View Poll Results: cine va castiga titlul?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Manchester City

    3 42.86%
  • Manchester United

    2 28.57%
  • Liverpool FC

    0 0%
  • Chelsea FC

    2 28.57%
  • Leicester City

    0 0%
  • Tottenham

    0 0%
  • alta, precizez pe thread

    0 0%
Page 11 of 36 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 755

Thread: Premier League 2021/2022

  1. #211
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    O sa foloseasca echipa asta pana le cad picioarele, e clar.

    Bye bye Greenwood si Sancho. Cica pe Greenwood s-a suparat Ronaldo dupa meciul cu Liverpool, e clar ca nu-l mai baga asta daca printul nu-l place.
    De Sancho si de zecile de milioane ti-ai batut joc. Ce ***** de antrenor esti tu ma daca nu esti in stare sa pui asemenea talent in valoare?

    Ne freci cu negocierile 2 veri la rand, apareau 15 stiri pe zi despre transferul asta de innebuneam. Si-l distrugi in cateva luni, ai dat cat ai dat si-l vinzi pe jumatate la altcineva, sa rupa acolo.

    Greenwood iar. A dat gol in 9 din 11 meciuri de PL si l-ai luat pe Penaldo ca sa nu ajunga la City. N-a mai vazut o minge utilizabila, toate pasele trebuie sa mearga la dinozaur.

    Cel mai bun meci pe care l-am jucat in sezonul asta a fost chiar primul. Fara Penaldo.
    Toti cotizeaza, toti mananca. Nu doar unul. Fac ceva pe numerele lui, un cancer ordinar.

  2. #212
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Spurs a arata jalnic. Și mie îmi pare rău că nu mai joacă Sancho. Ai dat banii aia sa îl ții rezerva... Nu are logica. Îl distrugi asa. La fel cum l-au distrus și pe olandez, care va pleca în iarnă.

  3. #213
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    De asta nu suport eu Chelski, nu joaca nimic acu 2 etape, bate 1-0 in deplasare cu gazdele ocazii peste ocazii ratate. City si Liverpool cum nu joaca perfect, cum sunt pedepsite si au ghinion.


    Dar in meciurile directe se vede cine e echipa mai buna.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #214
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,482
    Reputatie
    1
    Nuno Espirito Santo e Conte e favorit sa vina la Spurs. Ar fi o mutare intelgenta.

  5. #215
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Nu și pentru Conte. Lot slab la Spurs, sezonul ăsta nu poți emite pretenții de top 4.

  6. #216
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nici eu nu cred. Noi, incet, incet ne apropiem de locul 4.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #217
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Doua puncte cedate aiurea de Chelsea ieri. Am văzut filmul asta de atâtea ori, deschid scorul și se opresc, se mulțumesc sa tina de rezultat, iar pe final iau un gol banal și pierd puncte care pot fi decisive la final. Burnley o echipă de rahat.
    Ole încă 5 luni la United.

  8. #218
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    N-are cum trece nimeni de City in campionat, e o masina de fotbal.
    Guardiola a facut din City echipa perfecta de cursa lunga, cum era Barcelona acu un deceniu.


    Voi va bateti la locu 2 cu Liverpool. La primu dintre looseri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #219
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Dupa ce s-au incurcat acasa etapa trecuta Liverpool si Man City, acum se incurca acasa si Chelsea.

    Ole + clovnii de la Man Utd, dupa cum era de asteptat, inca o umilinta...

    Lejer doar 0-2 cu Man City...diferenta uriasa de joc..

    Sa vedem daca reuseste omul: 0/15 cu Leicester, Liverpool, Man City, Chelsea si Arsenal.

    Pana acum are 0/9, e pe drumul cel bun
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #220
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Trent e formidabil la faze fixe și în atac în general. În schimb apărare gafează des. Eu nu l-aș mai juca fundas. Ci mult mai sus.
    West Ham o echipă grea de bătut sezonul ăsta, cum a fost Leicester sezonul trecut. Prima înfrângere pentru Liverpool sezonul ăsta.
    Totuși cred ca e clar pentru toată lumea că doar 3 echipe pot emite pretenții la campionat. City, Chelsea și Liverpool.

  11. #221
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Stai ca revine Liverpool

  12. #222
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    F putin ptr Liverpool: 1/6 cu Brighton si Westham...

    Moyes, antrenor f bun pentru o echipa de plan second.

    Daca il pui acum la Chelsea, iti termina pe 5 Dar pentru plan secund: excelent.

    PS: Incep sa cred ca tot Pep va lua IAR titlul.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #223
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Trent e formidabil la faze fixe Č™i în atac în general. În schimb apărare gafează des. Eu nu l-aČ™ mai juca fundas. Ci mult mai sus.
    West Ham o echipă grea de bătut sezonul ăsta, cum a fost Leicester sezonul trecut. Prima înfrângere pentru Liverpool sezonul ăsta.
    TotuČ™i cred ca e clar pentru toată lumea că doar 3 echipe pot emite pretenČ›ii la campionat. City, Chelsea Č™i Liverpool.
    Evident. Noua insa ni se pare comic cum clientii nostrii nr. 1 West Ham-ham pe care-i spargem p-unde-i prinde, cu care ne facem mendrele cand si cum avem nevoie sa se bata la CL. Stai ca-i calmam noi la loc, nu-i bai.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #224
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Ole rezista! Bine băieți, măcar anul asta sa rămână.
    Chelsea a dat de pământ cu Leicester, iar Liverpool s-a distrat cu Arsenal. Cam asta e diferența între o echipă ce trage la titlu și una de top 10 care trage la un loc de EL/Conference.

  15. #225
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Arsenal are 13 goluri marcate in 12 meciuri. Despre ce vorbim?

    Asa si Sheffield ii bateau pe toti amaratii cu 1-0 si au terminat pe 9 cumva un sezon. Pana s-a ales prapadul in urmatorul.

    Nu tine la nesfarsit seria asta. Okay, poate ai defensiva buna. Dar la un moment dat tot o sa crape chiar si din nesansa si daca tu esti incapabil sa dai goluri te duci la fund rapid.

    Culmea ca Wolvez e si ea fix in spate in clasament cu 12 goluri. Si Brighton pe 8 tot cu 12 goluri. Tottenham pe 10 cu 9 goluri. Te intrebi de ce Arsenal e sus? Ca nu pot alealalte.



    Cat despre noi, eu n-am mai vazut un meci de la cel cu Tottenham. Deja stiu scenariul, nu mai are rost.
    E clar ca problema e la piata antrenorilor. Cu Conte au lalait-o si a fugit ala la Tottenham, Zidane le-a zis nu. Rodgers e mai ok decat Solskjaer(si magazionerul ar fi daca e sa ne ducem acolo), dar nu mi se pare antrenor care sa te duca in promised land. Probabil la un moment dat trebuie sa-l dai afara si pe el.

    A aparut varianta Pochettino daca il dau afara parizienii sa-l ia pe Zidane. Vedem.
    Cert e ca terminam pe 15 cu norvegian daca nu-l salta pana la sfarsitul sezonului.

  16. #226
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Nici nu m-am uitat la news. Cica l-au dat afara pe circar peste noapte.

    Poate mai miscam si noi un pic acum.

  17. #227
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    Dupa 4 de la Leicester, 5 de la Liverpool, umilinta cu City, se pare ca acum 4 de la Watford a pus capac.

    Credeam ca mai rezista si pana la infrangerea cu Chelsea )

    Slabe sanse sa se riste Zidane, cand are varianta PSG...Probabil va veni Poche sau Rogers.

    Oricum diferenta uriasa intre top 3 si restul de 17 echipe.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #228
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ole rezista! Bine băieČ›i, măcar anul asta sa rămână.
    Chelsea a dat de pământ cu Leicester, iar Liverpool s-a distrat cu Arsenal. Cam asta e diferenČ›a între o echipă ce trage la titlu Č™i una de top 10 care trage la un loc de EL/Conference.
    Am facut un meci penibil in stil City si Liverpool, singurele echipe cu care nu stim juca fotbal. Pasa aia a lu Tavares de gol catre Jota la 12-13 metri de poarta a fost geniala!

    Dar echipa pare mai solida, scorul ala de 4-0 e si datorita greselilor de amatori, mai mari decat cele care le-am facut cu Palace in acel meci terminat la egalitate 2-2. Eu sunt relativ multumit de jucatorii astia de 21-23 de ani care incep sa arate bine.

    Cand vom scapa de inutilul ala de Aubumerang ce n-a dat un gol lui Liverpool in campionat de cand a venit, si e slab de tot in meciurile din deplasare, cred ca vom creste un nivel. Sunt curios ce atacant va veni la anul in locul lui Lacazzette si pe urma peste vreo 2 ani in locul inutilului. Din acel moment, peste vreo 2 ani vom avea sanse sa ne batem chiar la titlu, tot ce posibil, depinzand de ce aducem acolo in atac.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #229
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Cum sare mingea din astia de la Spurs saracii, ca din coltul blocului!
    Noi suntem barometrul campionatului, cine pierde cu noi, nu-si mai revine degraba!


    Edit: Si cum am zis asta, cum au jucat putin mai bine si-au avut si bulan!
    Asa e frumos, sa mai bata si ei pe cineva, sa avem cu cine ne lupta la locurile 4-6!
    Last edited by Johnny D; 21st November 2021 at 19:56.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #230
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Zidane nu vine la United, nu știe engleza și nici nu vrea sa trăiască la Manchester consoarta lui. Așteaptă sa plece Poche și va merge la PSG.
    United sunt fraieri ca nu l-au dat afară mai repede, îl luau pe Conte. Probabil va veni Rogers care e cam pe picior de plecare de la Leicester.

  21. #231
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Frumos jucat azi in repriza a 2-a, era clar ca-i batem pe retrogradatii astia miliardari.

    Nu putem scapa de Aubumerangul asta oare!?

    Daca si Lacazzette pleaca, la cum jucam noi, poate ar fi mai bine sa jucam fara varf, astia doar ne incurca. Ca stau ca niste blegi pe calcaie fara sa intre cum trebuie in faze, si cand ajunge mingea la ei mai si rateaza. Mai bine sa jucam doar cu mijlocasi ofensivi care fug si se interschimba intre ei. Asta ar trebui sa fie stilul nostru total, nu doar partial.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •