View Poll Results: pronostic

Voters
3. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    0 0%
  • egal

    0 0%
  • victorie Germania

    3 100.00%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 61 of 61

Thread: Preliminarii CM: Germania – ROMÂNIA 2-1

  1. #43
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Din pacate Franta nu va mai castiga niciodata un CM atat timp cat Mbappe joaca la Real Madrid. Astia de-s mari staruri de Real Madrid nu stiu castiga campionate mondiale.
    Depinde de nivelul celorlalte echipe, poti prinde Brazilia, Argentina in forma slaba, o conjunctura anume cum s-a intamplat la ultimul mondial.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    Rus din punctul meu de vedere un castig total !
    A facut meci mare azi, in CL am vazut fundasi mult mai slabi ca el.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Batem Armenia ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Depinde de Stanciu.

    Sper sa nu, ca atunci suntem mancati, iar.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eh, in fine mi-a placut Ilie Dumitrescu. I-a dat un shut in tzoaie prostovanului Radoi sa-l tina minte: "Hagi a jucat titular doar in meciuri din astea... cu Lichtenstein, cu Germania... Cred ca e timpul sa intre si cu Armenia, ca e unul din cei mai buni jucatori ai Romaniei." Adica, dobitoocule, joaca-l pe omul ofensiv nr. 1 al nostru titular in meciurile cu miza, cu care poti da gol cand ai nevoie sa castigi, in loc sa bagi 2 mijlocasi defensivi! Tu-ti ceapa maa-tii de antrenor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Nu afirm in gluma, Radoi ar trebui pastrat antrenor incepe sa inteleaga meseria de antrenor..

    Nu are fler cand face schimbarile in timp poate, poate
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    E bun ca antrenor, da sa-l futa Dumnezo daca stiu ce are cu Hagi.
    Daca ar incepe echipa cu Hagi in loc de rahatul de Stanciu, in loc sa-si bata joc de Ianis doar in meciurile fara miza, n-as avea ce sa-i comentez. Asa, baga-mi-as toata pwla-n tot neamu lui, in rest, numai de bine.


    Ce ma enerveaza pe mine la culme e ca are tupeul sa se numeasca adept al fotbalului ofensiv cand el nu joaca cu cel mai bun jucator ofensiv al Romaniei in meciurile importante! Cum plm... Pe restu antrenorilor ii inteleg, care nu sunt fani ai jocului ofensiv, pe dobitoocul asta nu pot sa-l inteleg nici cum!


    Cum sa joci mai cu Tanase, mah!? Cu Mitritza mah? Cu Maxim mah!? Pai astia sunt peste Hagi!? Du-te bah dracului la Romania U21, ca acolo n-ai jucator de geniu de care sa-ti batzi pwla de el!


    In rest, numai de bine.
    Last edited by Johnny D; 9th October 2021 at 01:56.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu afirm in gluma, Radoi ar trebui pastrat antrenor incepe sa inteleaga meseria de antrenor..
    Aha. Incepe sa inteleaga.
    Dar ce facem cu toti ceilalti care au inteles deja meseria asta? Le cerem parerea?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #51
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    tre sa intre cu un 2 in fata cu armenia

  10. #52
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Ivan petarda meciului, nu a fãcut nimic de când a intrat și el e cel care l-a scãpat pe Muller la gol. Oricum cu un egal lucrurile erau tot acolo, ne trebuie 3 victorii pana la final. Dacã batem Armenia avem șanse mari sa prindem barajul,care practic îți mai dã o mica speranța.

  11. #53
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Aha. Incepe sa inteleaga.
    Dar ce facem cu toti ceilalti care au inteles deja meseria asta? Le cerem parerea?
    Sper ca discutam inteligent.

    Ce nu imi place la Radoi? De exemplu unde este plasat Razvan Marin, baiatul asta a fost incercat la Ajax pe acelasi post, motivul pentru care a fost si
    vandut.
    Invatam din greselile altora? Nu.

    Facem o schimbare Ivan banda dreapta, incercat la Craiova fara succes, in plus la Under 21 labil psihic, eleminat in meci critic cu Portugalia.
    Pe cine il are in marcaj ? Pe Muller.
    Invatam din greseli ? Nu.

    Stanciu, Maxim, Hagi sunt jucatori de centrul terenului, in spatele varfului, Radoi prefera pe Stanciu, acum nu am decat sa respect decizia lui.
    Pentru mine Stanciu nu este o solutie pentru echipa nationala.

    Dincolo de greselile care le face, apreciez ca are curaj, posibil sa nu conteze pentru ca acum timpul ii este acum potrivnic, cheia lui a fost Liga Natiunilor si nu a profitat, cum nici Contra nu a profitat.

    Apreciez curajul lui chiar daca deseori nu are stiinta in spate si uneori ii iese
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #54
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Apararea si-a facut datoria, atat Nita cat si Rus si Chiriches au jucat bine, cu ambitie. Mijlocul s-a retras la...Targoviste dupa prima jumatate a primei reprize iar Stanciu trebuia schimbat imedediat dupa galbenul primit daca nu mai devreme. Maxim trebuia bagat de la inceput si Cicaldau iar Ivan nu trebuia sa fie in lot. Puscas a regresat mult, a alergat mult, nesprijinit fiind, dar fara folos. Nu avem baza de selectie, jucatorii nu au nicio pregatire tactica solida, sunt mici de statura si sunt lenti. Cu asemenea jucatori nu se poate spera la calificare la turneu final la mondiale ca sa ma exprim eufemistic.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #55
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Interesant ar fi sa stim daca retragerea aia in 18 metri e tactica lui Radoi sau reflexul jucatorilor fricosi.
    Eu nu am inteles niciodata ce interes avem sa aducem pericolul aproape de poarta noastra cand e mult mai simplu sa-i tinem la distanta. Si chiar daca ne retragem, o mai fac si altii, trebuie sa fim agresivi la recuperare acolo in fata careului. Noi ii lasam sa paseze linistiti cu fata la joc si le dam solutii. Pot incerca sa patrunda in careu sau sa traga de le 18 metri avand sanse mari sa inscrie. Asta a si fost dealtfel la egalare. Sa te aperi retras beton este complicat. Noi nu stim sa facem asta bine. Nu era nevoie de Germania sa-ti dea gol in situatia asta. Orice echipa o poate face daca o lasi sa se organizeze cum i-am lasat noi pe nemti ieri.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #56
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Urmaresc meciul inregistrat o sa pot trage mai multe concuzii, la rece sa spunem.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Trage-le Iulica, trage-le-o bine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Am urmarit toata prima repriza skysports cred ca este suficient.

    Cateva concluzii cea mai importanta: nu am putut iesi de la portar cu nici o faza, retineti nici una, de la fundasii centrali iesiti in lateral cu mingea, nu am ajuns niciodata la poarta adversa.
    Din degajari de portar la fel.

    -Puscas nu a produs nici o ocazie, toate mingile care le-a primit nu a putut sa faca preluarea a 2-ua , cea mai importanta o angajare catre Mihaila nu a dorit sa paseze.
    -Mijlocul a fost plimbat stanga si cea mai importanta munca au facut-o de fapt fundasii laterali si mijlocasii de banda, toate pase lui R.Marin au fost spre fundasi.

    Cum am putut avea ocazii?

    Stand sus cat s-a putut (40-50 de metri) germanii au gresit mingi in special pe fundasii laterali, practic nu am lucrat nici o ocazie. Mingi recuperate in jumatatea lor dintre care pe Puscas au fost toate piedute, o singura ocazie Mihaila a fost obligat sa joace foarte jos si din pacate Puscas nu paseaza, dincolo doua ocazii Hagi si un gol.

    Ce doresc sa remarc Ratiu si Rus ++ ar trebui sa ramana titular, Tosca slab, Razvan Marin slab, Puscas foarte slab.
    Mihaila in forma, Hagi sacrificat in dreapta, Stanciu a jucat 40 de minute atat a putut.

    O sa postez o faza cu Puscas elocventa cand o sa o gasesc.

    Romania nu a avut nici o faza pozitionala de la portar sa ajunga in progresie la poarta adversa.
    Last edited by iulian_1976; 9th October 2021 at 20:10.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #59
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Priviti aceasta imagine in care Puscas trebuie sa paseze.Puscas-Mihaila.png

    Raman la parerea ca echipa are mari probleme insa pozitiv au un fundas dreapta Ratiu, un fundas central Rus si un jucator
    care eu l-as juca si varf Mihaila.

    Pentru mine Puscas nu este pentru echipa nationala, din moment ce o pasa simpla nu vrei, nu poti sa o dai.

    Am observat mai multe faze cu Puscas asta cea mai batatoare la ochi.
    Last edited by iulian_1976; 9th October 2021 at 20:27.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #60
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Nu avem atacant central de ani de zile. Pușcaș, Alibec, Keseru, adicã vai mama noastrã. Nu ai cu cine juca.

  19. #61
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Puscas a parasit cantonamentul nationalei pentru inca un gest inutil in meciul cu Germania.

    Probabil ce am analizat eu la rece au observat si altii, eu nu m-as servi de un asemenea jucator in fine fiecare cu viziunea lui.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •