Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 27 of 27

Thread: JO Tokyo 2021 - Handbal

  1. #22
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Foppa, Flippes, Zaadi, Pineau, Valentini si exceptionalele Leynaud si Darleux. Adica, on a gagne cu 30 secunde inainte de sfarsitul meciului. Krumbholz, antrenorul, acest Klopp al handbalului francez.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #23
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Incredibila Franta - Aur si masculin si feminin.
    Russia nu a mai putut dupa semifinala cu Norvegia.

    Meritat aurul in ambele finala ptr cele 2 echipe franceze.

    PS: Darleaux - pe atat de frumoasa, pe atat de buna in poarta !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. 8th August 2021, 17:07

  4. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Simpatică, dar nu prea are țîțe.

  5. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Daca am zis eu ca nu ia aurul la nici una, normal c-a fost pe dos.


    Nu pot sa uit ce-au facut retardatele alea de norvegience in semifinala! Dupa ce au avut bulan si-a luat Anna Sen rosu direct pentru kung-fu cu dosul palmei in barbia Norei Mork, retardatele cand sa mearga la 2 goluri in prima repriza, cu sanse imense si multiple de-a pune 2 goluri avans pe tabela, ba au arucat ce proastele mediocru de la 9 metri, ba au aruncat din semicerc drept in fata, nici sus, nici jos, drept la mainile portarului. Niciodata nu se arunca asa, tot timpul trebuie sa dai in unghi, nu drept in fata! Si apoi in ultimele 4 minute au avut 11-10 si s-a terminat repriza 11-14, 4 la rand ca niste retardate imputite au luat, fara sa dea macar una inainte de final. Acolo am stiut ca retardismul medaliei de aur olimpice le-a aparut din nou. Ce panarame!
    Last edited by Johnny D; 8th August 2021 at 17:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #26
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bai, Gioni, eu ti-am zis, frate. Nu mai paria pe sporturi de femei. Sunt lamentabile, ce vrei sa iti spun mai mult? E o specie extraordinara, puternica, o iubim etc, probabil va ramane singura la un moment dat pe planeta. Insa, cu mici exceptii, prezenta lor in sport nu are legatura cu valoarea, cu oerdotmanta, cu ceva. Pur si simplu ne-am plictisit sa ne hîrîie la cap si pe tema asta, asa cum fac pe alte 2000, si cineva a zis ok, faceti si lasati-ne dreacu' in pace!

  7. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0



    Am vazut si niste meciuri de fotbal feminin. Doamne si ne fereste!
    Au o gandire si-o viteza in executie de te pune pe ganduri. Adica cazut pe ganduri esti, si pe cand ti-ai revenit, ele tot acolo sunt!


    Tot ce mai ramane e sa ceara si la fobtal premii egale, ca la tenis.
    Sincer, macar la fotbal joaca, ma rog, fac ele acolo ce fac 90 de minute, nu ca la tenis. Ele joaca o ora si jumatate dansand stanga-dreapta, astia mor pe teren 6 ore si au premii egale in Grand Slam. Mai mare mitocanie nu mi-a fost dat sa traiesc.
    Last edited by Johnny D; 8th August 2021 at 17:48.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •