Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 122

Thread: Povestea mea

  1. #1
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0

    Povestea mea

    Am scris si eu o poveste , evident cu intamplari fictive dar care pot deveni realitate , si cu personaje reale dar cu nume fictive , o poveste destul de interesanta zik eu la care am lucrat mult timp la ea (ce-i drept n-am scris in fiecare zi ) .Povestea inca nu e terminata dar pute-ti da sugestii despre incheiere si titlu .


    Sa nu mai lungim vorba si sa trecem la subiect :

    Marti 31 octombrie ora 14.30 -Lord s-a intors in clasa sa vada daca nu si-a uitat ceva .Acolo a observat ca mai era o colega .A strigat-o .Aceasta nu i-a raspuns .Intre timp a chemat-o pe femeia de servici sa incuie clasa .Femeia de servici si-a dat si ea seama ca in clasa mai era cineva (colega) .A strgiat-o insa nu i-a raspuns .
    Vazand ca nici de data aceasta nu raspunde , ne-am apropiat prudent de colega , atunci femei de servici mai sa lesine :
    -Usor doamna , zise Lord sa sunam la politie .Colega era moarta .Singura rana era extrem de mica facuta cu un corp fin drept in inima .Ucigasul nimerise perfect drept din prima .
    Procuror criminalist Ion Pintilie sosi de urgenta la fata locului .S-a marcat perimetrul indepratandu-se curiosii(colegii anuntati de mine) .S-a incercat ridicarea de amprente insa ucigasul folosise manusi ; nu se cunostea arma crimei ; se aprecia ca a fost lovita in timp ce-si punea o carte in ghiozdan .S-a turnat o solutie speciala folosita in anchetele criminalistice si s-a stabilit o urma de adidas marimea 44-45 .
    Principalele ipoteze erau urmatoarele :
    1.Unul din profesori -in acel moment in scoala se mai aflau 10 profesori
    2.Un ucigas platit care si-a facut treaba ca la carte
    3.Unul dintre elevii din liceu

    Ultima varianta a cazut repede intrucat chiar daca , existau 5 elevi care aveau la picior marimea 44-45 insa toti erau la ore .Nici pe terenul de sport nu exista un asemenea elev .

    Declaratia martorilor oculari :

    Lord ,,Venisem sa vad daca nu mi-am uitat ceva si am vazut-o pe Beatrice .Am striga-o insa n-a raspuns , am chemat femeia de servici si..."
    Femeia de servici ,,M-a chemat Lord sa incui clasa si am vazut-o si eu pe Beatrice si am strigat-o .Cand am vazut ca n-a raspuns m-am apropiat cu grija de ea si era sa lesin .Era moarta ."
    "..eu am sunat la politie zise Lord "

    Declaratiile parintilor :
    Mama ,,era singurul meu copil ,suntem distrusi .Sper ca bestia care i-a luat viata sa fie prinsa in scurt timp ."
    Tata ,,Nu avea conflicte cu nimeni , era o fire blanda , nu facea rau nimanui , era o fire f credincioasa , chiar nu stim cine ar putea sa-i ia viata "

    Declaratiile colegilor :
    ,,Era o fire sensibila , se supara la cea mai mica contra ..." zise Ileana
    ,,Avea unele probleme cu inima si este posibil ca ucigasul sa fi stiut acest aspect ..." Lord
    ,,Respecta toate fiintele vii chiar se suparase cand am omorat o lacusta " Raluca
    ,,Nu avea dusmani ,n-a pomenit niciodata de asa ceva " Geanina
    ,,Va ramane mereu in sufletul nostru " Nicoleta
    ,,Vom da o mana de ajutor pentru a prinde criminalul " Jorjes

    Altfel zis toata clasa o compatimea .

    Ancheta inainta anevoie .Nu existau probe ,nu existau suspecti .Nimeni n-a vazut sau n-a auzit nimic .

    A doua crima :

    Voi reveni mai tarziu ...pan atunci va las sa cititi si sa comentati ceea ce am scris pana acum .Mai e inca mult de scris sas stiti .....si voi continua,..."
    Last edited by Lordul; 4th April 2007 at 19:13. Reason: completari
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Undeva aproape de tine
    Posts
    1,330
    Reputatie
    0
    ok...mi'am dat seama ca e foarte interesanta dupa cuvantul pute-ti :ras-plans:

  3. #3
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    hai lord nu ne lasa!!!
    zi-o pe a II-a.
    Si zi si tu cine a ucis-o pe colega.
    Nu ne lasa in aer cu povestea.
    Nu fii bonvagon!
    Nu fii bulan!!!
    Nu fii sughi-bughi!
    please
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  4. #4
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    vrei sa-ti omori colega :ras-plans: care ti-a furat ochelarii de 800 de para
    Last edited by TaciAcolo; 5th April 2007 at 13:05.

  5. #5
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    hai mai robyyy...ca se supara si nu mai scrie finalul
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  6. #6
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    vrei sa-ti omori colega :ras-plans: care ti-a furat ochelarii de 800 de para

    esti tare omule da ea as vrea sa fie prima victima .....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ess Fuel View Post
    hai lord nu ne lasa!!!
    zi-o pe a II-a.
    Si zi si tu cine a ucis-o pe colega.
    Nu ne lasa in aer cu povestea.
    Nu fii bonvagon!
    Nu fii bulan!!!
    Nu fii sughi-bughi!
    please
    Voi continua astazi insa sa vad cat voi reusi sa scriu avand in vedere ca am si niste treaba de facut
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    Am scris si eu o poveste , evident cu intamplari fictive dar care pot deveni realitate , si cu personaje reale dar cu nume fictive , o poveste destul de interesanta zik eu la care am lucrat mult timp la ea (ce-i drept n-am scris in fiecare zi ) .Povestea inca nu e terminata dar pute-ti da sugestii despre incheiere si titlu .


    Sa nu mai lungim vorba si sa trecem la subiect :

    Marti 31 octombrie ora 14.30 -Lord s-a intors in clasa sa vada daca nu si-a uitat ceva .Acolo a observat ca mai era o colega .A strigat-o .Aceasta nu i-a raspuns .Intre timp a chemat-o pe femeia de servici sa incuie clasa .Femeia de servici si-a dat si ea seama ca in clasa mai era cineva (colega) .A strgiat-o insa nu i-a raspuns .
    Vazand ca nici de data aceasta nu raspunde , ne-am apropiat prudent de colega , atunci femei de servici mai sa lesine :
    -Usor doamna , zise Lord sa sunam la politie .Colega era moarta .Singura rana era extrem de mica facuta cu un corp fin drept in inima .Ucigasul nimerise perfect drept din prima .
    Procuror criminalist Ion Pintilie sosi de urgenta la fata locului .S-a marcat perimetrul indepratandu-se curiosii(colegii anuntati de mine) .S-a incercat ridicarea de amprente insa ucigasul folosise manusi ; nu se cunostea arma crimei ; se aprecia ca a fost lovita in timp ce-si punea o carte in ghiozdan .S-a turnat o solutie speciala folosita in anchetele criminalistice si s-a stabilit o urma de adidas marimea 44-45 .
    Principalele ipoteze erau urmatoarele :
    1.Unul din profesori -in acel moment in scoala se mai aflau 10 profesori
    2.Un ucigas platit care si-a facut treaba ca la carte
    3.Unul dintre elevii din liceu

    Ultima varianta a cazut repede intrucat chiar daca , existau 5 elevi care aveau la picior marimea 44-45 insa toti erau la ore .Nici pe terenul de sport nu exista un asemenea elev .

    Declaratia martorilor oculari :

    Lord ,,Venisem sa vad daca nu mi-am uitat ceva si am vazut-o pe Beatrice .Am striga-o insa n-a raspuns , am chemat femeia de servici si..."
    Femeia de servici ,,M-a chemat Lord sa incui clasa si am vazut-o si eu pe Beatrice si am strigat-o .Cand am vazut ca n-a raspuns m-am apropiat cu grija de ea si era sa lesin .Era moarta ."
    "..eu am sunat la politie zise Lord "

    Declaratiile parintilor :
    Mama ,,era singurul meu copil ,suntem distrusi .Sper ca bestia care i-a luat viata sa fie prinsa in scurt timp ."
    Tata ,,Nu avea conflicte cu nimeni , era o fire blanda , nu facea rau nimanui , era o fire f credincioasa , chiar nu stim cine ar putea sa-i ia viata "

    Declaratiile colegilor :
    ,,Era o fire sensibila , se supara la cea mai mica contra ..." zise Ileana
    ,,Avea unele probleme cu inima si este posibil ca ucigasul sa fi stiut acest aspect ..." Lord
    ,,Respecta toate fiintele vii chiar se suparase cand am omorat o lacusta " Raluca
    ,,Nu avea dusmani ,n-a pomenit niciodata de asa ceva " Geanina
    ,,Va ramane mereu in sufletul nostru " Nicoleta
    ,,Vom da o mana de ajutor pentru a prinde criminalul " Jorjes

    Altfel zis toata clasa o compatimea .

    Ancheta inainta anevoie .Nu existau probe ,nu existau suspecti .Nimeni n-a vazut sau n-a auzit nimic .

    A doua crima :

    Voi reveni mai tarziu ...pan atunci va las sa cititi si sa comentati ceea ce am scris pana acum .Mai e inca mult de scris sas stiti .....si voi continua,..."

    Miercuri 29 noiembrie ora 9.30 .Pe o margine a terenului de sport a fost gasita moarta Tudose Stefania .Avea aceeasi rana ca si in cazul Beatircei
    .Cum cu cca 20-30 de minute inainte de a se descoperi cadavrul plouase , potentialele urme sau sters .Totusi pe sol se observau unele urme de tarare semn ca victima nu a murit pe loc si s-a tarat incercand sa strige dupa ajutor .Descoperirea a fost facuta de doamna profesoara Maria Gheorghe care ieisise intrucat un elev a chemat-o sa-i dea o minge .Cercetarea la fata locului nu a adus piste noi .S-a stabilit totusi ca victima nu a fost omorata acolo intrucat ucigasul ar fi fost vazut de elevii care aveau atunci ora (baietii care jucau fotbal) .
    Declaratiile martorilor :
    Myke ,,Jucam fotbal si dintr-o data am avzut-o pe doamna profesoara speriata si apoi am vazut si eu ce s-antanplat"
    Dna Gheorghe ,, Am venit sa iau o minge si am observat pe jos ceva ca un caine mort ,cand m-am apropiat am avzut ca era eleva mea si era moarta .
    Trecusera 2 saptamani de la ultima crima ,se apropiau Sarbatorile de Iarna si asasinul parca s-a dat la fund pentru un timp .

    Oroarea

    Vineri 15 dec : Ajung la scoala su vad aglomeratie mare mare pe teren .Zaresc un coleg si-l intreb :
    -Ce s-antamplat ?
    -Uite acolo
    Imi arunc privirea si vad profesori agitati (fiecare cu clasa lui) , precum si politia dar si medicul legist care studia o gamba .S-a stabilit ca era o gamba de femeie .

    Voi reveni .....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #9
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    hehehehe........mie imi plac povestile lui lord....sper sa continui seria de "crime", dar trebuie sa aflam la sfarsit cine e criminalul si de ce le omoara pe fetele de la scoala

  10. #10
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    bak>avataru tau imi aduce aminte de filmul meu preferat
    pai cine sa fie criminalu???
    profu' de lucru manual???
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  11. #11
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    de ce el? ca ii place sa isi foloseasca mainile? criminalul(sau criminala) trebuie sa fie unul(unii) dintre colegi

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Undeva aproape de tine
    Posts
    1,330
    Reputatie
    0
    eu zic ca femeia de servici

  13. #13
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    eu zic ca e directoarea.e invidioasa ca elevele arata mai bine decat ea

  14. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    sau nici una din variantele spuse de voi
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Timisoara\Deva
    Posts
    1,426
    Reputatie
    1
    nu pot sa imi dau seama deocamdata cine ar putea fi!
    si mie imi place povestea!! astept continuarea
    <<<<<Hai Rapid>>>><<<<Forza Viola Ale>>>>

  16. #16
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Ma bucur ca va place povestea ...dar mai e mult de scris
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #17
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    io nu mai intru pe threadu asta...suspans fara sfarsit...
    lord>m-ai dezamagit profund...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  18. #18
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    dap.ce faci lord? ne mai tii in suspans? sau poate el a fost urmatoare victima a killerului.......sa vedem

  19. #19
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Povestea lui este si povestea mea,asa ca sa stiti... (glumesc evident )

    Hai lord...ce s-a mai intamplat???
    Last edited by kerosene; 8th April 2007 at 23:45.

  20. #20
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Hristos a inviat !
    Am fost plecat de Pasti si m-am intors abia acum ;
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #21
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    colega mai traieste?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •