View Poll Results: cine va castiga titlul?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    3 42.86%
  • Manchester United

    2 28.57%
  • Liverpool FC

    0 0%
  • Chelsea FC

    2 28.57%
  • Leicester City

    0 0%
  • Tottenham

    0 0%
  • alta, precizez pe thread

    0 0%
Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 755

Thread: Premier League 2021/2022

  1. #43
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1
    Arsenal pe ultimul loc dupa etapa asta

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Pai am zis ca ne incepe campionatu doar din etapa a 4-a, cand ne revin mai multi jucatori. De acolo doar in sus putem sa mergem.

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Măcel. Arsenal are apărare la fel de bună ca Č™i Clinceni.
    Daca lipsesc jucatori inca in concediu. Totusi Cliceni nu joaca cu City, ca atunci ar avea aparare de 2 ori mai rea decat are deja!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,871
    Reputatie
    0
    Bune transferuri ptr nivelul lui Man Utd de acum: Bruno, Maguire, Varane, Sancho, Cr. Ronaldo ! Not bad at all !

    Cat despre Arsenal...ok, nu ai pretentii sa scoti puncte cu cele 2 finaliste UCL, dar totusi tb sa ai o limita la penibilitate...

    nu poti sa iei umilinta dupa umilinta...

    sa vedem ce antrenor va veni la Arsenal in acest sezon...ori etapa urmatoare, ori prin noiembrie
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Pai daca-ti si da gunoiul ala retardat de arbitru om afara in prima repriza pe degeaba, si la 0-2 de parca era nevoie. Pana si jucatorii lu City erau mirati cand au vazut culoarea cartonasului! Poa' sa-mi spuna cine ce-o vrea, nici in estul Europei nu se dadea rosu pt asa ceva, dar binenteles noi trebuie sa fim primii kkti pe care macelarii intelectuali sa-si testeze noile reguli de "protectie a jucatorului". Ia ma duceti-va-n plm de gunoaie! Cu multa mUE fara protectie!


    Oricum City si-a ratat viata in ultimele sezoane, atatea sanse sa ia CL si s-au kkt pe ei, acum au pierdut si cu Spurs fara sa dea gol, absolut jenibil iar in CL PSG le-a luat-o cu mult in fata. Nu vor lua prea curand CL-ul penibilii astia cu tot cu miliardele si cu Guardiola lor cu tot!
    Last edited by Johnny D; 28th August 2021 at 16:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Va dadeau vreo 7 fara rosul ala.

    Au avut mila asa.

    Am zis de saptamana trecuta ca e derby etapa viitoare, Arsenal-Norwich, zero puncte zero goluri marcate fiecare.

    Doar ca Norwich a dat un gol azi si poate scot si un punct cu Leicester. Au ramas Ioan cu ai lui de caruta.

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Ii batem etapa viitoare cand avem toata echipa, stai linistit.
    Inca la handicap ii batem.


    Mai putin Xena, bine ca nu-l avem ca e prea prost.
    La un meci cu Norwich acasa n-ai nevoie de "talentul" lui de prost.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    Ce mizerie de arbitraj, nici nu s-a uitat la reluare arbitrul. Henț involuntar și dai rosu. Un meci câștigat ușor de Chelsea îl transforma arbitrul într-o înfrângere.

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Mizerie si de comentator.

    Faza asta cu hent voluntar mi se pare cea mai mare tampenie ever. Sa zici ca actiunea respectiva a unui fotbalist e voluntara(adica VOIT) mi se pare o insulta adusa fotbalistului profesionist. Fotbalistul profesionist stie ca daca faci asa intentionat si mai ales in careu, e AUTOMAT rosu si penalty.

    Okay, exista exceptii cand nu ai de ales. Vezi asta:

    https://www.youtube.com/watch?v=dM-29hy-Qyw

    Dar asta se intampla o data la un milion de hent-uri.

    Expresia asta, "hent voluntar/intentionat" trebuie sa dispara din vocabularul comentatorului de fotbal. Numeste-o neglijenta, prostie, reflex, etc...dar NU o actiune intentionata.
    Mai ales ca ai atatea reluari in ziua de azi.

    Lui James ii sare mingea din corp in mana dupa o reactie naturala a corpului in timpul miscarii. Era departata de corp, se putea da. Eu zic ca nu trebuia.
    Dar oricum, sa continui 2 minute sa dai din gura ca ala asa a vrut de fapt(cand exista VAR in plm, nu mai poti face absolut nimic pe teren fara sa nu te prinda cineva), sa faca el hent intentionat si implicit eliminare si penalty, de zici ca a jucat la pariuri...mi se pare penal.
    Last edited by A.Puscas; 28th August 2021 at 20:41.

  9. #51
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    A fost penalty dar nu dai rosu la faza asta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #52
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ce mizerie de arbitraj, nici nu s-a uitat la reluare arbitrul. HenČ› involuntar Č™i dai rosu. Un meci câČ™tigat uČ™or de Chelsea îl transforma arbitrul într-o înfrângere.
    Rosu clar. A scos mingea cu mana din poarta. In faza asta nu se mai discuta de intentie, de nimic.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #53
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asa scrie la regulament dar exact in acest tip de situatie nu trebuia rosu. Penalty, ca a impiedicat golul cu mana dar nu rosu caci nu se poate decide intentia mai ales cand il loveste in coapsa mai intai. Bine ca s-a terminat egal. "Nu a scos-o ci a oprit-o".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #54
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    I-a sărit mingea din coapsa sau corp în mână. Poate penalty da, dar rosu niciodată.
    Tuchel a facut o apărare fabuloasă. Nici în 10 nu au putut câștiga. Păcat totuși ca am pierdut 2 puncte. Fără om eliminat sunt sigur ca ii băteam.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Nici macar. Am pus video-ul de mai sus, mai e faza lui Abel Xavier de la Euro 2000 vs Franta si altele gen:

    https://www.youtube.com/watch?v=z0dOB264LQo

    Aia au "scos-o din poarta". La faze de genul dai rosu. James a scos-o cu abdomenul daca vrei sa zici ca a scos-o cu ceva, deja nu mai era in traiectorie spre poarta cand a venit cu mana peste balon.

    Penalty in cel mai bun caz si atat.

  14. #56
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asa ti-ai fi dorit dar sigur nu poti sa fii. Nu poate ci sigur este penalty. A impiedicat balonul, indiferent de circumstanta, sa intre in poarta cu mana.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Tuchel a facut o apărare fabuloasă. Nici în 10 nu au putut câČ™tiga. Păcat totuČ™i ca am pierdut 2 puncte. Fără om eliminat sunt sigur ca ii băteam.
    Am zis de anul trecut de la inceputul sezonului ca Liverpool e gata pe scheletul asta ca si adversar pentru City la titlu. Asta dupa doua sezoane cu 90+ puncte.
    Exista scouting, exista si o banala plictiseala de aceleasi fete in randul fotbalistilor.

    Nu mai suntem in anii 80 cand puteai sa reciti din memorie echipele de start ale unor echipe. Liverpool e de 4-5 ani pe acelasi schelet, cu 1-2 modificari.

    Toata lumea m-a innebunit cu Van Dijk anul trecut, de-aia au regresat masiv ca s-a rupt ala. Ok, e o mica parte.
    Dar de cele 25-30 goluri marcate mai putin per campionat fata de campaniile cu 90+ pct nu comenteaza nimeni? Le dadea Van Dijk pe alea?

    Pur si simplu nu mai au forta aia ofensiva. Si au inceput fix la fel si anul asta cum au jucat in majoritatea sezonului trecut pe partea ofensiva. Just not the same.
    Tripleta magica e deja semi-expirata, le-au prins smecheria restul echipelor. Jota mi se pare mai bun decat Firmino si de-abia ocazional isi gaseste minute in fata lui. Mane nu mai e ce a fost.

    City mereu schimba fetele si componenta echipei. Nu exista predictibilitate si nici intrarea in banalitate in randul vestiarului.
    E drept ca banii seicilor sunt nelimitati. Dar nici nu mi se pare ca Liverpool e neica nimeni si nu are bani. Pur si simplu trag de calul ala semi mort si gasesc scuze ca n-a mancat azi dimineata(Van Dijk anul trecut) cand problema existentiala e alta.

  16. #58
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    Bună analiză. De acord cu ce ai zis.

  17. #59
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,871
    Reputatie
    0
    Au avut noroc cei de la Liverpool.

    La cum arata meciul, fara acea faza tricky, s-ar fi terminat 0-1 sau 0-2 sigur.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #60
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Daca nu era mana era 1-1 la pauza. Chelsea joaca foarte bine dar echipa asta nu se facea daca nu era Abromovich, un sheick din fosta Uniune Sovietica. Diferenta fata sheickul din Emirate este ca are oameni pusi care se pricep la fotbal si nu da miliarde de pounds ca sa nu castige unul ca Fraudiola Champions League. Corect, generatia lui Salah et comp. a inceput sa scartaie.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Manchester United, diavolii albastrii-bleu-marin!

    Quote Originally Posted by A.Puscas View Post
    Mizerie si de comentator.

    Faza asta cu hent voluntar mi se pare cea mai mare tampenie ever. Sa zici ca actiunea respectiva a unui fotbalist e voluntara(adica VOIT) mi se pare o insulta adusa fotbalistului profesionist. Fotbalistul profesionist stie ca daca faci asa intentionat si mai ales in careu, e AUTOMAT rosu si penalty.

    Okay, exista exceptii cand nu ai de ales. Vezi asta:

    https://www.youtube.com/watch?v=dM-29hy-Qyw

    Dar asta se intampla o data la un milion de hent-uri.

    Expresia asta, "hent voluntar/intentionat" trebuie sa dispara din vocabularul comentatorului de fotbal. Numeste-o neglijenta, prostie, reflex, etc...dar NU o actiune intentionata.
    Mai ales ca ai atatea reluari in ziua de azi.

    Lui James ii sare mingea din corp in mana dupa o reactie naturala a corpului in timpul miscarii. Era departata de corp, se putea da. Eu zic ca nu trebuia.
    Dar oricum, sa continui 2 minute sa dai din gura ca ala asa a vrut de fapt(cand exista VAR in plm, nu mai poti face absolut nimic pe teren fara sa nu te prinda cineva), sa faca el hent intentionat si implicit eliminare si penalty, de zici ca a jucat la pariuri...mi se pare penal.
    Pushcashelule... daca ai sti de cate ori am zis si eu treaba asta...
    Dar exista ceva retarzi la UEFA ce nu pot fi indepartati, altfel nu-mi explic de ce doar zvonuri si nu o scot o data pe bune.

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Fără om eliminat sunt sigur ca ii băteam.
    Asa am zis noi si la Rapid, si acolo a fost rosu prea usor acordat.
    Last edited by Johnny D; 29th August 2021 at 20:14.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Gol din fault clar, l-a rashchetat cu varful talpei pe lup.
    Ca e rosu, ca e albastru, diavolu tot furacios, nu schimba macazu.


    Nu stiu ce cauta arbitrul ala la centru, e cel mai furacios arbitru din istoria PL si nu-l schimba nimeni. E dorit sa fure bag deseama!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. 29th August 2021, 20:29
    Reason
    wrong

  22. #63
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Fault clar la faza premergatoare. Mike Dean did it again. Pogba minte in fata camerelor de vederi si spectatorilor locali care il huiduie. Noroc cu De Gea. Rezultat nedrept.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •