Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 70

Thread: Etapa 5 play-out

  1. #22
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    nimeni nu zice ca e usoara dar nici foarte grea.. e dif enorma intre liga1 si liga2 Enorma!

  2. #23
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    e dif enorma intre liga1 si liga2 Enorma!
    De aia si 18 echipe e mai bine
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #24
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Aici trebuie dezvoltat.

    Uite eu cred ca liga cu 18 echipe este mult mai interesanta pt tv. Fara play-kkt si meciuri vazute si revazute de trei ori pe an.
    Problema nu e la tv ci la cluburi. Au mai putini bani deoarece drepturile tv se impart in mai multe parti. Si cum nu reusesc sa ceara mai multi bani deoarece calitatea e de kk, nu vor multe echipe. Pt Becali daca se joaca in 10 atunci e perfect indiferent ca CFR castiga de fiecare data.
    Pentru fotbalul romanesc este alta mancare de peste. Mai multe cluburi televizate, mai multe posibilitati pt jucatori tineri sa iasa in evidenta. Mai multa baza de selectie pt Nationala..
    eu zic ca ai dreptate... inafara de cfr craiova si fcsb .. cam toate au aceiasi valoare .. nu isi au rostul play kkturile astea

  4. #25
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    De aia si 18 echipe e mai bine
    Pai o fii mai avantajos pt tine)) dar nu si mai bine .. Din ce se vede cu mai putine ar fii mai bine ot ca jucatorii astia(si asa putini) dar bunicei nu ar mai foi imprastiati in 18 parti si ar fii in 14 gen intaresti si echipele alealalte cu ei .. si ridici nivelul ..

  5. #26
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Lazio, gresesti. Daca imi permiti.

    Eu cred asa.
    Putini bani, putine echipe, putini jucatori, putina calitate.
    Putinii bani se cheltuiesc pt lesinati de 30 de ani si plus, amarati nuli care nu au loc in diviziile inferioare in campionate de top gen Bulgaria, Albania, Slovenia, Moldova etc ...

    Daca sunt mai multe echipe atunci renuntam la lesinati si punem tineri de 16-18 ani. Multi si aproape gratis.
    Deci in mod normal progres an de an deoarece robinetul e deschis.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #27
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    eu zic ca ai dreptate... inafara de cfr craiova si fcsb .. cam toate au aceiasi valoare .. nu isi au rostul play kkturile astea
    Plaioful e o simplificare pentru 2 echipe care se bat la campionat. Ar fi avut sens intr-o competitie mai echilibrata, insa asa e aiurea.
    Liga 1 e in momentul asta o competitie intre vreo 5 echipe finantate profesionist (nu comentez calitatea patronilor) si echipe municipale spre satesti, cu cativa spectatori, finantate din banul public dupa bunul plac al primarilor.
    Daca era sa fie o competitie corecta si sanatoasa atunci finatarea echipelor trebuia sa fie exclusiv privata.

    Dar fotbalul romanesc este oglinda societatii si victima unor administratii catastrofale. Nu putea fi altfel decat la pamant, nu e nicio surpriza ca e asa. Numeri pe degete antrenorii cat de cat de calitate, lipseste formarea graduala a jucatorilor de la nivel de copii
totul e dupa ureche iar performantele sunt pe masura.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #28
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Victima unor administratii catastrofale ! Ai zis un lucru mare aici! De aici tre sa se faca reconstructia.. Uitativa la Croati sau la sarbi.. nu au "administratii catastrofale" si uite la nivel de echipe nationale unde sunt .. daca ar fii ramas yugoslavia cred ca era la foecare european si mondial in primele 4 5 favorite sa castige trofeul ..

  8. #29
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Lazio, gresesti. Daca imi permiti.

    Eu cred asa.
    Putini bani, putine echipe, putini jucatori, putina calitate.
    Putinii bani se cheltuiesc pt lesinati de 30 de ani si plus, amarati nuli care nu au loc in diviziile inferioare in campionate de top gen Bulgaria, Albania, Slovenia, Moldova etc ...

    Daca sunt mai multe echipe atunci renuntam la lesinati si punem tineri de 16-18 ani. Multi si aproape gratis.
    Deci in mod normal progres an de an deoarece robinetul e deschis.
    deci daca drepturile ar ramane la fel .. si ar fii 14 echipe echilibrul ar fii cu totul altul...stai linistit 14 echipe impart mai multi bani deci au mult mai multe posibilitati sa investeasca,sa fure si sa se mentina la un nivel!

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Eu zic sa te-mbuneze si pe tine Burleanu.
    Nu doar ca ramane Dinamo, dar se-mparte si Viitoro-farucul in 2 echipe si Viitorul si Farul si atunci chiar avem numarul de echipe scontat cu inca doua.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    pe drq nu vezi ce cacealma ieftina a devenit totul .. dinamo nu mai poate folosi jici ea numele dinamo ... asta nu mai e campionat .. e ditamai rasu cum a zis Utilizator mai sus ... un dezastru administrativ .. condus de toti incompetentii

  11. #32
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Se salvează Dinamo lejer dacă pică cu Sibiul. Aia sunt în insolventa, nu au bani sa treacă strada, nu au niciun interes sa promovează, pentru că vor avea soarta Gazului de sezonul ăsta, adică vor juca degeaba și vor fi penalizați.
    Dacă Dinamo pică la baraj cu U Cluj6, atunci se joacă.

  12. #33
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    sa vedem ce rezolva csa la tas...

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Steaua? Ai dreptate, inca e prea devreme s-o creditam cu numele asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Steaua da.. ca aia e adevarata steaua!

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,865
    Reputatie
    0
    Depinde pe cine-ntrebi. Daca ma-ntrebi pe mine, toate sunt false.
    Steaua prin excelenta e un compendiu de falsuri, inca de cand a castigat campionate si cupe pe filiera de partid. Mai are mult si bine pana-si reface numele patat de o istorie falsa.


    Berbecaliotul cu FC fcsb-ul lui macar le-a castigat pe bune.
    Alea de-a-ncercat sa le fure cu valiza, cu bricheta sau mai stiu io ce, le-a pierdut.
    Doar ca ne-a furat noua un probabil loc 2, dar nu e nu stiu ce.


    Nu e campionatul furat de Salomir cu mingea intrata-n poarta aproape-un metru cu Craiova si Rapid campioana si se face ca nu vede, ca sa le dea titlul Stelei. Pe-atunci era tot Steaua, alt titlu furat de gunoaiele exemplare de subuman ale capitalei. Dar nu era FC fcsb, era Steaua, asa cum bine argumentasem.


    Multumesc lui Dumnezeu ca la vremea aia nu eram microbist, si m-a salvat de o moarte mentala cum am avut in 2002 cand Dinamo a jecmanit cu blaturi pe fata titlul Nationalului care a fost de departe cea mai buna echipa in acel sezon din Romania. Mi-a ajuns una.


    Cum ziceam, de Dinamo nu mi-e atat de scarba ca de Steaua, ei au fost fratele mai mic al familiei de hotzi in istoria fotbalului romanesc. Practic ei au furat doar firmiturile, cand se odihneau sau din ceva motiv nu furau hotii aia mari, spurcaciunile galactice ceva, atunci puteau si ei sa mai fure ce ramane, spurcaciunile mai mici. Si in ultimii ani platesc si ei pentru pacatele lor, si bine-ar fi sa plateasca cu o retrogradare pe care abuziv o tot evita de vreo 2 ani. Asa ar fi completa ispasirea pacatelor si pentru ei, sau macar in mare parte.
    Last edited by Johnny D; 16th April 2022 at 14:05.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    sincer sa fou vb rapidismul din tine... atat dinamo cat si steaua au facut multe mizerii de a lungul timpului .. dinamo intradevar le au facut mai pe fata dar tot acolo sunt...

  17. #38
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Deci, blatul a fost ca a jucat corect Rocarul lui Netoiu impotriva Nationalului? Hai, ba, nene, ai luat 3 goluri de la o echipa de cîcat, care oricat de motivata ar fi fost, tot echipa de cîcat era.

    Cristi Munteanu, Bogdan Vintilă, Corneliu Papură, Dan Potocianu, Adrian Matei, Adrian Falub, Petre Marin, Adrian Iordache, Gigel Coman, Gabi Popescu, Stelian Carabaș, Ovidiu Petre, Gabriel Caramarin, Marian Savu, Sergiu Radu, Radu Niculescu, Sabin Ilie și Slavișa Mitroviæ.

    Aata a fost o echipa merita amintita aici.

    Desi ai recunoscut sportiv ca nu ai asistat la acea editie de campionat, ai intuit corect ca National era cea mai buna echipa. Nici Dinamo nu era rea in anul acela. A jucat cu Manchester in preliminarii, a strans din buci un meci. In retur au castigat la pas, Ronaldo era cat Haaland, Mbappe si Vinicius la un loc.

    Mai tii minte meciul cu Rapid, cand l-a alergat Gino pe Zotta, pt ca a permis Rapidului sa bata o lovitura libera din alt loc, mult mai in fața, cu mingea inca in miscare? Era epoca de aur Dinu Vama - Lucescu, doar nu crezi ca era o treaba de fete mari acolo Interesant ca a fost un gol al lui Maftei (am impresia). Am fost la meci. A fost o torpila in vinclu, i-a fost frica sa mai intoarca faza Ca sa fii impacat, si altii au furat Nationalul.

    Bai, nene, eu il inteleg si pe Porcea ca a apelat la magarii , bancarii isi facusera o echipa chiar interesanta. Pe osatura asta, au eliminat din cupele europene echipe ca Partizan, Herenveen si Cernomoret Odessa. Pe de alta parte, au avut si stabilitate financiara. Mai da-l in **** mea si pe marele antrenor de camile golanoiu, nu avea nimeni stabilitate mai mare ca echipa bancii nationale. Ne batem toti cu pumnul in piept ca nu mai vrem primarii si departamente, dar suspinam dupa tot felul de echipe artificiale...

  18. #39
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    umbla porcea cu magarii aici zicea imi aduc aminte aimpiturca... Cum castiga astia baa campionatu cu Alistar in echipa ) si porma cand sa lasat borcea de Dinamo ii mai zicea de o spaga de la constanta si gol in minutul 90 .. si multe altele.. Problema care nu intelegea borcea era alta: e usor sa fii cineva cand restu dp langa tine sunt niste Nimeni(cum erau majoritatea echipelor din liga 1 la vremea aia) dar cand ieseau afara si le dadea galesshoperss cu terenu in cap gaseau scuze..

  19. #40
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Bah, discutati ca mosii in Cismigiul de altadata, pe cand nu erai in pericol sa-ti cada un copac in cap.
    Va dati seama ca vorbiti de Dinamo de acum 15-20 de ani si ca din 2007 incoace au fost valuri de smecheri care au siluit campionatul asta amarat. Echipe de care nimeni nu spune nimic despre spalat pacate mai mari.
    Pe deasupra, cine isi mai aduce aminte ce echipe erau atunci comparativ cu prezentul isi da seama ca vorbim despre planete diferite.
    Zicea cineva mai intelept si mai aproape de justitia suprema decat noi toti ca sa dea primul cu piatra cel fara de pacate. In ziua de azi se arunca cu pietre intre cazanele cu zmoala si toti se declara ingeri.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #41
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca aveai in fata Danciulescu, Ganea si Niculescu puteai sa joci si cu Alistar cateva meciuri. In liga 1, adica. Ok, nu era mare jucator, la nivelul lui Miron si Cristea de la fc vomă sb. Totusi Alistar are doua egaluri cu Juventus, in intertoto puțîcă a fost eliminat de fc st gallen din cupele europene. Asta mare ekipă, iar Grasopphers era slaba, dom'le El a fost dat afara dupa 2-4 cu Dinamo Kiev, care s-a pișat pe mizerii chiar in templu. Jumate cereau schimbare la pauza, ca nu se mai juca (pi)țurca din campionat. Asta ca a zis puțîcă e fix poula. El a facut doua egaluri cu Nrman Grodno, ce valoare mare aveau ei atunci.

  21. #42
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Exact. Fotbalul e un joc frumos cand e practicat de oameni care stiu despre ce e vorba. Restul e cancan.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •