Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 47

Thread: Etapa 6 - play-off

  1. #22
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Jedan -Nula

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Ce blat scarbos, mai scarbos decat ala din tur.:vomit:
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nicolae Ceausescu, oda catre FC FCSB:

    "Cu țărâna stau în gură
    Și cu viermii mă tot cert
    Că nu poci să ies din groapă
    Să te bat și să te iert..."



    Nu pentru blaturi, ci pentru ca le face degeaba, ca nu poate mai mult de locu 2!

    Ca nu mai face destule.
    Last edited by Johnny D; 25th April 2022 at 22:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,322
    Reputatie
    0
    Spectacol grotesc marca Nașu' cu Finu'.
    Ajungem în Europa cu astfel de mizerii și ne mai miram ca ne bat echipe din Bosnia, Kazahstan, Malta sau Luxemburg.

  5. #26
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,922
    Reputatie
    1
    Eu am spus ... sistemul asta cu play-**** nu e pentru noi. Asta merge in Scotia sau alte campionate unde se joaca serios. La noi e bataie de joc cu blaturi si aranjamente rusinoase in vazul lumii. In plus la baza nu are niciun interes sportiv ci doar financiar de saracie. Sa se mai castige ceva bani din drepturile tv multiplicand meciurile.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #27
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,322
    Reputatie
    0
    Corect, favorizează blaturile sistemul asta.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Exact asta am zis eu etapa trecuta cand analizasem pro si contra sistemului.
    Ar fi avantajos daca nu s-ar injumatati punctele, doar asa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,922
    Reputatie
    1
    Ce injumatatiri? Rahat

    Daca se vrea un play-off la noi atunci trebuie sistemul rugby in Franta. Cel mai cinstit si fara discutie.
    Ultimii 6 participa la un turneu eliminatoriu. Locul 6 si 5 joaca eliminare. Apoi se joaca semifinale, locul 1 la general cu castigatorul intre 6 si 5, apoi locul 2 cu locul 3. Apoi FINALA si cu asta basta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0


    Atunci chiar ca face blat Regele cu Berbecalu si Berbecalu ii da 3p ca sa-l ajute in play off!
    Idea era fara injumatatiri, Berbecalului ii e mai greu sa se desparta de 3p decat de 1,5p ca sa-l lase in play off pe fin, sau pe nas sau plm stie care-s fini si care-s nasi intre ei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,922
    Reputatie
    1
    Johnny, tu vorbesti de puncte si eu de eliminatoriu. Intelegi ca nu e la fel?
    E vorba de cine castiga meciul se califica. Deci pe bune
    Se califica cel care joaca mai bine, apoi castiga campionatul cel mai bun
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Da, dar nu-l impiedica pe Berbecaliot sa-i dea victoria asa cum i-a dat-o inainte de play off.
    Dar daca pierdea 3p in schimbul a 6p si nu 1,5p in schimbul a 6p cum am zis la ora aia imediat dupa meci, sa vezi ca-si ia 6p in play off in schimbul calificarii, nu stiu daca mai da alea 3p asa usor. Pe cand 1,5p si iei de 4 ori mai mult in schimb, e un targ foarte bun. Mai ales ca califici o echipa care stii ca doar cu tine e blat, cu restu joaca pe bune.


    La fel, in sistemul tau daca Farul bate cumva si ajunge in meciul cu FC FCSB, iarasi poate face blat sa-i lasa sa mearga mai departe, sau chiar sa ia titlul in schimbul calificarii in play off. Deci tot nu e atat de corect cum ar fi un sistem play off fara injumatatiri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,922
    Reputatie
    1
    Daca Farul elimina FCSB in semifinale si joaca FINALA cu Craiova atunci e clar ca sanse la milioane CL sunt in joc. Nu e loc de blat aici.
    Fiecare pt fiecare, deci chiar daca familie, branza e pe bani
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Nu m-ai convins dar imi place ca te-ai convins macar pe tine bine de tot.

    Cred ca asa e la handbal masculin sistemul, sau ceva foarte similar.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    bai ce campionat curat si disputat avem, pardon, de kkt
    ietapa asta a oferit pana acum doua exemple tipice de non combat, jonica _pulik, vezi meciul de la voluntari si cel de la pitesti. dar nu ai cum ptr ca esti un trist, un amarat minoritar cu ifose de 'telectual de mahala. asa ca marsh la coviltir , te n pla mea de trist
    meciul cu clona din craiova a semanat cu o sarbatoare campeneasca, cu mititei, cu bere si hore prietenesti, pe teren si in tribune. la voluntari cam la fel, mai cu perdea ca venise campeoana si batea la ochi.
    Last edited by delaoltenia; 26th April 2022 at 07:43.

  15. #36
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    tre eliminat sistemul asta play off play out ... e faliment curat!

  16. #37
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    poate'n cour mah! poate'n cour


    in fundul clasamentului, colo jos la retrogradare, pentru pt jumatatea superioara e beton returul - se misca realmente ''munti de bani'' pentru un meci = 3 puncte

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  17. #38
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce spectacol voiați sa iasa la un meci intre doua echipe care au dat cei mai buni conducatori in sistemul penitenciar romanesc?

    De asta nu e respectat nicaieri gixa haxi pt contributiile la propasirea fotbalului, in calitate de antrenor si patron. Pt ca e o mizerie blatista, un slugoi, un vopsitor de nonvalori. Esti un gunoi, bai, nenorocitule!

    Voluntari - Cfr nu a fost blat, cum se acrediteaza, din dorinta a de indulci putoarea pestilentă de la Covidiu. Un meci fara veleitați, nu mi s-a parut nimic suspect. Golul pe o faza clasica de dominație in fazele fixe. Sa-i acordam creditele bursucului pt ca e cel mai bun la organizat si obtinut dividende din astfel de faze. Restul echipelor sunt in mezolitic, bat cornerele cum dau sare la pisdă . Sa ne amintim cum s_au pisat karagandejii pe leordeni

  18. #39
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Voluntari si Viitorul trag pt fcsb anu asta....

  19. #40
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Voluntari si Viitorul trag pt fcsb anu asta....
    corect, nimic de zis
    aducere aminte, te rog, doar ptr tovarasii care si dau cu parerea aici. cine trage sau a tras ptr cfr? de vreo 5 ani, cam de cand se joaca in sistemul asta care aduce a omenie.
    bine, tot ciobanul capitalist este vinovatul de serviciu, doar el l a instalat pe burleanu & gino. 😀

  20. #41
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    e vb de bani dario pretene ... anu asta nu prea au mai cotizat clujenii .. nea gigi a fost mana larga.. nu asta e imp.. tare e daca luati titlul ... este ca vedem cu adevarat dimensiunea anonimatului in care ne aflam daca a ajuns gigi sa faca echipa tot sezonu si sa ia titlul fara licenta pro fara nimik .. )
    Libera La LAZIO !

  21. #42
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu e chiar asa. E doar institutia antrenorului care 1. la noi e inexistenta - poti sa schimbi ceva, insa mai probabil in rău si 2. supraevaluata. Pana la urma, e un joc de 11 la 11 jucatori. Ca zbiara unul compulsiv pe margine, cu clabuci la gura si cur, unde sa bati hautul, nu va schimba real lucrurile. Sigur, nu vorbim de Liverpul aici, noi suntem in cretacic. Fotbal Club are mijloace, un lot valoros, are influenză pe plan local sa drafteze pe oricine. Inclusiv jucatori tineri si valorosi, dar mai ales adversari si arbitri. E un smecleu bun pt asa-zisa performanta.

    A si recunoscut fekali ca ei sunt echipa poporului, au o menajerie de 5 milioane de suflete si merita tot concursul. Cand am spus eu, se inverzeau pe aici toate cozile de topor

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •