View Poll Results: Cine castiga titlul?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Real

    3 75.00%
  • Liverpool

    1 25.00%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 107

Thread: FINALA UCL 21-22: Liverpool - Real Madrid 0-1

  1. #85
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Nu are cu cine juca Real. Nimeni niciodată nu va mai câștiga CL după un parcurs atât de greu. PSG, Chelsea, City și Liverpool ba băiatule! Cea mai bună din lume! Ancelotti face dubla, CL plus campionat.
    Liverpool a alergat după 4 iepuri sezonul ăsta și i-a prins pe aia 2 mai slabi.

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Iar Ionelu' nu se dezminte. Un adevarat laitmotiv al pariurilor sportive.
    M-am scos, de egala Liverpool luam 750 lei, de lua cupa mai luam 550.
    Intr-un final mi-am scos pariul cu fara egal impotriva lu Liverpool in min 65.
    Asta inseamna sa fii mafiot, orice s-ar intampla, nu pierzi.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    unde esti ionele, sa discut cu si despre habarnisti?
    real modrid! #porla14

    de felicitat meseriasii: delaparis, Julio si subsemnatul .
    Acum esti si chior?

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    mizerabila transmisie..
    Vine Premier League peste vreo 2 luni.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Ancelotti are 4
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #88
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    O ultima zvacnire, se va pisha PL in curand pe ea. Viitorul este acum.
    Corect. PL se va pisa pe ea. Din nou.

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    O ultima zvacnire, se va pisha PL in curand pe ea. Viitorul este acum.
    Acum e Real campioana Europei. Tu-ti dai seama ce spui?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    O campioana dominata la toate capitolele in afara de scor cu ultimele 4 echipe cu care a jucat. Daca exista expresia de "campioana falsa" pentru fix acest lucru a fost inventata. Perfecta chiar pentru seara de azi.


    A venit Haaland la City, s-a terminat shmecheria.
    Doar PSG si Liverpool mai au ceva sanse impotriva lor. Mici.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #92
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Acum e Real campioana Europei. Tu-ti dai seama ce spui?
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Tot Johnny ai ramas
    e mai lent la minte ca ardeleanu si se neaca la mal ca tiganu
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #93
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Intr-un final mi-am scos pariul cu fara egal impotriva lu Liverpool in min 65.
    Asta inseamna sa fii mafiot, orice s-ar intampla, nu pierzi.
    Gata, te-ai saturat de bascalie si inventezi pariuri castigatoare?
    Real avea 1-0 din min 59. In min 65 Real avea deja cota mica.

    Posteaza biletul castigator, daca exista.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Gata, te-ai saturat de bascalie si inventezi pariuri castigatoare?
    Real avea 1-0 din min 59. In min 65 Real avea deja cota mica.

    Posteaza biletul castigator, daca exista.
    Nu avea, avea 1.74 la castiga simplu cum am zis ca era un pariu bun in acel moment pentru cei ce vor o cota mare. Si 1.22 la draw no bet 2, practic pariul pe care l-am pus eu cu ce mai aveam in cont ca sa-mi scot parleala. Singurul risc era sa bata Liverpool, luam 1300 lei si pierdeam 2500 daca era asa, dar sansele erau infinitezimale sa se-ntample asta.

    Aici e biletul la superbet, pus cu 1 min inainte de miezul noptii, scrie acolo: 895L-R04Z80
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    delaoltenia

    @Johnny : Nu-i nimic, si maine e o zi

    Real, as always, el numero uno.
    Last edited by Julio_Zane; 29th May 2022 at 01:03.

  12. #96
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Aici e biletul la superbet: 895L-R04Z80
    Profit 562 la biletul ala. Daca luai 1300 la victorie Liverpool, inseamna ca ai pariat vreo 700 de lei pe ei.
    Deci ti-ai recuperat din pierdere, dar tot pe minus.

    Asta inseamna sa fii mafiot?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #97
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Asta inseamna sa fii mafiot, orice s-ar intampla, nu pierzi.
    Ia posteaza matale si codul la ala pierdut.
    Nu de alta, dar insinuai ca orice s-ar intampla castigai. Si de fapt, ieseai in pierdere la orice rezultat.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  14. #98
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Profit 562 la biletul ala. Daca luai 1300 la victorie Liverpool, inseamna ca ai pariat vreo 700 de lei pe ei.
    Deci ti-ai recuperat din pierdere, dar tot pe minus.

    Asta inseamna sa fii mafiot?
    Nu, ca nu era singur pariu, ci combinat cu alte meciuri, astea erau celelalte 2 bilete:
    1 - 891D-YCFGLK pus cu 154 lei, castig 750 ca din 1000 s-a impartit o cota de 1.32 pe Badosa anulata.
    2 - 8956-RG48AL pus cu 300 lei, castig 560. Deci mi-am scos parleala inca si pe plus.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ia posteaza matale si codul la ala pierdut.
    Nu de alta, dar insinuai ca orice s-ar intampla castigai. Si de fapt, ieseai in pierdere la orice rezultat.
    Na, ce mai ai de comentat?


    Dar daca ar fi egalat Liverpool, era shmcherie pariul ala. N-a fost sa fie.
    Asta inseamna sa fii mafiot, sa ai bani cu care sa te acoperi la ultimul meci, daca e sa fie.
    Fraierii le-au dat la Real cota de 1.80 dupa gol, la 3-4 minute avea inca 1.74. Asa te scoti.

    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    delaoltenia

    @Johnny : Nu-i nimic, si maine e o zi

    Real, as always, el numero uno.
    Mereu e o noua zi, cu noi posibilitati.
    Totul e sa nu-ti pierzi capul ca sa pierzi tot din all in stupid dupa ce-ai pierdut cateva pariuri. Trebuie rabdare si poti face banii care i-ai pierdut inapoi. Lucru foarte greu de facut, de aia pierd oamenii in pariuri in primul rand ca-si pierd nervii si baga toti banii daca nu le-au reusit 2-3 pariuri. Daca reusesti sa accepti pierderea si sa intrii in ziua urmatoare chiar cu ceva-n minus, vei castiga pana la urma. All in-urile la suparare sunt bucuria caselor de pariuri.
    Last edited by Johnny D; 29th May 2022 at 01:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #99
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Na, ce mai ai de comentat?
    Felicitari, ai pus la bataie 3,000 de lei pentru un profit de 108 lei.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #100
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Pai da, dar mi-am scos parleala, daca n-a fost sa fie sa bata echipa mai buna. A dat gol Real, si am judecat sa fac profit din pierdere, tot e ceva. La bataie n-au fost chiar 3000 de lei, ci 1700 daca batea Pool, luam oricum 1300. Ideal pt mine era sa egaleze Pool si sa bata in prelungiri, atunci imi dadeai felicitari adevarate. Pana la urma e ok sa nu pierzi desi ai pariat gresit. Ba mai mult, sa faci 108 lei.

    Desi in opinia mea n-am pariat gresit, clar Pool a fost echipa mai buna azi.
    Si asta in conditiile in care a jucat sub par fata de ce joaca de obicei. Miza a afectat-o totusi.
    Kktu ala de Curtois a scos mingea aia a lui Mane in bara, altfel nu era nevoie de nici un pariu.

    Cert e ca si toti aia cu ambele si/sau 3+ si-au luat-o-n mufa. Era clar, e o finala totusi.
    Si ei spre deosebire de mine nu prea aveau cum sa puna contra, sa-si scoata parleala.

    Daca nu eram anti-Real, puneam cea mai buna contra: all in pe Real castiga trofeul.
    Avea cota 1.50 dupa 3 minute dupa gol. Aur curat. Dar daca ar fi egalat Pool, nu as fi putut tine cu scarba aia de echipa, adica ar fi trebuit. Asa ceva nu pot sa fac.:vomit: Doar ca daca egala si batea Pool in prelungiri imi dadeam teapa singur, cel mai bun pariu e fix cel pe care l-am pus, avand in vedere ce bilete mai aveam. Cam atat.
    Last edited by Johnny D; 29th May 2022 at 01:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #101
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Real Madrid duce la extrem caracterizarea de Monstri pe mental !

    La fel ca si expresia ca o finala nu se joaca ci se castiga !

    8 finale din 8 la rand castigate in Era U.C.L !

    Si aceasta cea mai memorabila dupa cel mai greu parcurs ever: Inter - PSG - Chelsea - Man City - Liverpool

    Golul lui Benzema a fost anulat degeaba. Minge clara de la adversar. Cum sa analizezi 5 min cu VAR-ul si tot sa iei decizia gresita ?!

    Liverpool desi a incercat, a fost destul de slaba azi. Probabil a contat presiunea si faptul ca adversarul era un monstru pe mental. De asemenea faptul ca pana acum Liverpool nu a jucat cu nimeni in UCL si nu aveau febra meciurilor mari....

    Courtois - omul meciului.
    Don Carlo - Legenda. In locul lui m-as retrage acum, dupa aceasta dubla campionat - CL absolut epica !
    Benzema - ultra meritat Balon de Aur !

    An de cosmar ptr Salah - pierde finala African Cup, pierde finala Play-Off pentru Mondial si pierde si finala Champions League.

    Cat despre organizare - amatorism francez + huliganism englez si a iesit la fel ca pe Wembley Jenant.
    Last edited by YoNuTzz; 29th May 2022 at 13:34.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #102
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Bravo Real Bravo Modric! Probabil ultimul meci important din cariera.. daca nu ne pregatesti o suroriza la mondiale )

  19. #103
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Real Madrid regina Europei cu un singur sut pe poarta. Ce-a ajuns si Europa asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #104
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Liverpool si Real au doua stiluri diferite si de succes, nu are rost sa incriminati un stil ca este mai bun decat altul, se putea intampla in minutul '90 un corner pentru Liverpool gol si era gata meciul.

    Doua echipe foarte puternice, chiar daca stilulrile de joc sunt diferite.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    City oricum e mai puternica decat ambele.
    Daca erau dubii anu asta, o data cu venirea lu Halland e game over.

    Daca vrei o investitie sigura pui pe City la CL la anul.
    90% sigura, 9% ar fi Liverpool sau PSG.

    1% restul adica in mare Real Mucid astia care au fost 2nd best in toate cele 4 runde anterioare, inclusiv in finala. Cat sa te mai tina bulanul asta!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •