Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 148

Thread: Liga 2 - sezon 2021/2022

  1. #85
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Moviola ar fi urmatoarea: penalty comic acordat Hermanului, respectiv offside la faza golului petrolist. Cum alte goluri nu s-au mai inscris, cei doi corifei, Nae si Marius, anulandu-si reciproc nimicniciile, a rezultat inca un egal clasic, lamentabil, mizerabil. Sigur ca e la moda sa critici arbitrajul, sunt de acord, dar sa criticam si fotbalul, fotbalistii si antrenorii. Care sunt niste jeguri.

  2. #86
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Aaa da, nu putem neglija și calitatea unor jucători de la Sibiu...paraleli cu fotbalul, greoi, fără vlagă dar cu ei sunt deja obișnuit, alții mai buni n-au găsit sa aducă

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mare meci mare pt Clau azi, oare cu cine tine? Cu Hermanos de la Stadt, evident!
    Sa vina U Cluj la Dinamo ar zice el!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Amu îi amu! 😆

    Google translate pt regățeni: e belita ****!

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Au belit-o! Dinamo ii asteapta pe clujenii aia mici.


    Clujenii, un Linkar de nervi!
    Last edited by Johnny D; 10th May 2022 at 22:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mare meci mare pt Clau azi, oare cu cine tine? Cu Hermanos de la Stadt, evident!
    Sa vina U Cluj la Dinamo ar zice el!
    Ăștia de la U ar fi trebuit sa cheltuie mai bine banii și sa își fi pus un antrenor care știe și fotbal. E păcat la asa buget sa se prezinte la război cu prostanul ala ca și A1.
    Rezultat normal azi, nu ma surprinde victoria Sibiului

  7. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Linkar asta e blestemat sa nu promoveze cu nimeni, sa rateze tot pe final.


    Hermanos n-au pierdut nici un meci in play off, ar fi culmea fix pe ultimul...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #92
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Un egal și e toată lumea mulțumită

  9. #93
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Rezultat trist pentru fotbalul romanesc. Intra în prima liga o echipă vai mama ei, care după 10 etape va avea soarta Gazului din sezonul actual. Vor juca degeaba un sezon.
    Totuși la cum arata Dinamo cred ca va intra și U.

  10. #94
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Poate U bate pe Botosani la ei acasa, in 10 oameni!? Nu prea cred.
    Dinamo ramane mare favorita, dar U are sansa ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #95
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Rezultat trist pentru fotbalul romanesc. Intra în prima liga o echipă vai mama ei, care după 10 etape va avea soarta Gazului din sezonul actual. Vor juca degeaba un sezon.
    Nu as fi prea sigur de asta. Vor fi bani mulți anul viitor dacă promovează Sibiul. Plus stadionul, se poate construi ceva frumos și de lunga durată. As lasa aici numele noilor sponsori dar mai aștept puțin, ideea e ca vor vărsa destul la buget cât sa fie liniște. Acum dacă managementul o sa fie de cacao...plm

  12. #96
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Scandalul asta de la Cluj ne face bine

    Trebuie sa ai umpic de vedere in spatiu sa compari echipe din ligi valorice diferite, acum fiecare vede in functie de simpatii si dorinte. Va conta si ascendentul moral. Clujul era material de promovare directa si se pot fleșcăi in fața acestui rateu jenant, in care au stat la mâna lor. Jocul insa a fost penibil, Linkar e aproape de inca o contraperformanta, dupa ce a ratat liga 1 cu echipa oligarhului de Teleorman 🤮

    Pe de alta parte, ma amuza si faptul ca dinamovistii judeca barajul Doar dupa evolutia din ultimul meci, cand echipa a avut o tonă de meciuri căcăcioase tot anul. Tot timpul va fi un 55-45 pt liga 1 vs liga 2 indiferent cine ce spune.

    Portarul Clujului e catastrofal. Am mai spus-o, nici nu m-am obosit sa ii retin numele

    O sa fie testată frăția asta, daca nu se intampla ceva iesit din comun in ultima etapa. Am mai zis ca nu cred in ea, oricum nu conteaza.

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    O sa fie testată frăția asta, daca nu se intampla ceva iesit din comun in ultima etapa. Am mai zis ca nu cred in ea, oricum nu conteaza.
    Daca nu care cumva Gazul nu pierde cu Chindia?

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Tot timpul va fi un 55-45 pt liga 1 vs liga 2 indiferent cine ce spune.
    Daca nu care cumva acele echipe sunt Clinceni sau Gaz Metan!
    Sa nu uitam ca aceste echipe inca joaca-n Liga 1! Pe punctaj! Negativ!
    Gazul are toate sansele sa termine cu mai multe puncte decat campioana!
    Pacat ca au pierdut 3p batandu-i pe Clinceni, altfel erau echipa cu cel mai mare nr. de puncte din play out!
    Last edited by Johnny D; 11th May 2022 at 08:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    U Cluj a capotat total la Chiajna, mental total daramat.
    Dinamo are un moral bun la ora asta. Sanse: 99% Dinamo, 1% U.

  15. #99
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Intotdeauna am spus ca Chiajna e o echipa mai buna decat a aratat pana acum. Iar Clujul mult mai slaba decat nr de puncte din clasament. Sanse bune sa se rupa fratia cu U Cluj. Desigur, sanse inca si mai bune sa castigam barajul, in ciuda cretinilor care isi doresc o liga cu echipe comunale știft, clone scoase din cur de primarii si grupari infractionale.

  16. #100
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si, sigur, felicitari arghelenilor din Iohanisburg. Nimic special la joc, dar daca au facut punctele or fi avut ei ceva atuuri

  17. #101
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Tot astept feedback-ul despre Baba
    Dupa septembrie te astept la Sibiu sa vezi noul stadion, io zic ca o sa fie in Top 5 la audiente in campionatul urmator. Sa vedem cat de bine vor gestiona bugetul, trebuie adusi multi jucatori care sa ridice nivelul.

  18. #102
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Dacă echipa e vai mama ei cine crezi ca o sa meargă la stadion? O sa fie 3-4k de oameni maxim.

  19. #103
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai 3000 nu ai la Dinamo, Craiova 1948 si Cfr Cluj intr-o etapa. Ar fi excelent. Romania o sa ajunga ca Feroe. O sa se renunte la scaune, pe margine o sa fie niste movile cu iarba verde. La meciuri asista familii venite in camping. Le vezi cu cate un asternut, un cosulet cu merinde, tolaniti la soare si cu curu' la meci.

    Vine si feedbackul Babei, stai sa mai beau ceva Nu, adevarul e nu am stat sa urmaresc niciun meci al Sibiului. Am mai multe vazute de la Slobozia, as putea sa imi dau teza de doctorat din ei. Dar iti spun cand vin la Sibiu Facem un blat frumos, 4-3 pt Dinamo, sa crape pipota in Timache.

  20. #104
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Dacă echipa e vai mama ei cine crezi ca o sa meargă la stadion? O sa fie 3-4k de oameni maxim.
    Cu lotul de acum da, nu face față la Liga 1. Dar dacă vin banii de la transgaz și romgaz o sa fie mai bine am tot ascuns treaba asta cu noii sponsori, vor fi anunțați oficial în curând.
    Merge lumea ca e stadionul nou, da bine pe feisbuc și instagram sa facă gagicile poze cu OZN ul

  21. #105
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post

    Vine si feedbackul Babei, stai sa mai beau ceva Nu, adevarul e nu am stat sa urmaresc niciun meci al Sibiului. Am mai multe vazute de la Slobozia, as putea sa imi dau teza de doctorat din ei. Dar iti spun cand vin la Sibiu Facem un blat frumos, 4-3 pt Dinamo, sa crape pipota in Timache.
    Îl chemam și pe el, doar are autobahn acum, în 3 ore e cu berea pe masa lângă stadion. Vine sa ia notițe, poate ajung și ei în Banat sa facă stadion nou și nu tot oala aia de pământ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •