View Poll Results: cine va castiga titlul?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    3 42.86%
  • Manchester United

    2 28.57%
  • Liverpool FC

    0 0%
  • Chelsea FC

    2 28.57%
  • Leicester City

    0 0%
  • Tottenham

    0 0%
  • alta, precizez pe thread

    0 0%
Page 9 of 36 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 169 to 189 of 755

Thread: Premier League 2021/2022

  1. #169
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Asa am zis si eu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #170
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    A jucat foarte bine Arsenal. Si-a revenit Lacazette si mi-a placut Nuno Tavarez. Villa este in scadere de forma dar in niciun caz o echipa candidata la retrogradare ci de mijlocul clasamentului. Exagerezi despre Crystal Palace care joaca bine chiar si in meciurile in care nu joaca Zaha si Eze. Arsenal a avut putin noroc in acel meci.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #171
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Mda, am avut noroc c-am calcat pe minge de 2 ori dandu-le oportunitatea sa ne atace pe picior gresit. Ei au avut noroc c-am avut noi acele stangacii, si noi am avut noroc cu alte faze, dar per total cred ca se anuleaza reciproc.


    Noroc, nenoroc, parerea mea e ca daca nu calcam pe minge ca niste handicapati, nu ne egalau. Punct.
    Last edited by Johnny D; 23rd October 2021 at 12:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #172
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Esti total subiectiv ori ai vazut meciul...stii tu cum . Nu uita, jocul greseala asteapta. Asa si ala de la Aston Villa a intrat cam fortat si a cauzat penalty, asa si Mings, vezi ce zice omul din Paris. Diferenta esta ca Palace a jucat bine si Villa prost iar voi ati jucat asa si asa in acel meci si foarte bine aseara. Parerea mea.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #173
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Esti total subiectiv ori ai vazut meciul...stii tu cum
    Parerea ta, parerea mea e sa te mai uiti o data. Nu uita ca noi am avut o bara sub-transversala ce n-a vrut sa intre-n poarta, pe cand ei au avut o bara sub-transversala ce le-a intrat. De era invers nu mai conta c-am calcat de 2 ori pe minge ca prostii. Dar fiecare vede ce vrea Miril, avem nu doar amintiri ci si vederi selective. Dar nu e problema, de aceea suntem toti aici, ca sa ne amintim unii altora ce-am ratat.

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Diferenta esta ca Palace a jucat bine si Villa prost iar voi ati jucat asa si asa in acel meci si foarte bine aseara. Parerea mea.
    Asta n-am contestat, insa partea cu bulanul, DA!
    Last edited by Johnny D; 23rd October 2021 at 13:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #174
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    La ce serie de derby-uri are Man Utd, Arsenal in curand ii va depasi in campionat.
    Fapt total neasteptat, la inceputul campionatului.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #175
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Cyrstal Palace nu a avut bulan ci mai degraba nesansa sa fie egalata in ultima secunda de joc. Cine a vazut meciul stie ce vorbesc.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #176
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    La ce serie de derby-uri are Man Utd, Arsenal in curand ii va depasi in campionat.
    Fapt total neasteptat, la inceputul campionatului.
    Am facut 2 meciuri bune tot sezonul, nu e neasteptat deloc.

    Ideea e ca au fost niste bulanisme incredibile care i-au salvat idiotului de antrenor postul. Vad ca nu se tine cont de cum se obtin rezultatele, ci doar de rezultatele propriu zise.

    In Champions League am castigat in ultima secunda cu Villarreal si am rasturnat de la 0-2 la pauza cu Atalanta, tot pe final. Trebuia sa fim pe picior de eliminare deja.
    In campionat am castigat in ultimele minute la West Ham, ultimele minute la Wolvez(unde se stie ca ne-a ajutat si arbitrul)...ba chiar puteam sa mai ciupim un punct si cu Aston Villa daca nu rata boul de Fernandes penalty in minutul 95.

    Daca nu erau astea era pe faras demult. Dar nu e timpul pierdut, am dat un pronostic saptamana trecuta referitor la ce se va intampla. Am fost slightly off cu Atalanta, desi ne-au condus cu 2-0 si aia acasa la noi. Cu atat o sa ramanem pana la pauza internationala.

    Cel mai bun indicator al viitoarelor succese pe termen lung e jocul prestat. Si suntem praf acolo, au fost maxim 3-4 goluri tot sezonul din faze lucrate, in rest doar executii individuale.

    Faptul ca obtii rezultate mereu dupa minutul 85 nu o sa te duca nicaieri, tin minte ca ma plangeam aici acum cativa ani, a fost o serie a lui Tottenham tot asa mai la inceput de campionat...nici ei n-au facut nimic in final. Pur si simplu exista o balanta, o lege a echilibrului. Mereu o sa se invarta roata.

    Daca esti scula bati cu 7-0 cum a facut-o Chelsea.

  9. #177
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Cyrstal Palace nu a avut bulan ci mai degraba nesansa sa fie egalata in ultima secunda de joc. Cine a vazut meciul stie ce vorbesc.
    Si restul meciului a anulat acea nesansa. Per total n-a existat nici de o parte, nici de cealalta. Parerea mea.

    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Daca esti scula bati cu 7-0 cum a facut-o Chelsea.
    Si tot locu 3 la final.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #178
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Si Liverpool conduce la Manchester

  11. #179
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Bufonii de la Man Utd reusesc un 1/9 puncte cu Villa, Everton si Leicester si cu 2 meciuri aks, asta in conditiile in care urmeaza o serie lunga de derby-uri

    Cred ca dupa tripla cu liverpool, spurs si man city va fi dat afara OLE.
    Hai ca a inceput bine !

    Deja Liverpool gol min 5

    Si cum Liverpool rup pe contra, nu-i vad bine deloc azi pe Man Utd !

    later edit: 0-2 min 13 !

    hai cu 0-5 ! Poate se intampla ceva dupa !
    Last edited by YoNuTzz; 24th October 2021 at 19:45.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #180
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    2-0
    Apararea la ManU e praf

  13. #181
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Am zis 4 boabe saptamana trecuta, da?

    Rezultate nimic.
    Joc nimic.
    Bani ENORMI consumati degeaba.

    80 mil pe Maguire. O gloaba
    25 mil pe James. O gloaba, l-ai transferat dupa 1 an la alta echipa.
    40 mil pe Van de Beek. Nici nu il joci, niciodata.
    37 mil pe Diallo pe care il tot dai imprumut.
    73 mil pe Sancho, pe care ne-ai frecat la cap cu transferul lui timp de 2 ani...si l-ai transformat in Florinel Coman boule.

    Jucator genial la Dortmund, jur ca arata la nivelul ligii intai sub idiotul asta. Nu-mi amintesc sa fi fost implicat in vreo faza de gol tot sezonul.

    Jos cu nepotismele de 2 lei. "Legenda" curului meu, ai fost zero barat in viata ta ca antrenor si singurul atribut care te-a recomandat a fost numele din viata de fotbalist.

  14. #182
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    dupa 1/9 in tripla cu villa, everton si leicester, cam tot 1/9 vad si in tripla cu liverpool, spurs si man city. si urmeaza si chelsea si arsenal soon
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #183
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    N-are cum sa mai prinda meciurile alea ma. Imi iau zilele daca scapa de pauza internationala.

    Ar trebui sa fie dat afara maine daca suntem echipa serioasa, dar daca mai vrei sa se faca de ras cu Spurs, Atalanta si City e ok si asa, atata timp cat in alea 2 saptamani de pauza e saltat si adus altul.

    E cam seaca piata antrenorilor dar si daca-l pui pe magazioner suntem pe plus fata de ce e acum.

    O sa fie Conte 90%. Am auzit ca pandeste job-ul, a refuzat alte oferte. E ok-ish din punctul meu de vedere, totusi are un pedigree in spate si e clar antrenor, nu mascarici cum e asta.

  16. #184
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Maguire ala e cel mai slab fundaș care joacă la o echipă de top. Ireal de slab.
    Jocul lui United din ultimele meciuri anunta dezastrul asta cu Liverpool. O echipă serioasă îți umple poarta.

  17. #185
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Pistolare, sa vezi ca ii linisteste Klopp la pauza. Ba chiar poate dam 1-2 boabe si noi.

    La 2-3 ramane tampitul asta pe banca. Daca ne dau 6-7 cum ar trebui nu prinde miezul noptii pe post.
    E meschin neamtul.

  18. #186
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    E măcel. Eu sper sa marcheze și United sa îmi iasă meciul la pariuri.

  19. #187
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    0-4 la pauza ! Fix ce trebuie !

    Sper sa nu o lase Liverpool mai moale in semn de respect ptr adversar !

    Doar un 0-6 // 0-7 poate aduce un alt antrenor de top ptr granzi alaturi de Pep, Klopp si Tuchel !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #188
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Cea mai mare rusine din istoria clubului.

    Ne-au dat Tottenham 6 acasa anul trecut dar eram cu un om in minus.

    E gata treaba, cred ca sunt astia din culise pe telefoane deja.
    Eu mi-as da demisia la interviul de dupa meci, trebuie sa fii tampit sa astepti sa te salte aia peste cateva ore.

  21. #189
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    nu putea Liverpool sa dea doar 4 cat Leicester !
    0-5 acum !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •