Results 1 to 18 of 18

Thread: Te dor flocii si bobocii

  1. #1
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1

    Te dor flocii si bobocii

    Cica mimamo ar fi intr-un top la nivel european, titreaza GSP. Fosta echipa a sec00ritatii comuniste ar fi peste Bayern, Inter și Tottenham. Cititi si va minunati.


    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...pa-645125.html
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #2
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Pai si?Asa e dar asta nu inseamna mare lucru.

    In general inseamna ca esti sarac caci echipe precum Inter,City sau Bayern nu pot fi niciodata compuse din jucatori crescuti de ele caci aia nu sunt de acel nivel asa ca trebuie sa cumpere.

  3. #3
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    N-ai inteles, asta-i un thread unde poti lua la misto in primul rand pe mimamo? L-am deschis pentru c-am citit acest articol care nu doreste altceva decat s-o mai scoata pe fosta echipa a sec00ritatii comuniste din situatia mizerabila in care se afla. Atat si nimic mai mult.
    Last edited by Duba; 27th October 2021 at 16:51.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #4
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A devenit deja un trend sa iti creezi o zona de confort cu subiecte imaginare N-ai tu anvergura sa intelegi ce-a spus poetul in articol, tu cautai troaca. Bucura-te, ai gasit-o, esti acasa.

    Dinamo a produs niste jucatori - numeric foarte multi chiar si pt fotbalul european , cativa avand si valoare-, de care nu a putut beneficia in mod judicios din cauza managementului defectuos (voluntar sau inconstient) al creditorilor. Asta e stirea, prietenas. Mai departe sunt gărgaunii tai din cap. Zici ca esti mosii aia din Muppets. Tu spui, te aprobi singur, râzi ca putregaiul la flocii galbejiti, te iei de lume ca n-a inteles spilul basinicilor sulfuroase

    Nu vezi, ba, ca te faci de căcat? Om batran cu păr la cur

  5. #5
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Amaratule, n-ati produs nimic, absolut nimic. Zi-mi un jucator in prima liga produs de voi, spurcaciunilor, care joaca meci de mici la echipa lui de club? Ziaristul de 2 bani care a scris acel articol elogios la adresa unei echipe care zace de ani buni in subsolutile clasamentului unei ligi ca vai de ea a dorit sa va mai mangaie nitel la coaie, cum faceau pe timpuri Curila si compania, care pentru un pasaport/viza, o vama fara probleme in care puteai baga 1-2 video-uri, atat si nimic mai mult. Un articol care pentru cei care se pricep la ce se intampla in fotbalul de la noi, dar mai ales la mimamo, e de noaptea mintii.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #6
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In primul rand, topul era facut de CIES Football Observatory nu de gsp. Baietii astia genereaza niste date statistice, atata tot. Nu a spus nimeni ca jucatorii produsi de Dinamo sunt de sampion lig, am spus eu ca au valoare cativa dintre ei si puteau fi utilizati mai mult.

    Ne deranjeaza ca se scrie si de fotbal in ziarul de cancan sportiv gsp, mi se pare normal pt nivelul tau de incultura macra. Nu mai tarziu de anul trecut, fc schitu a transferat in masa de la loturile dinamoviste de juniori, lasate de izbeliste. Hai ca nu dezvolt si asta cu tine. Si asa iti platesc pensia, nu imi irosi si timpul cu aberatii. Mario Lacatus iti spune ceva?

    Uite, bolovane, cateva nume, daca tot te pfute grija.

    Andrei Radu, portar, Inter Milano
    Denis Ciubotariu - CFR
    Ov Perianu - fc schitu cu branza
    Alin Dobrosavlevici - Farul
    Ionut Burnea - Mioveni
    Valentin Costache - CFR
    Ion Gheorghe - Voluntari
    Madalin Mihaescu - csa steaua
    Adrian Balan - Rapid
    George Ganea - Farul
    A Blejdea - U Cluj
    Valentin Balint, Mazarache etc. Sunt f multi prin liga 2, dar e o discutie care te depaseste si in care te-ai facut de ***** inca o data.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #7
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    'topul era facut de CIES Football Observatory', zise mitomanul mimamovist. Pai mai amaratule, de unde crezi ca luat aia aceasta asa-zisa statistica? Iti spun eu, mizerie. De la un frustrat mimamovist, la fel ca si tine, care s-a gandit ca asa poate sa mai spele imaginea acestui club blestemat - mimamo.

    Cretinule, nominalizarile facute de tine sunt pentru cretinii ca si tine care nu au habar de ce se intampla in fotbalul juvenil. De exemplu, Alin Dobrosavlevici si-a facut junioratul la LPS Banatul, iar voi l-ati luat la 17 ani si a stat 2 ani la voi. Asta inseamna ca e produsul vostru? E ca si cum stelistii ar spune de Belodedici ca ar fi produsul Stelei, pentru ca la nici 17 ani a fost adus la club. Flilipescu, la fel, si multi alti fotbalisti adusi la 16-17 ani. Inclusiv Perianu, pe care tu-l bagi il treci in aceasta lista, dar el saracu a inceput fotbalul in Moldova, la Barlad, l-ati luat voi, unde a stat 1-2 ani, dupa care l-a luat Steaua. Pai mai amaratule, Steaua, mult mai repede il poate revendica ca fiind juniorul lor, pentru ca dupa 1-2 ani de cand l-au luat l-au promovat la prima echipa.
    Costache, la fel, l-ati luat de la Videle la 17 ani. L-ati promovat in prima liga, dar e aceeasi situatie ce cea a lui Perianu, care a inceput juniotrarul la Barlad, a trecut nitel pe la voi, apoi l-a luat Steaua, si la 2 ani dupa transfer l-a debutat in prima liga.
    La cat de dement esti, l-ai nominalizat si pe Ionut Radu, care la voi a fost un singur an. Ca fapt divers, baga la scufita, la Steaua a fost legitimat 3 ani.

    Singurii despre care se poate spune c-ar fi produsele voastre sunt Ion Gheorghe, care joaca regulat la Voluntari, si Ciubotariu. Ceilalti, fie nu joaca, fie sunt atat de gloabe care sunt si ei in lot.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Bah da.... stiu ca e funny cand va certati, dar scrieti naibii mai putin ca ma plictisesc!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Sa inteleg ca nu te poti concentra pentru a citi mai mult de-o fraza?! Tipic idiotilor!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    N-am timp de pierdut pe idiotenii prea lungi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    'topul era facut de CIES Football Observatory', zise mitomanul mimamovist. Pai mai amaratule, de unde crezi ca luat aia aceasta asa-zisa statistica? Iti spun eu, mizerie. De la un frustrat mimamovist, la fel ca si tine, care s-a gandit ca asa poate sa mai spele imaginea acestui club blestemat - mimamo.

    Cretinule, nominalizarile facute de tine sunt pentru cretinii ca si tine care nu au habar de ce se intampla in fotbalul juvenil. De exemplu, Alin Dobrosavlevici si-a facut junioratul la LPS Banatul, iar voi l-ati luat la 17 ani si a stat 2 ani la voi. Asta inseamna ca e produsul vostru? E ca si cum stelistii ar spune de Belodedici ca ar fi produsul Stelei, pentru ca la nici 17 ani a fost adus la club. Flilipescu, la fel, si multi alti fotbalisti adusi la 16-17 ani. Inclusiv Perianu, pe care tu-l bagi il treci in aceasta lista, dar el saracu a inceput fotbalul in Moldova, la Barlad, l-ati luat voi, unde a stat 1-2 ani, dupa care l-a luat Steaua. Pai mai amaratule, Steaua, mult mai repede il poate revendica ca fiind juniorul lor, pentru ca dupa 1-2 ani de cand l-au luat l-au promovat la prima echipa.
    Costache, la fel, l-ati luat de la Videle la 17 ani. L-ati promovat in prima liga, dar e aceeasi situatie ce cea a lui Perianu, care a inceput juniotrarul la Barlad, a trecut nitel pe la voi, apoi l-a luat Steaua, si la 2 ani dupa transfer l-a debutat in prima liga.
    La cat de dement esti, l-ai nominalizat si pe Ionut Radu, care la voi a fost un singur an. Ca fapt divers, baga la scufita, la Steaua a fost legitimat 3 ani.

    Singurii despre care se poate spune c-ar fi produsele voastre sunt Ion Gheorghe, care joaca regulat la Voluntari, si Ciubotariu. Ceilalti, fie nu joaca, fie sunt atat de gloabe care sunt si ei in lot.
    Deci doua exemple le-ai dat chiar tu.

  12. #12
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Astea-s toate, mari si late, de asa-zisi fotbalisti produsi de mimamo. Problema e ca articolul e un fake urias numai si numai pentru a mai lustrui din imaginea mizerabila a acestei echipe blestemate. Este c-ai priceput?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #13
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    N-am timp de pierdut pe idiotenii prea lungi.
    Ai timp, in schimb, sa pierzi bani la pariuri. La cata minte ai, crewzi ca te vei imbogati din acest viciu ... Mai ai frati?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #14
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Astea-s toate, mari si late, de asa-zisi fotbalisti produsi de mimamo. Problema e ca articolul e un fake urias numai si numai pentru a mai lustrui din imaginea mizerabila a acestei echipe blestemate. Este c-ai priceput?
    Nu e fake.Sunt 32 jucatori crescuti de ei in prima divizie in total.

    Dovedeste ca e fake.

  15. #15
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ba, tu ai probleme la scufita??? De ce nu i-a nominalizat autorul articolului???!!!! Mimamo nu produce nimic! Doar paguba! Dovada ca n-a produs atatia e ca nu-i stie nimeni, ca nici macar amaratul de William Shakespeare, aka capitanu' sulii, n-a facut-o.
    Sa scriu c-a produs 32, fara ai nominaliza e f.f. usor. E ca si cum as spune de tine ca te arzi la inelul maro, dar nu te-am prins niciodata in fapt. Este ca am dreptate? Sau poate te arzi?!
    Last edited by Duba; 2nd November 2021 at 11:10.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #16
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Cum ar fi ca ala de a scris articolul sa mentioneze TOTI jucatorii produsi de aceste echipe?

    Numai la Ajax ar ocupa 2 pagini.

  17. #17
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Te dor flocii si bobocii si la comentariul de mai sus. Retorica tipic pesedistoida. Mai ai frati?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #18
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Pai ai vreun argument la ceea ce am zis?

    Si asa e o discutie fara rost.Un articol in ziar fii sigura ca nu-i ajuta pe amaratii astia de la Dinamo.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •