Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 148

Thread: Liga 2 - sezon 2021/2022

  1. #127
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ca si stii tu ce fac eu, esti zero barat. La ce fac eu, munca a 2-3 oameni, salariul e mic de tot.
    Nu e vorba de nici un fel de studii, orice studii ai avea, exista o grila de salarizare / de competente, poti fi tu cat de calificat vrei, ti se da doar echivalentul a ce e cerut in grila respectiva. Eu am si Master, degeaba, pot sa ma sterg cu el la fund. Pe ce lume traiesti, Dubila?
    Din moment ce intri pe acest forum zi de zi, la orice ora, e clar ca o cam freci la servici. Nu poti face altceva decat sa coordonezi 2-3 muncitori instalatori. Nu cred ca-si permite un spital, fie el chiar si judetean, sa angajeze mai multi muncitori si nici nu are de ce. Pentru mentenanta e mai mult decat suficient. Hai las-o jos ca manane si spune drept c-o freci pentru acei bani.
    Da ma exista o grila, insa nu-i adevarat ca daca ai masterat grila nu presupune un salariu mai mare. E posibil insa sa fie cum sustii, pentru ca am vazut acum cateva luni un lider de sindicat de la sanatate care se plangea ca personalul auxiliar este foarte prost platit. Daca esti platit din banii MS si esti personal auxiliar, e posibil sa fie cum spui.

    P.S. Cu pasarica cum stai?
    Last edited by Duba; 21st June 2022 at 08:41.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #128
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    si spune drept c-o freci




    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  3. #129
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Tembelii fotbalului romanesc = stelistii, 2 exemplare mai sus.
    Care mai de care mai anticerebral. Concurs pe roluri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #130
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tembelii fotbalului romanesc = stelistii, 2 exemplare mai sus.
    Care mai de care mai anticerebral. Concurs pe roluri.
    Ionica, de ce plangi progresistule? Doare cand ti se spune adevarul?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #131
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Tu nu ai recunoaste adevaru nici de ti-ar cadea in cap si ar fi o tanara de 18 ani cu balcoane cat capu tau.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #132
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    m'aitza are renault master

  7. #133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Cu ala sa te stergi tu la fund!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #134
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    N-am mai urmarit sport in ultima vreme,oare ce-o mai fi nou pe la divizionara "B" FC Dinamo 1948?
    O fi ajuns Gigi Multumescu la echipa?
    granita la Orsova!

  9. #135
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu ai mai urmarit, pana a hotarat Federatia Romana de Fotbal sa invite la jocul ligii secunde echipa din al 3-lea esalon, Policlinica Timisoara. Atentie mare la formularea 'sa invite', una din ce in ce mai po****ra intre echipele de traditie ale fotbalului romanesc
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #136
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Cine stie,o fi facut vreo petitie leoaica dinamovista,ca ea tot tinea mortis sa-i vada pe caini la Timisoara...pe Ripi inca nu i-au invitat?
    Nu de alta,dar sa-i vada de 2 ori,bai ciudosule...
    granita la Orsova!

  11. #137
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Problema cu liga 2 este, cipane , ca judetul Timis are 0 note de 10 la bac, vreme ce capitala are 30. E, aia cu 0 note de 10 la bac ii fac mitici pe cei cu 30 de note perfecte, notele zeitei de la Montreal

    Alta problema ar fi ca la meciul fc fcsb - Twente au fost prezenti 400 de olandezi si 150 de fc fcsbisti amestecati cu talpanisti. Asa ca suntem satui de lupi moralisti, cauzasi care sustin doar cauze castigatoare. N-au ei cum sa fie ironici cu noi, cand ei sunt fix pielea pulii. De juma de an au inceput sa oracaie, de la jumatea de cm offside cu care, abereaza ei, au fost privati de titlu. Atata prostie n-am vazut nici la poalele patriarhiei. Macar aia vin de peste mari si tari sa isi pupe moastele in pla, ei stau la tasta si ne fac noua memeuri
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  12. #138
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Toa'se capitan,permiteti sa raportez,la prima parte pot sa-ti raspund ca nu-mi convine nici mie situatia,nu stiu ce se intampla cu elevii cimiseni de nu se prea omoara cu scoala...
    Deci tot ce pot sa fac e sa-mi asum raspunderea,ca Iedi,ca nu ma doare gura si oricum imi vad mai departe de-ale mele...

    La a 2-a,no comment,banuiesc ca nu mi-e adresata mie,nu am nicio treaba cu astia,Steaua din B sunt milogii bugetari deci adevarata Steaua...
    La voi e adevarata problema,am auzit niste declaratii de la nou promovata in C care nu mai lasa niciun dubiu cu privire la cine e adevarata Dinamo...
    Deci cu alte cuvinte,voi ati fi niste fake-uri,eu asa am inteles...Si mai zicea unul Iftodi ca voi n-aveti nici ghete...Asta mi s-a parut cam trasa totusi de par,pai asta o fi uitat de Dudu,Mateut,Camataru...
    Last edited by cip; 27th June 2022 at 16:40.
    granita la Orsova!

  13. #139
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Deci nu esti la curent cu ce misca in Liga 2 dar totusi stii tot ce e nou. Deci?

  14. #140
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Lasa tu astea si mai bine spune-ne cum a mancat Talnar aproape toate aripioarele de pui gatite de femeia de serviciu de la Dinamo...
    Pai chiar asa,sa-i lase pe Oneata Augustin si Sapaliga cu burta lipita de sira spinarii...
    granita la Orsova!

  15. #141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Lasa tu astea si mai bine spune-ne cum a mancat Talnar aproape toate aripioarele de pui gatite de femeia de serviciu de la Dinamo...
    Fara paine, ca e mai sanatos.

    Nu c-ar fi avut bani si de paine.

    Iar aripioarele alea or fi fost de bieti porumbei fugariti prin gradini si pe strazi, ca altfel de unde bogatie de aripioare!?

    Apoi scuza-ma, d-alea intra usor 30 si tot nu te saturi, si fara paine...
    Last edited by Johnny D; 29th June 2022 at 11:33.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #142
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Pai la ce burta are,ma mir ca nu le-a halit pe toate 50...
    Si toate astea din banii ddb-ului...Leo,mai cotizezi mult la fomistii astia?
    Last edited by cip; 29th June 2022 at 11:56.
    granita la Orsova!

  17. #143
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Macar cotizeaza intr-un loc, nu-n 7!


    Biata Leo, Dinamo a retrogradat ca s-a purtat foarte urat cu mine! Intr-o zi a venit Dumnezeu la mine si mi-a zis "Ce urat s-a purtat! O sa-i retrogradez echipa si daca are administratie proasta, va urma calea Rapidului: falimentul!"
    Iar eu am zis "Nu, Doamne! Iart-o ca nu stie ce face! Nu vreau sa treaca si ea prin ce-am trecut eu de 2 ori cu Nationalul si Rapidul. Las-o saraca ca are si ea naivitatile si problemele ei.". Dar se pare ca vorba lui Iisus "Faca-se Voia Ta si nu a mea!" a infrant in cele din urma.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #144
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Pai in primul rand astia au ramas si fara bucatar,sa se faca bucatareasa la ei la club daca vrea sa se faca utila
    Si sa-i dea cu polonicu peste mana lui Talnar cand mai fura mancare...
    granita la Orsova!

  19. #145
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Inca o veste buna si pt fotbalul cimișan, dupa invitatia in liga 2: marian jabba iancu a iesit de la puscarie, cu 6 ani inainte de termen. Târșâie un picior dupa el ca Fefeleaga, tuseste umpic tabagic, raspandește un miros de șnițel cu orez, dar, ca si in cazul prof dr voiculescu, averea i-a ramas intacta. Enjoy dă cantry, de ce nu?

  20. #146
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Auzi Capitane, astia la Jiji TV zic c-aveti nevoie doar de stadion, antrenor, jucatori si bani!
    In rest, aveti di tăti!




    Suporteri, pasiune si bune intentii! Asta-i principalu!
    Le-am avut si noi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #147
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ce mizerie bă cu Iancu ala. Ii dai 14 ani și iese după 8. E enorm 6 ani reducere.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •