BwE

    Dinamo castiga returul si se califica in liga 1.
    ATAT
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #142
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Ca-i Moet sau Veuve Cliquot
    E pe duca Di-na-mo
    Aeee aooo !
    granita la Orsova!

  17. #143
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da mah, bucurie mare, mai se duc unii, o sa ramanem ca babele sa ne jelim mortii.
    Si-o sa stam pe banca la strada sa ne uitam cum echipele satesti si alea ale ale baietilor destepti isi disputa Liga 1.
    Cum zecile de mii de suporteri din Voluntari, Chiajna, Mioveni samd o sa invadeze strazile si stadioanele si o sa infrunte pe aici la baioneta.
    In timp ni se va oferi si noua cate un hibrid a la Frankenstein controlat de cine trebuie.

    O ce frumos, viitorul luminos...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #144
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Pai cine te pune Uti sa te uiti la saracia asta de fotbal?
    Ai Discovery,Netflix,campionate din Anglia,Germania,Italia...
    Trebuie sa fii masochist sa te uiti la campionatul lui Burleanu...
    granita la Orsova!

  19. #145
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ai un punct de vedere sanatos si de fapt chiar asta fac.

    Insa ma mai uit si pe la Burleniada din cand in cand. Probabil si din nostalgie dupa fotbalul de altadata dar si ca miscare de rezistenta.

    Mi se pare aiurea sa renuntam rand pe rand la tot ce ne placea candva pentru simplul motiv ca au pus niste smecheri incompetenti laba pe treaba si vor s-o labareasca dupa cum le iese lor pe plus. Asa ne-am umplut de incompetenti si escroci ca saracul de paduchi. Daca vin niste imputiti si-mi ocupa casa nu le urez fericire si evacuez zona. Trebuie sa lupti pe baricade, sa-i injuri, sa le arati ca nu e tarlaua lor, nu le-a lasat tac-so mostenire fotbalul romanesc. Sa ii deranjeze ca sunt suporteri ce refuza sa-si lase echipa sa moara, sa ii oblige sa puna mai mult efort in demolari si sa iasa la iveala aia de trag sforile din umbra.
    Macar sa cazi luptand si sa poti spune precum Lapusneanu: M-ati popit voi, dar de ma voi indrepta, pre multi am sa popesc si eu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #146
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Aha,deci un fel de sarja cavaleriei usoare de la Balaclava propui tu,eu as zice pas...Lordul Raglan o sa-ti spun de-amu...
    Last edited by cip; 24th May 2022 at 13:43.
    granita la Orsova!

  21. #147
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ca sa raman la istoriografia noastra as spune ca suntem mai degraba ca spartanii lui Leonidas. Murim aparandu-ne eroic si nu atacand absurd. Ne aparam saracia, si nevoile si neamul. Sacrificiul nostru de la Termopile face posibile victoriile finale de la Salamis si Platea.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •