View Poll Results: cine se califica?

Voters
1. You may not vote on this poll
  • Salzbourg

    0 0%
  • Bayern

    1 100.00%
Results 1 to 7 of 7

Thread: Optimi UCL 21-22: Salzbourg - Bayern (1-1, 1-7)

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1

    Optimi UCL 21-22: Salzbourg - Bayern (1-1, 1-7)

    tur pe 15, 16, 22, 23 februarie 2022
    retur pe 8, 9, 15, 16 martie 2022
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Am inceput cu amandoua si am ajuns sa ma uit mai mult la meciul asta decat la Inter-Liverpool. O repriza solida facuta de Salzburg, putea fi chiar 2-0 daca era acordat penalty-ul ala inainte de pauza.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #3
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Se va califica Bayern lejer, dar anul asta la ce aparare slaba au, nu au sanse cu echipele mari, in opinia mea.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #4
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In orice caz, a fost un meci mai bun de urmarit decat mult mediatizatul Inter - Liverpool. E o vorba in popor, sa nu-ti fie mila cand tai o gaina, altfel se va zbate si se va chinui ingrozitor Aici a gresit metrosexualul Jaissle, care s-a crezut prea repede Murinio. A taiat elanul baietilor dupa 1-0, a facut un antijoc pe care nu l-am inteles, in loc sa mearga pt jugulară. Chiar si asa, pe contra, se mai puteau bate cateva cuie in cosciugul stelei sudului. Insa, cand apuca sa te fixeze in 30 de metri o echipa de un miliard, e clar ca o sa suferi ceva dezamagiri, chiar inainte sa te sui in autobuz. Nu prea ai pe cine sa dai afara de la Bayern, e clar ca sunt cativa elefanti care se vor retrage la 80 de ani. Daca vor dori ei, nu nevinovatul a1 actual, care a gesticulat si a dat ochii peste cap, ca o vuvulizda pe Reeperbahn Sane, penibil, unul dintre meciurile in care tocurile cui nu prea l-au ajutat. Marele golgheter Lewa cred ca a facut febra musculara la maini, cat a tras de chilotii fundasilor patrati, 2 pe 2. Mai pe scurt, jalnic. Sa ne bucuram pt jumatate românul Adeyemi ar fi bine sa mearga la Borussia in locul tot mai sclifositului Haaland.

  5. #5
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    mda...s-au razbunat Bayern ptr panica din tur
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #6
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Una dintre zilele alea de căcat in care Bayern te dezmembreaza surub cu surub, cum au facut ăia cu Robocop in primul film al seriei. Nimic din ce s-a jucat in tur, ba chiar si la retur, pana in min 15 ( I Chirila dixit ) nu anunta martirajul asta. Oricum, un set cu tiebreak care aminteste grozaviile altei academii celebre prin Europa, cea de la Cogealac. Plecata cu surle, trambite si o colectie de limbi ale analistilor la cingatoare, muita corespunzator pe la Gent si Limassol. Pana la urma, misiunea lor e sa vopseasca pt altii, nu e un capat de tara.Totusi,sa ai diferenta asta la un meci de top 16 CL e dezamagitor. Propunerea mea ar fi ca optimile CL sa se joace cu mai putine echipe cu bye, ca la tenis. Trag aia din oala Bayern - Salzburg. Bye direct, ce sa mai chinuim virtuozii din orasul marelui Wolfgang Amadeus? Pe metrosexualul Jaissle, care si-a golit in cap toata zeama din spray?

  7. #7
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Capitane, Salzburg nu e prima echipa facuta zdrente intr-un meci de un Bayern in zi de gratie, si nici n-o sa fie ultima. Altele au plecat la fel: 7-0 cu Basel, 5-1 si 5-1 cu Arsenal, 3-0 si 4-1 cu Chelsea, 7-1 cu Roma, 7-0 cu Sahtior, 7-2 cu Tottenham, 7-1 cu Sporting..
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •