Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 52 of 52

Thread: Etapa 9 play-off

  1. #43
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post

    Tara asta e sub dictatura prostiei absolute.
    Asa a spus si Herodot acum 2500 de ani, dar istoriografia romena a avut grija sa cosmetizeze ironia maestrului ionian, care era ceva compliment, dar mai mult ironie.

    Noi stim ca cele 3 calitati de baza aapreciate in epocă erau 1, curajul, 2, dreptatea si 3. intelepciunea. Cand vine vorba despre geti, nu aminteste decat doua Mai mult ce trebuia sa faca, sa deseneze? Nu e vorba, in acesti 2000 de ani am risipit si bruma de povestea ăsta bătrân... 🥴

    Ce vremuri, ma duceam la toneta cu ziare sa cumpar SR, sa aflu, un exemplu la intamplare, ce facuse Dinamo la volei, in cupele europene. Era echipa aia tare, cu Căta-Chițiga. Ne-a batut Besiktas, tin minte si acum, si-a rupt un deget inainte de meci chiar vedeta noastra. Gaseai stiri, ma, nene, stateai o ora sa rasfoiesti tot ziarul. Astazi sunt 40% poze, 50% cancan si 10% fonfăieli agramate ale unor limbrici pe care tu, ziarist de altadata, nu-i trimiteai nici sa iti cumpere covrigi. Erau altii calificati pt treaba asta, cu scoala, facultati, genul Tolontan, Geambasu, Buzarin 😆 Iti dau cuvantul meu, nu m-as sterge la fund cu editorialele unor samuila si drejan. E un colaps total in presa sportiva romaneasca. Si, probabil, al societati in general.

  2. #44
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    vezi ca asa cum il vedem noi, ciobanul cam merita titlul de antrenorul anului in liga1 )

  3. #45
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Din nou...
    Attached Images Attached Images

  4. #46
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Omul asta sfant se auto-acuza si cand incearca sa ii acuze pe altii.

    Musteste echipa asta de aranjamente, dar e prima la aratat cu degetul.
    Noroc ca se mai enerveaza Stapanul si mai da din casa.
    Gigi e un fel de Dr. Jekill si Mr. Hyde. Contrastul dintre articol si poza reflecta perfect personalitatea dubla: cumetrii si matrapazlacuri cu mataniile in mana.
    Nu e exclus ca in curand sa apara la teve manios ca sa-i prezinte lui Dumnezeu nota de plata: uite bre cat am dat la Atos, la saraci, la inundatii, am ajutat nasii si finii si am impartit averi cu valiza prin Liga 1, l-am luat pe Sfantu’ Tudor la echipa si ajut reabilitarea puscariasilor la conducerea clubului, ma rog zilnic si sunt dascal la 10 biserici iar matale nu intorci nimic?!?

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcs...me-663764.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #47
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pentru acest interlop, blatul, omenia, creeaza o legatura de sange intre indivizi. Pt el, meciurile cu Botosani si Slujitorul, cand trebuie si cu Craiova, sunt doar pogorarea duhului sfant, care le lumineaza si intareste alianța. Hotia, rautatea, in viziunea lui, incep atunci cand adversarul pune osul si joaca pe bune.

    Te-ai fi asteptat macar sa piarda cu mai multa demnitate, avand in vedere ca incepe sa capete experienta

  6. #48
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Gigi Becali : "Suporterii noștri sunt așa cum sunt, nu au prea multe clase, vor înțelege ei"

    Mă, sa ne spuneti daca trebuie translate la ce discutam noi aici 🤣

  7. #49
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cum să fac lucruri împotriva naČ™ului meu? Finul meu trebuia să zică: Ciobotariule, Bălănescule, aČ™a se face! Noi aČ™a trebuie să jucăm! Să fie dreptate!”, a declarat Becali, la Pro X

    Dreptatea ca o prada, o smecherie in folosul neamurilor si grupurilor de interese.
    Nu stiu ce blestem e asupra neamului nostru, pana si cele sfinte au fost deturnate pe persoana fizica.
    E normal sa mai apara din cand in cand cate un bazmuc insa la noi asta e regula, Gigi e vedeta si sunt cohorte de cetateni care stau intru admiratia unor astfel de practici.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0


    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    uite bre cat am dat la Atos, la saraci, la inundatii, am ajutat nasii si finii si am impartit averi cu valiza prin Liga 1, l-am luat pe Sfantu’ Tudor la echipa si ajut reabilitarea puscariasilor la conducerea clubului, ma rog zilnic si sunt dascal la 10 biserici iar matale nu intorci nimic?!?

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcs...me-663764.html
    Io cred ca i-a intors prea mult, io i-as fi intors trofeul ala din poza lui Leo batar de vreo 2 ori pe zi in cur! Si-n gura imediat dupa, sa se guste din ce-are el mai bun!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A reusit gesepe sa obtina click-urile poporenilor si sezonul viitor. Au scos o statistica, la care nu am putut decat sa 🤮, din care reiese ca fc fotbal popesti iesea cam pioana, daca era introdus sistemul var. Bineinteles, o truchiere ordinara, nu mai zic de cumetrii, invarteli si meciuri amicale, care sunt zeci de puncte obtinute fraudulos de poporeni.

    In loc sa le trateze convulsiile, ei ii alimenteaza cu curent 🤣 Hal de presa, fute-m-as in ea!

  10. #52
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dupa ce tot ei, aproape de finalul sez regulat, publicasera un clasament al greselilor, in care domina copios echipa din popesti. Din memorie, astia erau 11-3, iar cfr ceva lejer, 5-3. Ma, un pic de demnitate, in primul rand ei ar trebui sa opreasca linsul ăsta in cur.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •