Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 82

Thread: Etapa 11 2021/2022

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Cum anticipa si Clau si-i dau dreptate: Dinamo isi revine inainte de meciu cu noi. Excelent. Va fi un meci de care pe care. Ca si acesta de azi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Calandrinon View Post
    Lovitura aceea de pedeapsa nu ar fi dat-o nici Duba daca arbitra, chit ca-i avea tusieri pe Tim si cip. Doar Dario ar fi dictat penalty, doar el.
    nu mai spune, am vazut comentariul tau la meciul castigat de franarii din kolosvar cu uta, tavaleli, trageri de timp, tribuna striga rusine sa va fie. ai fost oripilat, socat, te ai dat cu capul de canoe...cam asa se castiga cu autobaza, joci pana n ultimul minut, marchezi si trei puncte, sa moare pudeii cu botul pe labe si coada bat pan' la desfiintare. am avut vreo SAPTE ocazii rarisime domnul Cala, eliminare corecta la saracii, penalty la fel de corect, prelungiri in functie de tavaleli, belit ##ula si trageri de timp comparabile cu cele ale echipei de pe primul loc la arad. ca ati avut o noapte alba e problema voastra, incercati un somnifer si va mai linistiti.

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cum anticipa si Clau si-i dau dreptate: Dinamo isi revine inainte de meciu cu noi. Excelent. Va fi un meci de care pe care. Ca si acesta de azi!
    Se pare ca m-am grabit, UTA are prostul obicei de a reveni de la 0-2. Asa cum noi bine stim. Insa nu in superioritate numerica. Ce-nseamna sa ratezi 2 vs 1 cu poarta goala si apoi sa dai in bara!


    Ghinion iesit din comun... am mai vazut din astea si noi destule.
    Am avut X2. Se pare ca nu pot pierde, orice pun in ultimele zile.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Rasii, baaaaa

    Cu om in minus, batrana doamna tot a reusit sa puna hariciumbele cu botul pe labii


    Adevarul ca 2-0 e scor periculos
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    De aia 2-0 e cel mai periculos scor, o sa ai sanse de golu 3, sa inchizi meciul de parca poti sa le gusti, meciul asta sta marturie, si daca n-o faci, e posibil s-o dea ailalti in poarta. Si asta s-a intamplat... Si noi am avut ocazie singur cu portaru de 3-0 cu UTA, acum ca-mi amintesc, si am patit fix la fel. Chiar daca n-am fost in superioritate numerica nici un minut. Si a fost in depalsare meciu, deci mai greu, UTA e echipa de teren propriu.



    Acuma sa vedem show cu Strambu! Pohta ce-am pohtit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    2-0 si om in plus, acasa... si 17 ratari de golu 3 din care una din alt Univers, cum ar zice Lazio "Vai, vai..." O sa zica el ceva.


    Danciulescu saracu... a intrat distrus in studio, tre sa-i mai lase cateva minute sa-si revina. Tot se uita la ratarea aia si nu-i vine sa creada, doar de studio nu-i arde lui.
    Last edited by Johnny D; 2nd October 2021 at 18:39.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cat de gloabe sunt jucatorii fostei echipe a sec00ritatii comuniste, dinamo, acest puroi al fotbalului romanesc! Sa te ajute arbitru - eliminare gratuita, sa-ti de un penalty care doar mimamo il putea primi - si sa nu castigi.

    Ionica, stai linistit, clona de sub pod nu trebuie sa aiba nicio emotie cu astfel de gloabe.

    Si cand te gandesti ca suporterii insolventilor plangeau si-si rupeau camasa de pe ei urland in gura mare ca i-a dezavantajat arbitrul in meciul cu Steaua si d-aia au luat o caruta de goluri. Nu ma, amaratilor, sunteti vai de voi, sunteti rasii fotbalului romanesc, cum bine va spune Hingherul.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Pai ce facem acuma, Dubel? Si voi si Dinamo in superioritate numerica din debut de meci pe degeaba, ne intoarcem in urma cu juma de secol?

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Ionica, stai linistit, clona de sub pod nu trebuie sa aiba nicio emotie cu astfel de gloabe.
    Nu stiu ce va fi, noi traditional avem probleme cu ei, desi acum nu avem joc traditional. Noi doar pe voi va popim cu indestulare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    De ce ma degeaba??? Noi am batut, am dominat jocul f. clar, am avut mult mai multe ocazii ca targovostenii, de ce degeaba????!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Degeaba, adica eroare crasa de arbitraj. De aia.
    Comunismul a revenit. Steaua si Dinamo isi revin!
    Ma rog, Steaua, Dinamo nu poate profita nici de asa ceva macar.
    Si asta nu e Steaua, daca te uiti pe flashscore, pe care tie-ti place sa-l citezi, acolo Steaua a batut azi cu 3-0, ieri n-a jucat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu stiu ce va fi, noi traditional avem probleme cu ei, desi acum nu avem joc traditional. Noi doar pe voi va popim cu indestulare.
    Cu indestulare v-am dat noi cand trebuia. Bine, in Europa League tu sustineai alta echipa si nu se pune. Dar v-am ars, stii tu, al ultimo minuto, Bourceanu facand fericita o tara-ntreaga.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #54
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    noua ne sugi p#la, tartane. uiti ca am avut gol valabil cu satra, ca a fost un autogol la luftul unui cofetar si cel mai important, ati dat la gioale si v ati tavalit tot meciul.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cu indestulare v-am dat noi cand trebuia. Bine, in Europa League tu sustineai alta echipa si nu se pune. Dar v-am ars, stii tu, al ultimo minuto, Bourceanu facand fericita o tara-ntreaga.
    Nu ne-ati dat ca nu ne-ati batut. Ati profitat doar de o regula abuziva, regula care acum e scoasa in afara legii. Fix asa cum am fost retrogradati abuziv desi am terminat pe 8 de o regula care in urmatorul sezon a fost scoasa in afara legii. De ce ma-ntrebi? Ca era abuziva.


    Si fix de aia va tot batem de-atunci pe unde va prindem, avem H2H pozitiv cu voi, ma rog, cu FC FCSB, cu balbaitii.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    noua ne sugi p#la, tartane. uiti ca am avut gol valabil cu satra, ca a fost un autogol la luftul unui cofetar si cel mai important, ati dat la gioale si v ati tavalit tot meciul.
    Salut Duba. Sa traiesti.
    Si prostii sa tot vorbesti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Degeaba, adica eroare crasa de arbitraj. De aia.
    Bati campii cu gratie! A fost penalty clarisim, iar pentru intrari criminale/violente, chiar daca adversarul n-are de suferit, se da rosu. Remembrer National-Steaua de acum vreo 20 de ani, cand Lincar a fost eliminat pentru o astfel de intrare violenta in care nu si-a atins adversarul.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Au mai fost, chiar in Anglia in debut de sezon cand Xhaka al nostru a luat rosu direct desi n-a atins pe nimeni. Se numeste eroare de arbitraj, in alt meci fix tot in etapa aia sau in etapa urmatoare, unu in Anglia a intrat fix la fel si nu s-a dat nici fault. Lasati-ma cu noile reguli de protejare a jucatorului care se aplica doar unora, dupa cat contribui la arbitru la buzunar, normal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Acu vad ca Rapid si Arsenal joaca ambele de la 19.30, in acelasi timp. Cum Cristosu Dumnezeului, cand Rapid trebuia sa joace la 21.00 cum se joaca de obicei!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Pfff, ce spune tipul ala pe care-l are Duba la semnatura, cica spurkatii fura:
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/chi...ic-643195.html
    Up!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Asa, sa vada si Duba. Ca am impresia ca e ignorant.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #61
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Acu vad ca Rapid si Arsenal joaca ambele de la 19.30, in acelasi timp. Cum Cristosu Dumnezeului, cand Rapid trebuia sa joace la 21.00 cum se joaca de obicei!?
    au reprogramat, la 21 sau 21:30 avem real-barcelona.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Ma kish pe ele si pe cine-a reprogramat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Ca de obicei, incepem bine.
    Pana acuma am si terminat bine, in deplasare.

    Goge, jucatorul nostru de Liga a 4-a!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •