Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 57

Thread: Etapa 26 2021/2022

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

    Etapa 26 2021/2022

    Rapid - Sepsi
    Farul - Voluntari
    Gaz Metan - CFR Clu
    FC Arges - Mioveni
    UTA - Dinamo
    FCSB - Chindia
    Botosani - Clinceni
    CS Universitatea - FCU Craiova

    Primul meci al etapei se joaca vineri, 11 februarie, ora 20.00, iar ultimul meci al etapei se joaca luni, 14 februarie, ora 20.00.

  2. #2
    junior CaptainClaw's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Arad
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    Plin de derby-uri etapa asta: derby ardelenesc, derby oltean, derby argesean, derby ros-albastru, derby alb-rosu, derby maritim (una cu nume de far, alta cu sigla de ancora). Rapid-Sepsi poate fi derby ... al alfabetului, literele vecine R vs S, la fel ca Botosani-Clinceni B vs C.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    O sa fie tot stadionul in rosu si alb. Si ce daca? Cum ne place noua. Suntem Dinamo. Uitam ca jucam in deplasare si suntem acasa. Abia astept meciul asta. Sa vezi cum venim pe aici daca o sa castigam, cu pieptul in fata. Dar totul depinde de ei.


    cum sa nu iubesti omul asta, va intra in istoria fotbalului mioritic ca antrenorul anului, antrenorul care...continuati domniile voastre .

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Unguru bulan!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Rapid continua seria egalurilor, Farul bate la scor de neprezentare, iar ardelenii castiga in prelungiri.

  6. #6
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Rapidul dadea in scris, min 10, pt 0-0, o atitudine absolut mizerabila fata de fotbal. Dupa care, ramas in 10, ia gol pe contraatac (?), toata echipa fiind in careul advers. Apoi, apare la rampa Bergodi, care suna retragerea, cu om in plus pe teren Ionita a tras sutul mai usor, de la 23 de metri, in aut de margine (?), dar nu a mai gresit lobul din prelungiri -o executie grea pt liga 1 Pe Mita nu o sa-l dea afara Niculae, o s-o faca suporterii. Daca prestezi antifotbalul ala si in Giulesti, cum a facut in prima repriza si in alte meciuri din ultima vreme, te duci pe **** instant.

    Sa va reamintim ca Targoviste a castigat la Slujitorul, acum doua etape. De nicaieri, a fost o bomba. Sper ca nu va incerca cineva sa uneasca punctele cumetriei, cu regele cedand cateva puncte pt ospitalitate, etapa asta. As fi surprins s se intample asa ceva
    Last edited by Capitanu.Burcea; 13th February 2022 at 13:23.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Din pacate azi nu avem "las fierbinti" dar eu zic sa ne multumim cu comedia de la Arad!

  8. #8
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    UTA: Iacob – Vukcevic, Erico, Benca, Shliakov – Isca, Batha – Ubbink, Roger, Dangubic - Laukzemis
    Dinamo: Cristiano – Buleică, Patriche, Jovanvic, Ehmann, An. Radu – Ivanov, Răută, Pierret – C. Matei, Ivanovski

  9. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cam usor acordat al doilea galben.

  10. #10
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Dupa rosul asta scos din cur, nu imi mai doresc decat sa se aleaga praful de mizeria numita meduaș, sa o sugă in gaoz toti muistii astia! Rosu la Shlyakov inainte nu s-a vazut. Baga-mi-as pla in familiile, mamele, vii si mortii vostri

  11. #11
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cooperativa tace si face...

  12. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Ce-a facut un catzelush, a plecat mai devreme? Si-au pus linia de 5 pe fund si-a patzit ceva la labuza? Prea multe labuze una langa alta s-au calcat reciproc?

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Rapidul dadea in scris, min 10, pt 0-0, o atitudine absolut mizerabila fata de fotbal. Dupa care, ramas in 10, ia gol pe contraatac (?), toata echipa fiind in careul advers. Apoi, apare la rampa Bergodi, care suna retragerea, cu om in plus pe teren Ionita a tras sutul mai usor, de la 23 de metri, in aut de margine (?), dar nu a mai gresit lobul din prelungiri -o executie grea pt liga 1 Pe Mita nu o sa-l dea afara Niculae, o s-o faca suporterii. Daca prestezi antifotbalul ala si in Giulesti, cum a facut in prima repriza si in alte meciuri din ultima vreme, te duci pe **** instant.
    E o echipa mediocra in acest moment, care incearca sa joace fotbal dar nu stie cand. E ok, locurile 7-9 anu asta. Mi-e mila de Arges care spera pana-n ultima etapa ca prind ceva, dar Botoshel, Craiolgutza clone si Farul sunt de neprins. Doar la Voluntari ar fi o sansa, dar au prea multe puncte... probabil. Ar fi culmea s-o gafeze cu Budi care e pilaf.

    Anu viitor cand ne-ntoarcem pe Giulesti si renuntam la jucatorii slabi si aducem jucatori buni a 2-a oara, dupa ce-am mai adus si vara trecuta. O sa fie clar mai bine. Practic am facut o echipa de mijlocul clasamentului cu doar o fereastra de transferuri, cu doua deja suntem bastani.

    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Cam usor acordat al doilea galben.
    E vina Capitanului tau, ca la Arsenal tot baga strambe. Mult mai ok decat ce i-au facut acolo lui Martinelli. Macar al vostru stia ca are galben.
    Last edited by Johnny D; 13th February 2022 at 18:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    salutari! aici ie clar, dinamoul se impune cu 1-0.

    hai sa vb de meciul de la ora 20.00, cu florinel varf si edjouma in poarta
    fmm GgB!

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Vorbind de rosii care n-au fost, si Albu de la Rapid a luat unu la fel. Era de galben, cum i-a si dat initial si apoi handicapatul ala i-a dat rosu doar pentru ca prostul ala are glezna slaba si i s-a umflat. Ce vina are Albu ca ala are glezna de glazura?

    Dar n-am comentat pentru ca eu personal nu vreau play off. Vreau sa vina Shumudik, adica daca se poate sa nu batem pe nimeni pana la final, sa vina el in play out, si sa ne faca o echipa care sa se bata la titlu anu viitor. Europa doar ne-ar impiedica sa ne batem la titlu, altfel ce rost are sa mai intrii in play off, daca nu vrei Europa?
    Last edited by Johnny D; 13th February 2022 at 18:15.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Hai si cu un penalty sa fie tacamul complet.

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    baaaa... astia care joaca in verde este dinamoul. si eu care butonai tembelizorul tarziu crezui ca uta joaca in 10.
    bravos, dinamoul in 9
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Dinamo cu 2 oameni mai putin, lupta sa obtina primul pct din deplasare.
    Sa-l obtina ei chiar in ultima deplasare inainte de cea la Rapid?😲

  18. #18
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Utisti autisti, mi-as in rasa lor de inutilitati!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #19
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    UTA proasta campionatului. Fac posesie aia de la Dinamo cu 2 jucători în minus.

  20. #20
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Cred ca aici am avut cel mai mare blat din istorie!
    Pur si simplu nu ai cum altfel!!!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #21
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Îhî

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •