Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 148

Thread: Liga 2 - sezon 2021/2022

  1. #64
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mai e mult din play-off, încă 27 de puncte puse în joc. Se poate orice din punctul meu de vedere.

  2. #65
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Evident. ZIceam si eu asa, sa vad ce-ai prefera.
    Eu cred c-ai prefera clar U Cluj decat Sibiu, pt ca Dinamo si Sibiu iti sunt clar mai pretioase decat U Cluj. La fel ar fi si la mine daca Zalaul ar avea sansa in loc de Timisoara, e normal. Dar pe noi ne-au tutut in minutu 96 al barajului cu gol din fault si-au promovat Dejul in liga a 2-a in loc de noi. Patesti. Pana la urma e greu de zis cine e mai periculos, Cluju sau Sibiul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #66
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Sunt cam pe acolo ambele, nu iasă în evidenta niciuna îți mai spun peste câteva etape. Oricum Dușan are timp sa ii învețe un minim de fotbal pe păcălici pana la baraj, alta treaba nu are de făcut

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Hermanos pull ahead. 4p de U Cluj dupa meciul de azi cu un meci in plus.
    Sanse tot mai mari sa vedem Dinamo - U Cluj la baraj, 2 echipe de traditie.


    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ma si mir cum nu a intrat Cleo7 sa puncteze ca golul victoriei a fost marcat de Abedi Pele Al Hassan. Pe care nici azi nu am avut timp sa-l urmaresc. Citeam pe telegram niste postari ale baietilor din Azov Nu ma sperie niciun adversar. In zina play-out avem un fotbal abuzat de câteva echipe de căcat. Si cu asta-basta, n-o sa-mi tai coaele ca avem meci cu U Cluj. Partea bună e că vom uhrina pe o spurcăciune pe nume linkar. Partea rea, desi nu si pt mine, e ca avem meci cu fratii, siamezii, nepotii plm. Uatevăr.

  6. #69
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Plm ca is plecat pe alte meleaguri, nu am vazut nici eu meciul si la ora aia eram deja cu alte griji - iti trimit pe watsap poza

    Ma deranjeaza ca nu ma asculti cand fac pe scouterul aici si recomand calitate de jucator

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Steaua intoarce pe PerTrolul dupa pauza si o aduce si pe aceasta in hora.
    Petrolistii sunt doar la 3p de locul 2 si daca Hermanos ii bat, cad pe 2.

    Steaua zice ca spera la ceva portite de regulament. Clasic.
    Inca nici n-au promovat in Liga 1 si s-au apucat!

    Sa fie sanse de un Steaua - Dinamo?
    Derby-ul fotbalului retrogradant!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Ohoo, Steaua a furat si golul egalizator cu penalty total inexistent!
    Si daca nu era in umar, mana era in pozitie total naturala. Furt pe fata!
    Deja la portite e clar! Dinamo, pazea!!!!
    Ce sa mai zicem, bine-ati revenit in Liga 1!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Si U Cluj (se z)bate!


    Ce jucator are U, Ely Fernandez, zici ca-i Hudson Odoi dar asa mai pârlit.


    2-2 si U Cluj se z(bate)!
    Last edited by Johnny D; 3rd April 2022 at 15:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu ma așteptam să se încurce cu Slobozia. Etapa următoare e de care pe care, dacă bate Sibiul la Ploiești e bine de tot

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Din ce vad, Policlinica Timisoara o sa joace baraj sa-si salveze viata si sa se mentina in a 2-a.
    Bine ca ne-au scos pe noi din Cupa cand am jucat cu echipa a 2-a.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai daca v-ati dus levitând pe rășini, asa se intampla. Fotbalul te pedepseste cand iti iei (como si dice in Giulesti) harfe (sau arfe, dupa alte surse)

    Clujul refuza categoric ideea de fotbal, Linkar a facut o echipa de gherțoi. La meciul cu csa au fost tinuti in brate de un arbitru penal, s-au aparat 80 de minute dupa ce au marcat un gol. La Sibiu am vazut putin din meci. O imbîcseală de fotbal, puteau sa castige totusi gazdele. Portarul Clujului f slab, au inceput sa dea la poarta f tarziu ai lu' Maldarasanu

    Normal, ambele par superioare Dinamoului, ca organizare defensiva si omogenitate. Greu de ales aici un adversar, cand tu nu ai demonstrat nimic tot campionatul.

  13. #76
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am fost eu la meci, mai buna Sibiul dar nu a intrat varza în plasa porții Clujului. Cluj care a venit sa omoare fotbalul și sa plece cu un punct. Pentru Dinamo e mai nașpa cu Sibiul la baraj, Clujul e o echipa lentă și cu ceva elefanți experimentați.

  14. #77
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Csa - Sibiu 1-4, sau cum se poate spune pe la noi "ne-am făcut damblaua, ne-am pi..."

  15. #78
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    La fel si Slobozia care bate pe blobul ala de stadion mare din Cluj!
    U Cluj inapoi pe 3 si catre Dinamo, spre bucuria lui Clau.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #79
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De la inaltimea Sloboziei lui, Adi Mihalcea si baietii din orasul micului Tour Eiffel darama ditamai Catalunia argheleana din orasul si mai micului boc (substantiv comun), mno.

    Fratii, mno.

    O mizerie de echipa, mno, cu un antrenor de inca si mai mare mizerie, mno.

    Pacat de public, mno. El n-are nicio vina ca baietii pun antrenori cum schimba astia asistentele la Capatos.

    Mno, amu am prins curaj
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Sincer, ar fi prea multe echipe din Cluj in Liga 1.


    Dar... si din Bucuresti!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Ai de plm, daca Hermanul din staDTDT ii casapeste pe peTROLUL pe teren propriu, ii trimite pe 2 si la 1p de locul 3, de U Cluj. Ii baga-n fibrilatii pe marii nostrii rivali ploiesteni. Nu pot sa neg ca mi-ar face multa placere sa-i vad cu dushu rece la spinare, fix acu, pe final!


    Ca tot vorbea lumea buna, englezeasca de Arsenal "bottlers, bottlers"!
    Astia n-au auzit de Petrolul Ploiesti!
    Last edited by Johnny D; 4th May 2022 at 23:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La 25 iunie 2021 a demarat ambitiosul proiect 'Vrem Poli in liga 1!', care avea ca obiectiv, nu e nicio surpriza, promovarea Politehnicii in liga 1.

    https://liga2.prosport.ro/seria-1/as...iga-1-19190380

    Dupa un an, am verificat stadiul lucrarilor si treburile s-au miscat excelent: Politehnica va disputa barajul pt ramanerea in div B impotriva Brasovului. Daca nici ăsta nu e nou_hau cimisan la superlativ, nu stiu care mai este

    Interesant e faptul ca falimentul Mediasului si al Clincenilor, implicit imposibilitatea de a se mai inscrie in liga 2, ar putea ajuta in mod direct Policlinica, care si-ar pastra locul pt care a trudit atata amar

    Iata ca pot beneficia si altii care oracaie de dimineata pana seara, ca ie conspiratie, donle!

  20. #83
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Petrolul scoate un egal cu Hermanstadt și e ca și promovată. Mai are nevoie de o victorie în ultimele 2 meciuri. Cu Chiajna sau Slobozia.
    In schimb U joacă meci decisiv cu Hermanstadt etapa viitoare, cine bate e promovată.

  21. #84
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mare prostie ca nu am castigat ieri cu Petrolul. Meci la mana Sibiului, trantorii de la pertrolul au venit la milogeala si au scos un punct...offside de manual la golul lor, a parut putin tendentioasa maniera de arbitraj. Petrolul e cea mai slaba dintre toate 3 dar e cea mai sigura de promovarea directa...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •