View Poll Results: cine va castiga titlul?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Inter Milan

    4 40.00%
  • AC Milan

    4 40.00%
  • Juventus

    1 10.00%
  • Atalanta

    0 0%
  • alta, precizez pe tjread

    1 10.00%
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 294 of 294

Thread: Serie A 2021/2022

  1. #274
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Prea multele lacrimi de pe Juventus stadium vor fi aqua chiara fata de cele din etapa asta, cand Juve si Roma joaca al 3000-lea meci in campionatul italian, locurile 2-3 dupa Inter Milano. Campionato storico, ce plm sa mai zici

    La noi, fc fcsb leat 2013 si csucraiova of 2017 sunt considerate istorice. Slujitorul se mandresre cu istoria Farului si Campionii Pitesti, echipa canal si salubrizare Pitesti, si-a desenat pe autocar titlurile castigate de Dobrin 🙃🤣

  2. #275
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    1X am avut pe kktii de Atalanta ultimu meci, cota 1.05!
    Ocazii 30 la 7, pe teren propriu, ce canalii, echipa de kkt!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #276
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Giroud campeon, noi pule de om!


    Gafa lu Ionutz Radu a dus titlul la Milan! Cine zicea ca nu mai sunt romani care decid titluri in cele mai tari campionate din lume!? Na! Take this!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #277
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Vorbești prostii. Gafa lui Radu nu a adus nimic, Inter lua 1 punct dacă nu era gafa aia, deci tot pe 2 terminau. Milan are doar 1 înfrângere anul asta, și-au făcut treaba incredibil de bine și au făcut puncte. Inter a cedat niște puncte total aiurea și au pierdut pe mâna lor titlul.

  5. #278
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Miracol si istorie ! Spun Miracol deoarece lotul lui Milan este mult mai slab decat al rivalelor !

    Sincer, cred ca daca nu gafa Radu acolo, Inter ar fi facut 2-1 prin minutul 88 incolo.
    Dar in acelasi timp si Milan a facut 2-1 corect cu Spezia si de fapt s-a terminat 1-2, deci 0 pct in loc de 3 aduse deja.
    Deci asta cu DACA nu mai conteaza.

    Incredibil cum am terminat cu 6 victorii la rand, in meciuri foarte grele.

    Principalele merite sunt: spiritul de echipa, antrenorul Pioli (ce bulan am avut ca NU a venit Ragnick) si dintre jucatori: in special: Legenda Giroud si Rafa Leao !

    PS:
    Juventus 38
    Milan 19
    Inter 18
    Last edited by YoNuTzz; 22nd May 2022 at 23:20.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #279
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Vorbești prostii. Gafa lui Radu nu a adus nimic, Inter lua 1 punct dacă nu era gafa aia, deci tot pe 2 terminau. Milan are doar 1 înfrângere anul asta, și-au făcut treaba incredibil de bine și au făcut puncte. Inter a cedat niște puncte total aiurea și au pierdut pe mâna lor titlul.
    Ar fi batut zic eu, mai aveau 10 minute.
    Gafa aia le-a taiat orice zvac mai aveau sa dea gol.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #280
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Leao poate juca la oricare dintre semifinalistele de CL de anul asta. Pioli, mai cunoscut pt ca i-a lansat turbo pe fiii taților lor fotbalisti, Chiesa si Simeone juniors , nu stia nici pulea ca avea in ranița si bastonul de mareșal. Oricum, titlu pierdut de Inter, care a fost mult prea arogantă si superficiala in joc. Pt kinosseuri , am si amintit mai demult desenul animat cu testoasa si iepurele, si iata ca exact asta s-a si intamplat. Castigi 15 meciuri cu 1-0, tragi ca robul la galere. In orice alt campionat esti luat la ciocan, in Italia e insa meritat Asta e. Nu mai am afinitatea de altadata pt Milan, dar putin asa tot a mai ramas ceva. S-ar putea sa trec la Fiorentina sezonul asta , desi imi place si activitatea croatilor Juric si Tudor. Italia e Italia, domle. O urasti, o iubesti, pana la urma chestiile astea se mixeaza destul de bine intre ele 🤣

  8. #281
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    De acord aici, Leao asta e de top daca are pe cineva sa il rafineze putin. Nu-l vad cu nimic mai prejos decat mbappe, parere personala

  9. #282
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Foarte bun Leao, ce fizic si ce zvacniri are. Apararea s-a comporata foarte bine la Milan. Imi place Tonali care a crescut mult. Forza Inter!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #283
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,455
    Reputatie
    1
    Ole, ole, multumim Milanule!
    Ce a reusit Pioli sezonul asta e demn de o cariera de succes in Football Manager! Daca anul trecut aveam 12p avans in ianuarie si le-am risipit, anul asta am reusit fratilor!

    Stiu, au fost victorii la limita, chinuite, muncite, insa ne doare la basca, MILAN CAMPIOANA!

    Se vor sterge cu buretele furaciunile arbitrilor cu Spezia, Napoli... ca asa-i normal, nu?
    Verisorii au fost prea ocupati sa-si decupeze steaua pentru Scudetto 20(asa zic ei, insa stau prost la numaratoare ) si au clacat. Da, Ionut Radu a gresit cu Genoa, insa nu acolo s-a pierdut titlul. Nici macar la penalty-ul aparat de Tatarusanu in meciul direct. Pur si simplu au fost prea siguri 70% din campionat ca-s zei in intrecerea interna.

    Forza Milan!

  11. #284
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Totul s-a rupt in meciul direct cand Inter a dominat total pana i-a venit lui Inzaghi sa faca schimabri, aproape de min 70, fara vreo justificare de care a profitat Milan cu doua goluri din greseli neprovocate. Dupa aceea Milan a prins curaj iar Inter... Se stie cum s-a terminat campionatul.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #285
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Da, corect. Inter nu avea voie sa piarda meciul retur, acasa la ei, vs Milan de la 1-0, si absolut degeaba !

    Anyway...si-au facut datoria echipele din Milano

    A luat Inter 1 titlu, a luat cumva Milan 1 titlu, acum urmeaza iar seria de 9 la rand a lui Juventus ))
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #286
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,455
    Reputatie
    1
    N-am vazut om mai pesimist ca tine batrana se va lupta mult si bine sa prinda top 4. Nici macar nu mai sunt in stare sa-si tina jucatorii, basca se fac schimburi de generatii...

  14. #287
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Dăr..dăr...dăr...dăr...dăr...dăr...dăr...icus. Bravo.

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    A luat Inter 1 titlu, a luat cumva Milan 1 titlu, acum urmeaza iar seria de 9 la rand a lui Juventus ))
    Iar v-ati bagat pl-n Napoli?


    Maradona a murit, asta e.
    Last edited by Johnny D; 23rd May 2022 at 22:49.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #288
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Puscas promoveaza cu Monza dupa un meci nebun, desi nu da nici goluri, nici pase de gol.
    Mare jucator... abia astept sa-l revand la nationala, ca doar joaca in Serie A!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #289
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, dar Puscas joaca la Pisa, nu stiu daca s-a calificat. Doi romani titulari intr-o echipa, fie si de serie b, pare o decizie cam neinspirata. A promovat pt prima data in istorie Monza lui Berlusconi, desi o stiam de o viata de pe buletinele pronosport. Cu ocazia asta, am vazut-o si noi pe prietena potentului om de afaceri, probabil cu 80 de ani mai tanara. Foarte ok.

  17. 30th May 2022, 06:12

  18. #290
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Pușcaș joacă la Pisa. Monza, Cremonese și Lecce sunt echipele promovate.

  19. #291
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Da? Ii bun atunci, se poate intoarce la nationala, si-a facut treaba. A fost intr-adevar ciudat cum n-a dat nici gol nici pasa de gol si echipa lui a dat atatea goluri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #292
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,455
    Reputatie
    1
    Don Silvio a reusit sa promoveze

  21. #293
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Toata conducerea lui Juve a demisionat
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  22. #294
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Gheorghe Pușcaș marcheaza primul gol pentru Genoa, la meciul cu nr 9, intr-un meci cu Sudtirol. O medie excelenta pt varful nationalei si cu asta am spus totul despre folbalu' romanesc ☺️

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •