Results 1 to 4 of 4

Thread: Emma Raducanu

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1

    Emma Raducanu

    La putine zile dupa castigarea titlului la US Open jucatoarea britanica Emma Raducanu anunta despartirea de antrenorul Andrew Richardson.
    https://www.onlinesport.ro/tenis/emm...are-nid-145516

    “In acest moment al carierei mele am nevoie cu adevarat de cineva care a avut experienta circuitului WTA la cel mai inalt nivel." a spus Raducanu.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Consider ca a luat decizia buna. Ca sa ramai intre primele jucatoare din circuit ai nevoie de antrenori care au gestionat astfel de situatii. Probabil ca multi o vor condamna, insa cine i-a spus sa faca acest pas a gandit corect. E mai usor sa ajungi sa castigi un mare tuneu, insa mult mai greu e sa repeti performanta, sa tamai sus in clasament . Vezi americanca de origina rusa Sofia Kenin sau letona Ostapenko.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #3
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Era o intelegere temporara cu Andrew Richardson pe perioada turneelor din USA inclusiv Grand slam-ul de la Flushing Meadows. Pana atunci il avusese antrenor pe socrul lui Andy Murray, Nigel Sears. Este adevarat ca in trecut Andrew a fost antrenorul ei la Centru de tenis unde a invatat tenis, Bromley Tennis Centre. In plus acesta are copii de varsta mica si vrea sa fie aproape de familie. Noul antrenor ar putea fi din nou Nigel Sears, mult mai experimentat, sau chiar Darren Cahill. Vestea nu are nimic sensational ci este o decizie normala, cum zice si Duba, rationala. Go Emma, go!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Asa a facut si Djokovic dupa o vreme cu Marian Vaida si a trecut prin cei mai prosti ani ai carierei. Era departe rau de Federer si Nadal de nu facea tampenia aia. Chiar si asa probabil va ajunge in cateva luni GOT si in cativa ani The Undisputed GOAT. Dar "multumita" acelei decizii, se chinuie ceva ca sa ajunga acolo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •