View Poll Results: cine va castiga titlul?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    3 42.86%
  • Manchester United

    2 28.57%
  • Liverpool FC

    0 0%
  • Chelsea FC

    2 28.57%
  • Leicester City

    0 0%
  • Tottenham

    0 0%
  • alta, precizez pe thread

    0 0%
Page 4 of 36 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 755

Thread: Premier League 2021/2022

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Pe reluarea data la TV in real time nu se vede absolut nimic. Vorbesc de unghiul in care Neves e cu fata. De-aia nici n-au insistat cu VAR.

    However...

    A pus unul un video pe Youtube cu stop cadru si video in slow mo...se vede cum se misca cu pic aparatoarea, deci e clar ca se putea intampla asta doar daca l-a atins un pic pe ea.
    Chestia asta cu slow mo probabil trebuia facuta la VAR si se vedea si acolo. Si unghiul invers, Pogba cu fata.

    Da, fault.

  2. #65
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    "For what it's worth, in the studio, Roy Keane, Robbie Keane and Graeme Souness think it's a foul Souness threateningly so". La fel au comentat si comentatorii suedezi. Neves a aratat rana provocata de Pogba arbitrilor dar nu a contat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #66
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Noroc ptr Man Utd...au scapat bine de tot cu aceste 7/9 pana acum cu 2 deplasari
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #67
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    United a ajuns parcă la 28 de meciuri fără înfrângere în deplasare. E fabulos recordul asta, într-un campionat ca PL.
    Va fi greu de bătut United sezonul ăsta.
    Wolves începe cu 3 înfrângeri de 1-0, dar au jucat cu Spurs, Leicester și United.

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Eh. Pierdeam azi daca-si faceau Wolvez treaba in fata portii. A scos un gol ca si facut Wan Bissaka de pe linie in primele 10 minute plus faza aia cu De Gea.
    A fost tampit Saiss acolo, n-ai cum sa o dai asa(al doilea sut) de acolo. A avut reflex De Gea dar mingea aia trebuia traznita cu 120 km la ora, nu avea cum sa nu nimereasca poarta de acolo. A dat moale rau, trebuia sa dea ca un fundas in ea.
    Astea trebuiau sa fie goluri clare si erau in 99/100 scenarii in mod normal. Au fost si alte faze..

    Recordul a fost facut in mare parte datorita covid-ului si lipsei spectatorilor, nu au fost home/away pe bune meciurile.


    Nu avem nici o idee de joc/sistem ofensiv. Depindem doar de executii individuale si sclipiri. Noroc ca avem jucatorii care sa poata sa produca asa ceva, doar ca nu o sa mearga mereu si cu siguranta nu o sa fie destul pentru titlu. Suntem in purgatoriul locurilor 2-4 pana nu aducem un antrenor care sa puna in valoare talentul pe care-l are la echipa.

    Anul asta chiar locul 3 il vad ca si best case scenario, Chelsea e peste. Locul 3 la bataie cu Liverpool, poate Spurs daca Kane e 100% implicat pe teren.

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Btw, Greenwood e genial. Fantastic si stangul si dreptul, nu am mai vazut multi fotbalisti sa suteze cum o face el din pozitii grele.

    Si-n prima etapa cu Leeds si acum cu Wolvez, fantastic suteaza din unghiuri aproape moarte, cu ambele picioare. In mod normal n-ai treaba sa dai goluri de acolo atat de des cum o face el, a dat foarte putine goluri "usoare" pana acum.

    Nu-mi pasa cine de sare din schema cand sunt toti apti(i-am enumerat anterior, Ronaldo/Rashford/Cavani/Martial/Sancho/Greenwood), dar Greenwood trebuie sa joace meci de meci titular, e pe val.

  7. #70
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    Asa vad si eu anul asta. Nu conteaza ca am terminat pe 2 anul trecut, cand a avut Chelsea pasa proasta cu Lampard.

    Cele 2 finaliste CL sunt mult peste restul.

    Eu vad asa: 1-2 Chelsea/Man City - greu de zis cine va fi campioana.
    3-4 Man Utd / Liverpool cu posibil emotii de la Spurs...

    E bine ca se va juca titlul, dupa ce acum 2 ani a luat Liverpool lejer si anul trecut Man City lejer.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    "For what it's worth, in the studio, Roy Keane, Robbie Keane and Graeme Souness think it's a foul Souness threateningly so". La fel au comentat si comentatorii suedezi. Neves a aratat rana provocata de Pogba arbitrilor dar nu a contat.
    Pai daca exact ce-am zis: se insista cu nenorocitul ala de furacios, nu-l pensioneaza nimeni...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Doppieta Giroud, cel mai smecher atacant in viata pac-pac

    Referitor la Arsenal, cum mah sa ai 9% posesie in a doua repriza ai de plm Si in aia 9% se contorizeaza si auturile de poarta. Jenanta echipa

    Dupa magaria cu penalty-ul la James am renuntat sa ma uit la repriza a doua. Milogii cormorani au furtul in sange. Bleah

  10. #73
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Doppieta Giroud, cel mai smecher atacant in viata pac-pac
    Intreaba-l pe Eko, el tot a sarit cu tzuru-n sus ca o curva netututa cand era la noi ca sa plece si s-a bucurat cand a plecat. Mie unul mi s-a parut cel mai bun atacant din ultimii 10 ani ce-a trecut pe la noi, la care i-am dat cu flit ca nu e bun, cand colo, jocul echipei era de kkt, nu el, cum defapt am zis pe-atunci de multe ori...


    Sa-ti mai zic de Chamberlain si Gnabry ce ambii au castigat CL cu echipele lor dupa ce i-am vandut ca nu sunt de Arsenal? Iar noi nu suntem in stare sa castigam nici EL cu ei plecati.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Pe ce loc e Arsenal? ... bun, hai sa nu fiu rau. Cate puncte are Arsenal?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pe ce loc e Arsenal? ... bun, hai sa nu fiu rau. Cate puncte are Arsenal?
    Rautate.

    Lasa-l pe Ioan ca are treaba in perioada asta.

    https://fb.watch/7JDtZ9LjS1/

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Arteta are o vina redusa, ce stia el de grupu de jucatori varza pe care-l avem? Cu mentalitate de Romanica mica, nici macar mare. Oricine vine, daca nu aduce super-jucatori sa refacem scheletul echipei, tot asa o s-o dreaga, cu 2-3 pozitii mai sus sau mai jos, dar in esenta la fel.

    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Rautate.
    Mi-am dat seama de cand si-a batut pla de fata tremuranda si schinjuita a lui Paul. Nimic nu ma mai surprinde de la el.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Am bautut si noi pe cinevaaaa, la la la la laaaa!
    Cum am promis.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Inainte de etapa asta erau doua echipe cu 0 puncte. A ramas numai una. Asta asa sa vedem pe cine ati batut

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Tashiaolo, Neymarule, Mbappeule si Messiule.
    Nu toti avem quatarezlioane sa cumparam tot.
    Si sa si jucam cu ei intr-un campionat de pishat, practic fara adversar.


    On lesser news: Ronaldo a dat gol, altfel nu bateai nici Newcastle, acasa! Iar Spurs si-a luat-o-n freza de la Palace, ce le mai place sa piarda cu Palace, la nebunie.


    PS: Am avut 30 de ocazii la 10, scorul corect era 3-1. E ok.
    Last edited by Johnny D; 11th September 2021 at 20:59.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Bateam ca-s praf Newcastle.

    Se vede clar diferenta intre ei si o echipa precum Villa acum vs Chelsea. Astia stau in pressing sus, creeaza ocazii din scheme lucrate dupa ce recupereaza baloane, etc.

    Newcastle cu autobuzul din minutul 1 si cu pomana pe contraatac. Ce-i drept, le-a intrat o data. Gol superb, lectie de contraatac.
    Culmea, cand conduceam cu 1-0. Si cand erau condusi tot in autobuzul lor erau.

    Am stat parlit la voi Ioane, m-am bucurat mai mult ca la noi la goluri pentru ca va aveam pe bilet si pe United nu.
    Greu de tot.
    Last edited by A.Puscas; 11th September 2021 at 21:13.

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Mai bine sa batem greu, decat sa ne facem de ras usor, zic.


    Pe biletele sigure am avut si United si Arsenal, dar doar la draw no bet.
    Am avut si solisti pe noi pe biletele cu cotele mari, cum ar fi Bayern fara egal, lejer si Spurs fara egal, infect de tot. N-au aia nici o treaba. Pot bate pe oricine, dar si pierde cu oricine. Zici ca sunt Sorana Cirstea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Daar meciul asta o sa fie un model pentru alte echipe mici.

    Suntem morti la mijloc pe defense. Fernandes si Pogba nu au treaba, sunt pe offense non stop, nu recupereaza nimic.

    Fred si Matic sunt praf. Traore etapa trecuta si Almiron/ Saint Maximin acum i-au terfelit non stop. E jenant cum se trece ca prin gara pe langa ei.
    Daca esti cu autobuzul si ai niste jucatori rapizi si tehnici, e pomana cu mijlocul nostru. Daca interceptezi o pasa gresita sau faci o recuperare si ajunge mingea la aia, sunt sanse mari sa treci de mijlocul nostru si sa ajungi rapid la un duel cu fundasii, uneori chiar supranumeric. Cum s-a intamplat la gol azi.

  20. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Fiecare cu problemele lui, noi spre deosebire de Spurs putem bate echipe mici, foarte greu echipe mari, si niciodata pe Liverpool si City care au stil similar cu noi doar ca mai buni si mai maturi mental. Spurs exact pe dos, poate bate pe Liverpool si City, poate pierde cu... cine dracu o pierdut in EL? Cu aia! Iar voi cu problemele voastre, toti avem probleme. Pana si la City si Pool viata nu e totalmente roz, au si aia problemele lor, chiar daca mai mici.

    PS: In Conference pardon, in calificari, nu sunt demni de EL!
    Apai sa stii o treaba: cand te bate o echipa in calificari in Conference, poti sa-ti bati pla de el fotbal. Si cu echipa feminina trebuia sa-i bati daca esti echipa de Anglia, nu ca rezerve si alte scuze. NIMIC! NU exista scuze! O penibilitate si atat.
    Last edited by Johnny D; 11th September 2021 at 21:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #84
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Sezonul ăsta va fi un duel între Ronaldo și Lukaku pentru titlul de golgheter. Kane e mic copil pe lângă ei.
    United a făcut un meci bun, dar cu o echipă slabă. Să-i vedem cum se prezintă cu echipe bune.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •