View Poll Results: pronostic

Voters
5. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    1 20.00%
  • egal

    2 40.00%
  • victorie Islanda

    2 40.00%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 59 of 59

Thread: Preliminarii CM: Islanda – ROMÂNIA 0-2

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pretentii la dracu, dupa ce ne dau germanii 5, ne linistesc.
    Mai usor pentru ei meciu cu noi decat cu Lichtenstein cu care au dat gol doar dupa minutu 40!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Daca doriti sa felicitati meseriasii

    Incepe sa apara soarele daca adunam puncte in urmatoarele meciuri.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Am spus ceva la inceputul meciului, cred se confirma ca Ratiu, Nedelcu sunt noutatile din lot imi pare bine pentru Nedelcu sper sa creasca la Düsseldorf.

    In continuare cred ca o echipa rutinata aerian marca astazi contra lui Chiriches si Nedelcearu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Evident. Centrali de kkt, ca si sansele Romaniei de locu 2.
    Pentru mondiale n-avem nici o sansa, cu tot cu locul 2.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Au jucat jucatorii pe posturile lor, Nedelcu si Ratiu au fost foarte importanti si vor fi foarte importanti in urmatorii multi ani.

    Echipa nu are varf, singurul varf de calitate ar fi Alibec din urma nu vine nimic...Kolici ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Important e ca de obicei ca ramanem in cursa, pana ne kkm pe noi in Macedonia de Nord.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Nicicum nu sintem multumiti. La golul al doilea a fost off-side, dar dormea tusierul. N-am prins noi o zi mare, ci mai degraba -ssonii nu s-au prezentat.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  8. #50
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Au prins un contur de echipa, asta este important si chiar sunt mirat cum a pus jucatorii pe posturile lor.

    Macedonia se duce in Islanda o sa aiba un meci greu si ai nostri ar avea ceva sanse in cazul ca isi fac meciul usor cu Lichtenstein.
    Last edited by iulian_1976; 3rd September 2021 at 01:17.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca va fi atat de greu pt Macedonia de Nord, mie Islanda asta de azi mi se pare victima clara pentru Macedonia si Armenia. Sa vedem.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Daca castigam tot de acum in afara de meciul cu Germania, suntem calificati.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    La 2 baraje progresiv mai grele, altfel spus, suntem necalificati!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Am spus daca castigam tot

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Adica si barajele, potarniche mica si shmechera!

    Nu vom castiga!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    O victorie care nu înseamnã nimic, doar amânã momentul eliminãrii din cursa pentru mondial. Trebuie sa câștigãm tot pânã la final, locul 2 e degeaba, barajul e practic eliminare pentru România, care nu va fi cap de serie dacã ajunge acolo.

  15. #57
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ne-a calificat Grigore Bjarnassonescu, insa nu e de colea nici sa-l ai in poarta pe spiderman. A ajuns f greu Ratoiul la Fl Nita, asta si pt ca nu e impresariat de clanul minune pe care il slugareste, salvatorul fotbalului. Mi-a placut Sorescu, a reusit sa fie si cel mai prost, dar si cel mai bun om al primei reprize Vad oricum prea mult spatiu acordat acestei mizerii de nationala care 'face calcule' in cea mai de ***** grupa de calificare. Si inca da cu virgula, dar noi suntem optimisti, bujorii din obrajori incep sa dea in clocot

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Asa este, Ungaria saraca ce si-a castigat dreptul pe baraje de european, a picat in grupa imposibila cu Anglia si Polonia, iar noi, bulanosii plii noastre cu Germania dar si cu Armenia, Macedonia de Nord si o echipa decimata a Islandei. Ce mai bun vrei pentru locul 2 usor pentru care noi ne scremem de n-avem noroc. N-ai cu cine, daca nu e, nu e si gata.


    Pai noi cand am picat cu Polonia cap de serie am zis ca ne uraste Dumnezeu, de ne-au dat plonezii de nici acuma nu stim numara!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E buna victoria asta insa pana nu e legata de altele ramane o intamplare asa cum au mai fost.
    Mai avem de jucat in deplasare cu Macedonia si cu Germania, acasa cu Armenia si Islanda si dubla cu Liechtenstein.
    Lasand la o parte meciurile cu Germania si Liechtenstein din care ar fi rusinos sa nu scoatem 6 puncte, avem trei confruntari dificile pentru echipa actuala.

    Momentul adevarului va fi saptamana viitoare dupa meciul cu Macedonia. Daca il castiga atunci putem indrazni sa ne gandim la calcule desi meciurile de acasa cu armenii si islandezii vor fi faorte grele in conditiile date.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •