View Poll Results: Distruge Putin juma de Europa pana se calmeaza?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Nu, se opreste la Ucraina.

    0 0%
  • Nu, il opreste NATO si/sau alte aliante mondiale.

    1 25.00%
  • Mi se rupe, e o alta conspiratie mondiala, nu exita Rusia.

    1 25.00%
  • Da, dar nu-mi pasa, ma mut la canguri.

    2 50.00%
Multiple Choice Poll.
Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 188 of 188

Thread: Rusia a inceput razboiul

  1. #169
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Au mai trecut 3 luni de cand s-a postat aici, traducere:

    1. Au mai murit cateva zeci de mii de oameni;

    2. A trecut un an de razboi;

    3. A mai zis Putin ceva;

    4. Ce legatura are asta cu pretul branzei in Bangladesh? Ca si stiu aia cum arata branza...;

    5. Ne-am mai bagat pla.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #170
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    Razboiul asta va tine pana vor fi rase de pe fata pamantului cele doua natii spurcate, rusa si ucraineana. In loc de slava ar merge un #UE rassia, #UE ucraina!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #171
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    Am gasit ceva fain, scris de colegul forumist Tyler Durden!

    Is Biden Conning The Ukrainians? Claims Ukraine Flags Fly Across America
    by Tyler Durden
    https://www.zerohedge.com/geopolitic...across-america
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #172
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Tanks time

    https://www.youtube.com/watch?v=LtTxsEvfqRY

    ...era si timpul

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  5. #173
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Sa radem cu Ivana:

    <<Ministerul rus de Externe a emis vineri un avertisment cu privire la declaratiile ''periculoase'' ale NATO privind aderarea Ucrainei la aliantã>>

    https://www.hotnews.ro/stiri-razboi_...ericuloase.htm

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #174
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Nice! Daca sunteti pe graba incepeti de la minutul 15.00 (pana la final) dar sigur nu strica sa vedeti o opinie independenta rgd. actulizarea situatiei frontului altfel dati play


    BTW, foarte putin a fost, acum un an, sa se scurga pana in Moldova ...astaaaa, situatia speciala:

    https://www.youtube.com/watch?v=tKFT0vmBWn4
    Last edited by Novac; 25th April 2023 at 00:21.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  7. #175
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Prigojine demara strategia infrangerii lui Putin si al treilea razboi mondial
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #176
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,768
    Reputatie
    0
    Nici nu stiu cine-i ala. Elaborate, maybe!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #177
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Lasa ca o sa vezi tu cine e

  10. #178
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    am imptesia ca ne fac rusnacii din glezne si ne ducem la fenta .
    interesul nostru, al romanilor, este refacerea tarii. pentru asta tre' ca rss ucraineana sa se prabuseasca iar surioara mai mare, rassia, sa fie slabita.
    parerea mea, aceasta tentativa de lovitura de stat (daca a fost) vine prea devreme, de dorit dupa dezintegrarea ucrainei.
    am spus si repet, in urma acestui razbel sa ramana pe suprafata pamantului un rusnac si un fratior ucainean, sa vorbeste si ei in lb rusa pan' la adanci batraneti.

  11. #179
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am crezut ca se prefac sa aiba razboi intern doar ca pretext sa retraga trupele din Ucraina si sa "lupte" contra Wagner.
    Dar vad ca i-au dat cancel dupa 36 de ore. Deci, probabil, a fost pe bune.

    Prigojine esti si el condus de interes propriu si nimic altceva. A vrut doar garantia securitatii proprie.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  12. #180
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    si daca a fost pe bune! sa se aleaga praful de slavii din stepa mongola, din kurile pan' la bug!

  13. #181
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Pe bune, pe nebune, s-au facut de rahat de tot ... daca se putea mai mult. Marea putere de la Moskva s-a clatinat serios cand un tupeist insotit de cativa soldati au amenintat ca dau buzna la Kremlin. Pt ce? Ca sa il ia la suturi pe minstrul armatei si un altul tot la fel de "important". Probabil s-au injurat la telefon ... Prigojin o fi zis ca ala il pupa-n *** pe Putin, iar ala a raspuns ca nu stia ca broastele testoase vorbesc ...
    Pe fondul asta Putin a iesit la lumina in costum de doliu sa declare solemn ca Rusia va apara poporul de inamici din extern si intern pana la sfarsit. Apoi s-a ascuns in bunker.
    Probabil si acum e acolo fara sa stie ca Lukasenko a sunat sfarsitul recreatiei si ii ofera Prigojin pe tava
    Last edited by delaparis; 25th June 2023 at 22:31.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #182
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mie imi miroase a blat intre pricajin si putzin. Daca era pe bune atunci ori se luau la cafteala, or rebelul pleca in vest. E o gluma retragerea asta la rusii albi care sunt cu tzarul 100%. De ce sa fi facut blatul? Pai de ex sa puna presiune pe conducerea militara de la rusi care de ex ar fi fost tentata sa rastoarne ea puterea de la Kremlin. Sau sa-i dea lui Putin argumente sa puna in fruntea armatei niste tineri mai flamanzi si mai duri. Sau alte ratiuni pe care nu le cunoastem. Prigojin e la urma urmei un fost infractor tovaras cu Putin de multa vreme, nu e genul actiunilor sinucigase, e un tip ce-si urmareste interesul personal, nu e genul de patriot gata sa faca sacrificul suprem pentru tara si popor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #183
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Chiar ma intrebam cand vei posta pe acilea, tovaras Uti
    Revin cu precizari in curand in legatura cu "blat" si alte chestii din astea "imparatesti" rusi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #184
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La rusi nu exista iertare si asa a fost mereu indiferent ca a fost vorba despre imperiul tarist, uniunea sovietica sau Rusia de azi.
    Daca Prigojin scapa bine-merci dupa tot ce a spus si se duce in Belarus la spa atunci se cheama ca e blat.
    Nu poti sa anunti revolta contra statului, sa-i iei pe toti la rashpanghel, si sa scapi asa usor. Asta e valabil in orice tara din lume si oricare ar fi forma ei de organizare si putere.
    Daca era pe bune atunci ori era deja mort, ori se pregatea sa moara in curand prin Siberia, ori ciripea la Langley la o cafea prieteneasca cu fostii inamici.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #185
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Prigojin nu a fost luat in serios de Putin. In plus a fost utilizat ca "idiot util". A scos la iveala probleme pe care Putin nu avea de unde sa le afle deoarece pupincuristii ii spuneau doar ce voia el sa auda. Vorbesc de probleme pe frontul cu Ukraina.
    Dar gluma s-a ingrosat brusc, surprinzator. Prigojin a devnit po****r. Asa de po****r incat unii din sistem chiar incepeau sa-l considere ca o eventuala alternativa la Putin care pare din ce in ce mai depasit de situatie. Putin a dat ordin ca Prigojin si betivii lui sa fie casapiti dar FSB'ul nu a miscat. Ciudat la prima vedere dar nu si daca ne gandim un pic.
    Lantul comandamentului e rupt de ani de zile intre Putin si executantii de baza. Putin e cu vaca de ceva timp, mai ales de la Covid incoace. Plus ca a imbatranit si s-a tampit iar cei din jurul lui au vazut-o bine. Deci Prigojin a fost utilizat de ambele parti, Putin si opozantii sai ascunsi. Lukasenko il salveaza pe idiot deoarece vrea sa faca "bau" la polonezi si se pare ca merge. Asta e "afacerea" intre toti. Putin ramane la putere si va incerca sa taie capete la tovarasi tradatori de tara, Lukasenko se stramba la polonezi iar Prigojin scapa cu viata.

    In orioce caz Putin nu cred ca mai are mult si cade. Asa a fost tot timpul la rusi. Cand a fost o razmerita inabusita, cel care era imparat acolo a cazut dupa cateva saptamani, luni ... Asa a fost cu Hrusciov, Gorbaciov si Eltin. Asa va fi si cu Putin daca nu cumva o mierleste de o boala ceva. Am impresia ca nu e in mare forma
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #186
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Putin e omul sistemului din umbra si deocamdata il serveste bine. Razboiul asta pleaca din frustrarile sistemului de forta si nu din nebuinia lui Putin. Va fi greu de dat jos acum in criza si a avut grija sa nu aiba urmasi puternici, asa ca eu cred ca Putin va sta pana la capat. Putin e nebun doar de putere insa asta stim de pe vremea cand a facut rocada cu premierul timp de un mandat si schimbarile constitutionale de mai apoi. S-a tot spus ca e bolnav si crapa, ca si-a pierdut 8nfluenta insa nimic din toate astea nu s-a dovedit adevarat.
    Cu Prigojin, daca vroia sa-l beleasca o facea. Gaseam biletul de adio ci cadrwrul lui Prigojin care intr-o criza de constiinta s-a aruncat de la etaj. I’m
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #187
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    new place for collecting war updates

    https://www.youtube.com/watch?v=BzBxIE_Yxfc

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  20. #188
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    Operatiune speciala asa i-a spus Vladimir
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •