Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 90

Thread: Etapa 23 2021/2022

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Etapa 23 2021/2022

    Sepsi - CS Universitatea
    Voluntari - Gaz Metan
    Clinceni - Farul
    Rapid - UTA
    Chindia - Mioveni
    FCU Craiova - FC Arges
    Dinamo - FCSB
    CFR Cluj - Botosani

    Primul meci al etapei se joaca vineri, 28 ianuarie, ora 20.00, iar ultimul meci care inchide etapa se joaca luni, 31 ianuarie, ora 20.00.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cica derby, da de unde...

  3. #3
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    da,fain week-end,in Italia avem derby della Madonnina,la Miticia avem derby de la MadoGlina,spurkati vs rapandule...
    granita la Orsova!

  4. #4
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Esti bine pus la punct cu programul italian, insa in liga 1 te anunt ca nu ai cele mai bune informatii (probabil nici intentii ). Se joaca in soseaua voievodala Stefan cel mare si Sfant, deci spurkatii sunt oaspeti. Bine, ei sunt oaspeti in fiecare etapa, dar stramba din nas ca pisdele lu' Botezatu la putina iarba arsa cu azot si linia de 16 marcata cu aratura proaspata de primavara. Cred ca va fi un meci la discretia oaspetilor, buget de sute de milioane din retrocedari frauduloase si mismasuri cu terenuri. Totusi, Dinamo a transferat cativa jucatori de nivel liga 3 franceza, sper sa trosneasca cateva tibii, sa sara putina vopsea de pe gunoaiele din Leordeni. Obiectivul nostru ar trebui sa fie foarte clar: sa umplem ati-urile cu behaitoare. Sosocarii, bitmanii, garcile etc sa crape pe toptuare, ca dl lazarescu, daca sunt cretini
    Last edited by Capitanu.Burcea; 28th January 2022 at 15:41.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #5
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    j'acquiesce...
    am scris bine,Andrei?
    granita la Orsova!

  6. #6
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Din ce ai scris reiese ca ar juca fc fotbal club cu csa talpan. Poate asta iti doresti. Chiar, ati incercat sa aduceti csa la Timisoara? Tot banlieue, tot echipa regionala cu 100 de suporteri, ii lipiti pe piept o carpa cu vulturul pleșuv cu bască si ii ziceti Poli, leat 1812

    Nu stiu daca Andrei te poate ajuta. De la el de pe balcon nu cred ca se pot vedea, eventual doar simti, olfactiv , decat spurcatii lui Banciu - aia din vechiul port

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Cum e,s-a stabilit?




    Cat?

    14? 16? 18? 20? 22? 24?.........54?



    De fapt ce conteaza?Atata largim liga cat sa cuprinda si pe cei fara de care nu se poate !


    Intelegi Capitane?

  8. #8
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu e nevoie sa marim liga, vor da faliment cate departamentale trebuie Sigur ca liga ar fi mai atractiva cu echipe ca medias si clinceni. Mai ales clinceni. O echipa de traditie, muncitoreasca, careia i s-a facut vant in campionat dupa cateva despagubiri de la anrp.

    Dar ca sa revenim. Nu va mai frustrati luati campionate, cupe! Pana acum nu va lasa Dinamo sa le castigati, astazi cine va impiedica? Mediocritatea, Letre Ispirescu, frustrarea ? De cand n-a mai dat consiliul municipal bani la fotbal v-ati dus pe pulă, timache! Dinamo ăsta ce va mai tine uniți, in rest sunteti vai de capul vostru!

  9. #9
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Dar ca sa revenim. Nu va mai frustrati luati campionate, cupe! Pana acum nu va lasa Dinamo sa le castigati, astazi cine va impiedica? Mediocritatea, Letre Ispirescu, frustrarea ? De cand n-a mai dat consiliul municipal bani la fotbal v-ati dus pe pulă, timache! Dinamo ăsta ce va mai tine uniți, in rest sunteti vai de capul vostru!
    hai mah, asa ceva...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  10. #10
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Mai sunt cateva ore pana la meciul de retragere al hariciumbelor din liga 1!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #11
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Baietii astia cred ca au meci cu tarfa de rotaru, slugitorul sau botosani. Imi pare rau sa le confirm ca mos craciun exista, pe multi nu o sa-i mai auzim vreo 3 saptamani. In functie de obraz, pe unii o sa ii auzim dupa o zi, ok

  12. #12
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Hai lasa ca esti in stare sa comentezi si la 3-0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #13
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    hai mah, asa ceva...
    Minutul de aur al ols-ului, postarea mult asteptata de catre suporterii celui mai galonat club din liga 1

  14. #14
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Hai lasa ca esti in stare sa comentezi si la 3-0
    maidanezii din haznaua aia au rezerve nebanuite de rautate cand joaca cu cea mai titrata echipa din fotbalul lui burleanu. dovada ca si ptr cufuritii din scaunul cu rotile suntem STEAUA BUCURESTI, cea mai titrata echipa din fotbalul lui burleanu.
    batem cotetarii cu un gol din offside sau dintr un penalti usor acordat

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    pana una alta joaca echipa cocalarilor brobzati din RO, condusa in primul mitan cu un bronzat eliminat. jale mare in satra numita digisport!

  16. #16
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    aveam pretentii de la sefer.....

  17. #17
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    eu am pretentii la fluieras, penalti refuzat aradenilor
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #18
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    bronzatii arunca cu lebede din tribuna. dupa penalty refuzat a urmat si un gol anulat ptr aradeni. crapid cfr va ##### bronzatele!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #19
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    eu am pretentii la fluieras, penalti refuzat aradenilor
    Ia fost frica sa mai dea unu !
    Libera La LAZIO !

  20. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    jigodia era in apropiere, 6-7 m, cum mm sa nu vada. ciorditorii, cu largul concurs al jigodiei in negru, reusesc sa egaleze.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #21
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    da drq sa il ia !
    Libera La LAZIO !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •