View Poll Results: Cine va castiga titlul la USO 2021?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Novac Djokovic

    3 100.00%
  • Stefanos Tsitsipas

    0 0%
  • Daniil Medvedev

    0 0%
  • Alexander Zverev

    0 0%
  • Andrey Rublev

    0 0%
  • Matteo Berrettini

    0 0%
  • Casper Ruud

    0 0%
  • Hubert Hurkacz

    0 0%
  • Jannik Sinner

    0 0%
  • Aslan Karatsev

    0 0%
  • Cameron Norrie

    0 0%
  • Pablo Carreno Busta

    0 0%
  • Denis Shapovalov

    0 0%
  • Félix Auger-Aliassime

    0 0%
  • Roberto Bautista Agut

    0 0%
  • Márton Fucsovics

    0 0%
  • Fabio Fognini

    0 0%
  • Kei Nishikori

    0 0%
  • Marin Čilić

    0 0%
  • Altul, numiti-l!

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 61

Thread: ATP Grand Slam: USO 2021

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Da, retardati complet, sa dai golf in Grand Slam de tenis trebuie sa fii cel putin retardat cu diploma si buletin completate de 10 medici diferiti. Dar asta este.

    Sarbulache are probleme azi cu niponezul. Nu a fost in ziua lui, dar joaca doar destul incat sa castige. Cu Zverev va trebui sa fie mai bun de-atat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Eurosport ne da pe un canal golf... În timp ce Monfils face show cu Sinner. Era ca și îngropat francezul, dar a revenit și a luat setul 3. Foarte bun meciul.
    Ce face Monfils acolo, bah?
    Cu dublu break a fost condus in setul 4!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    5-4 Monfils de la 4-0 pentru Sinner. Hai ca e fabulos dacă duce meciul în decisiv!

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    6-4 set 3 Le Monf de la 1-2 la seturi si 0-4!
    Set si serva pentru el in decisiv!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    A jucat incredibil și pustiul și cred ca e mai bine ca a mers el mai departe. Cred ca joaca cu Nole, să vedem acolo ce va face.
    Atmosfera de la US Open e fabuloasă, cea mai tare din lume. Show total. În comparație cu aia de la Melbourne sau Londra, unde lumea zici ca se uita la teatru la un asemenea meci.

  6. #27
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Un olandez necunoscut care nu a ajuns niciodată în top 100 e în sferturi la US Open, venit din calificări. . A prins și cel mai bun traseu, cu Ruud și Schwartzman.
    Medvedev e on fire. E ca și în finală. Poate de data asta da de pământ cu Nole sau poate cu Zverev.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Harris - noul pletos de top al circuitului in absenta lui Tsitsipas.
    L-am upgradat de la Tsitsipas wannabe la Tsitsipas substitute.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    A fost incredibil azi, 36 de asi, 62 winnere și 16 UE. Dar nu va trece de Zverev care e în forma vieții, 15 victorii la rând. Zverev are misiunea de a îl obosi pe Nole, dacă nu îl va putea învinge, iar Medvedev ii da lovitura finală sârbului.

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Djokovel, never fail mai pierde un prim set, la 1!! Ala da. Talent.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    A jucat bine americanul un set jumate. Pentru Nole urmează iar Berrettini. Ghinion pentru italian, va fi eliminat de sârb la RG, Wimbledon și US Open.

  11. #32
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Da, retardati complet, sa dai golf in Grand Slam de tenis trebuie sa fii cel putin retardat cu diploma si buletin completate de 10 medici diferiti. Dar asta este.

    Sarbulache are probleme azi cu niponezul. Nu a fost in ziua lui, dar joaca doar destul incat sa castige. Cu Zverev va trebui sa fie mai bun de-atat.
    Da mai Johnny, asa e, Grand Slam la tenis contra FedExCup champ la golf, adica finala finalelor. Trebuie sa fie frustrant pentru tine cand te uiti la un sport care nu te intereseaza dar care intereseaza pe alte sute de milioane de oameni. Un sport care a dat legende precum Jack Nicklaus, Arnold Palmer sau Tiger Woods cel putin la fel de mari ca un Lever, Borg sau Federer. Intre timp, noua vedeta a golfului mondial, Patrick Cantlay a castigat titlul care-l face 15 milioande dolari mai bogat. Cat o castga unul ca Nole daca va castiga? Sa fiu inteles, nu asta este criteriul de cvintesenta al unui sport, in ceea ce ma priveste, ci masura interesului unui sport pentru care JD, ca si ciclismul, nu exita. N-ar fi bai da o spune peste tot, repetitiv, obositor si nefondat ca sa nu zic altfel caci in toate sporturile se cere efort si pasiune ca sa fii primul nu numai in tenis.

    In ceea ce priveste titlul la ultimul Grand Slam al anului, ca sa fiu on topic, sper sa-l ia pustiul spaniol ca sa vedem si noi si pe altcineva castigand. Un altcineva de viitor. Si hai si cu Emma mai departe! Oare intelegi, JD?
    Last edited by miril; 7th September 2021 at 11:30.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #33
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Golful e un sport boring, faptul ca se câștigă atâția banii din sportul ala, ne arata cât de prosti sunt unii oameni. La fel ca la fotbal. Iar în România e zero ca audienta, deci de ce sa vedem așa ceva, când tenisul e mult mai urmărit?

  13. #34
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    As zice, ce "tampita" comparatie. Vrei adrenalina asta vrei sa zici. Si vrei acelasi lucru de mii de ori in timp scurt dar nu compara ce vrei tu cu ce sute milioane de oameni vor sa faca si sa se uite. Fiecare ce-i place, asta nu inseamna prostie. E un sport mult mai complex decat iti inchipui. Dar nu am cum sa te conving cand deja tu stii dinainte raspunsul. Fiecare sport are farmecul lui, parerea mea. Hai sa revin la tenis, tin pumnii lui Carlos Alcaraz si Emmei Raducanu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #35
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Imi tin si eu ouăle cu pumnii cand joaca Sabalenka, sa nu o ia razna prin garsoniera. Turneul Xenei belarusiene, cu poarta goala. Ca sa nu mai spuna mizeriile ca prezidant Lukasenka Prohorovici Alieksandîr nu creste campioni.

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    As zice, ce "tampita" comparatie. Vrei adrenalina asta vrei sa zici. Si vrei acelasi lucru de mii de ori in timp scurt dar nu compara ce vrei tu cu ce sute milioane de oameni vor sa faca si sa se uite. Fiecare ce-i place, asta nu inseamna prostie. E un sport mult mai complex decat iti inchipui. Dar nu am cum sa te conving cand deja tu stii dinainte raspunsul. Fiecare sport are farmecul lui, parerea mea. Hai sa revin la tenis, tin pumnii lui Carlos Alcaraz si Emmei Raducanu.
    Tenisul era numit "sportul alb" adica destinat aristocratiei, dar intre timp s-a inventat o magarie mult mai mare destinata chiar doar spurcaciunilor regurgitante ale inaltei societati, mult mai inaccesibil omului de rand numit asa de handicapat cum le e si creierul celor care-l joaca si urmaresc, numit "golf". Daca intre timp tenisul este accesibil macar clasei de mijloc si cat de cat a devenit mai bine raspandit si pentru "amaratul de rand", kktul ala imputit si regurgitat care asista si accelereaza cele mai scarboase impulsuri care exista in rasa umana: si anume taie din terenurile de joaca, din terenurile de agrement, din spatiile pentru spitale, pentru terenuri de tenis, de fotbal, de orice alt sport, care ocupa mult mai putin, KILOMETRII INTREGI PENTRU CA DOAR RAHATUL UMAN CEL MAI PROFUND: ELITISTA PULII MELE DE GUNOAIE CU BANI MULTI SA-L POATA JUCA!

    Nu mersi, daca ciclismul il tolerez pentru ca pana la urma oamenii folosesc ce exista deja: infrastructura existenta si e chiar sport/efort nu plimbare exclusivista pe gazon de kilometrii patrati, kktul asta unde sarakii n-au acces poti sa ti-l pastrezi, ma fut in el si-n toti fanii lui, niste gunoaie umane de cea mai joasa speta!

    Si nu ti-am intrat pe golf sa ma apuc sa vorbesc de kktul asta de activitate anti-umana, tu esti aici, nu provoca ca s-ar putea sa vin. Te plictisesti fara mine? Iti spun eu ca mai bine te plictisesti.
    Last edited by Johnny D; 7th September 2021 at 20:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tenisul era numit "sportul alb" adica destinat aristocratiei, dar intre timp s-a inventat o magarie mult mai mare destinata chiar doar spurcaciunilor regurgitante ale inaltei societati, mult mai inaccesibil omului de rand numit asa de handicapat cum le e si creierul celor care-l joaca si urmaresc, numit "golf". Daca intre timp tenisul este accesibil macar clasei de mijloc si cat de cat a devenit mai bine raspandit si pentru "amaratul de rand", kktul ala imputit si regurgitat care asista si accelereaza cele mai scarboase impulsuri care exista in rasa umana: si anume taie din terenurile de joaca, din terenurile de agrement, din spatiile pentru spitale, pentru terenuri de tenis, de fotbal, de orice alt sport, care ocupa mult mai putin, KILOMETRII INTREGI PENTRU CA DOAR RAHATUL UMAN CEL MAI PROFUND: ELITISTA PULII MELE DE GUNOAIE CU BANI MULTI SA-L POATA JUCA!

    Nu mersi, daca ciclismul il tolerez pentru ca pana la urma oamenii folosesc ce exista deja: infrastructura existenta si e chiar sport/efort nu plimbare exclusivista pe gazon de kilometrii patrati, kktul asta unde sarakii n-au acces poti sa ti-l pastrezi, ma fut in el si-n toti fanii lui, niste gunoaie umane de cea mai joasa speta!

    Si nu ti-am intrat pe golf sa ma apuc sa vorbesc de kktul asta de activitate anti-umana, tu esti aici, nu provoca ca s-ar putea sa vin. Te plictisesti fara mine? Iti spun eu ca mai bine te plictisesti.
    Comunistule

    Si tu esti elita fata de altii...shhh

    Penibil argumentul asta ca vezi dom'le, tenisul macar e mai accesibil clasei mijlocie. Ma rog, se poate gasi un amarat de teren acolo unde sa joace toata lumea dar daca vrei deja sa faci niste cursuri, se complica treaba. E un sport scump si mereu va fi.
    E un argument tampit, putin inteligent. Ma scuzi. E un "consensus bias". Crezi ca ce-ti place tie e ok. Poate ca nu e. Da-l dracu de tenis. 2 oameni care bat mingea pe un teren unde s-ar putea juca fotbal in 10 (ma rog, ceva mai mic). Plus ca e scump ca dracu iar daca vrei sa faci performanta, trebuie sa vii dintr-o familie instarita. Asa functioneaza "comunismul", nu cum vrei tu.

    Cate despre golf, treaba lor ce fac cu acele terenuri. Daca autoritatile locale au dat autorizatie de uz in acest sens, foarte bine. Ce te doare pe tine acum ? Dincolo de asta, e unul dintre cele mai frumoase sporturi de practicat si unul dintre cele mai grele (tehnic vorbind).
    Last edited by Lucian86; 7th September 2021 at 20:47.

  17. #38
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Golful nu este cel mai tehnic sport vorbind. Cu atat mai mult, cele mai frumoase de practicat. Eu nu l-as prea numi sport sa fiu sincera

  18. #39
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Unul dintre cele mai frumoase*
    Scuze de greseli, conduc

  19. #40
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Lucian, JD o fi comunist dar daca ar decide el s-ar monopoliza transmisiile sportive. Cat despre reclamele caselor de pariuiri online care intrerup, printre altele, transmisiile fotbalstice, sportul maselor... Stiu dar nu vreau sa spun. Iar despre tenis si golf, sa-l intrebe pe Petr Korda, un tata nefericit. JD, daca ai citi mai bine nu eu am fost cel care a inceput. Ai acelasi disurs previzibil in care te referi la ciclism/golf intr-o maniera derogatorie. Spre sa intelegi ca nu-i normal de aceea s-a ajuns aici. Nu te repeti, nimeni nu mai are de comentat. In final, mai da si tu apa la vocabularul plin de excremente. Poate scapam de miros.

    Alina am tot respectul pentru opinia ta, pe ce te bazezi spunand ca golful nu l-ai prea numi sport? Tehnic golful nu este greu ci foarte de greu depinzand de mai mult parametre care se iau in considerare. Nu mai intru in...terenul de tenis dar deca esti interesata ti se poate explica pe thread-ul de golf.
    Last edited by miril; 8th September 2021 at 00:22.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. 8th September 2021, 00:33

  21. #41
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Golful nu este cel mai tehnic sport vorbind. Cu atat mai mult, cele mai frumoase de practicat. Eu nu l-as prea numi sport sa fiu sincera
    La televizor si tenisul pare simplu dar realitatea e alta. Sunt multe clasamente in acest domeniu si golful apare mai mereu acolo in top 10.
    Asa ca o anecdota: nu joc golf dar am fost sa vad o competitie internationala in Italia. Aveai posibilitate sa faci swinguri intr-un mediu controlat. Nu eram atat naiv ca tine dar credeam ca jucand tenis, am putin control asupra crosei chiar si fara experienta. Ei bine dadeam pe langa de foarte multe ori, daramite sa mai si controlez lovitura.
    Referitor la faptul ca nu ar fi frumos de practicat. Am auzit ca e unul dintre cele mai obsesive sporturi (pentru cine si-l permite). Altfel nu s-ar explica si toti banii care se investesc in el.

  22. #42
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Acum ca spaniolul a abandonat merg pe tanarul quebecois.

    Mai jos, pentru colegii de pe acest forum, ca semn de conciliere, cateva link-uri despre frumusetea a doua sporturi pop.ulare, tenisul si golful:

    https://www.youtube.com/watch?v=VRzVd1OZoaQ

    https://www.youtube.com/watch?v=RInXlC9ZRUk&t=20s

    https://www.youtube.com/watch?v=zS-QBiunc6w

    https://www.youtube.com/watch?v=AGaeCE5MqJ4&t=516s

    O zi buna tuturor! Sa auzim numai de bine!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •