Results 1 to 7 of 7

Thread: Liga Natiunilor 2022 Grupa 3: Romania, Bosnia-Hertegovina, Finlanda, Muntenegru.

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1

    Liga Natiunilor 2022 Grupa 3: Romania, Bosnia-Hertegovina, Finlanda, Muntenegru.

    Program:


    4 iunie 2022
    Finlanda – Bosnia-Herțegovina (19:00)
    Muntenegru – ROMÂNIA (21:45)

    7 iunie 2022
    Bosnia-Herțegovina – ROMÂNIA (21:45)
    Finlanda – Muntenegru (21:45)

    11 iunie 2022
    Muntenegru
    Bosnia-Herțegovina (16:00)
    ROMÂNIA – Finlanda (21:45),

    14 iunie 2022
    Bosnia-Herțegovina – Finlanda (21:45)
    ROMÂNIA – Muntenegru (21:45)

    23 septembrie 2022
    Bosnia-Herțegovina - Muntenegru (21:45)
    Finlanda – ROMÂNIA (21:45)

    26 septembrie 2022
    Muntenegru – Finlanda (21:45)
    ROMÂNIA – Bosnia-Herțegovina (21:45)
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    E normal sa spui ca e o grupa grea, n-o sa-si puna nimeni capul pe taietor cu o afirmatie decenta, de genul: e cea mai de căcat grupa in care puteam nimeri. La indemana pana si a nationalei noastre. Care, bineinteles ca a subperformat cu un inapt pe banca, dar asta iar nu va spune, iarasi, nimeni, pt ca ar insemna sa isi dea foc la valiza toti pupincuristii, aplaudacii si groparii fotbalului romanesc. Finlanda pare mai greu de manevrat. Daca tinem mingea la sol facem 4 puncte muncite. Bosnia e in reconstructie, 4 puncte si de aici. Iar Muntenegru e fix pielea pulii. Sigur, nu ii subestimam , dar nu ar trebui sa se puna problema punctelor. In plus, niciuna dintre ele nu cred ca va face o obsesie din aceasta competitie, cum ni se vor injecta noua ochii si coaele. Succes ciresari, calusari, tricolori!

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Amin.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Edi Iordanescu a fost reconfirmat
    M-am asteptat la acest lucru dupa tonul lui Edi, foarte sigur pe el, il cunosc din Liga 1 cand nu este sustinut reactioneaza nasol, a fost mult lobby pentru Iordanescu jr.

    Eu nu cred in Edi Iordanescu ca antrenor al nationalei, cred ca o sa apara mai multe probleme legate de joc, nu stie sa contureze un stil asta este cel mai flagrant.

    In cazul ca doream tineri si ieftini mergeam pe Isaila momentul a fost pierdut in 2018a plecat la facut bani, Poenaru si Croitoru.

    In cazul ca doream unul cu experienta, cu fler, cu ochi bun mergeam pe Sumudica ma leg doar de expertiza sa profesionala nu altceva.

    Viitorul nu suna bine o sa vedeti toamna anului 2023 unde o sa se afle echipa asta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Eu cred ca nimeni nu stie ce sa faca cu nationala asta.
    Normal ca era suparat daca nu era confirmat, ca acuma vrea sa arate ce stie cu alde Armenia, Malta si Feroe.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Ioane nu ai inteles nimic, el va antrena cateva meciuri in primavara pentru calificarea la Euro si atat, ce tot spui tu acolo ? :
    Sa anticipez ca un contract se va sti.pu.la. ca este demis in cazul ca nu mai sunt sanse matematice?

    Radoi era bata cand vorbea parca era baiatul scos la tabla in fata clasei si care spune tampenii insa are o calitate de apreciat este curajos.

    Edi are "spate" cum de mai spune in jargon in momentul de fata, are lobby o sa tragem o linie in toamna viitoare retard inca un an...
    Last edited by iulian_1976; 7th October 2022 at 01:38.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Important e sa si ai pe cine sa aduci in locul lui, altfel n-are sens.
    Ce am inteles, ce n-am inteles, cred ca de aia n-a fost demis, ca n-aveai pe cine aduce.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •