View Poll Results: cine se califica?

Voters
2. You may not vote on this poll
  • Craiova

    0 0%
  • Laci

    2 100.00%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 29 of 29

Thread: Turul 2 Preliminar Conference: Universitatea Craiova - Laci

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Pe vremuri ... iar pe vremuri ... chiar inainte de epoca anilor '80, macar aveam jucatori macar doi, trei pe generatie care pretindeau sa joace fotbal. Ceilalti incercau si ei acolo ceva. Cu echipe anonime nu discutam, treceam clar. Ne impiedicam de aia mari, Inter, Bayern, Aston Villa, etc ... si atunci parca aveam ceva de sperat, un 0-0, un 1-1 in tur, se juca.
    Acum nu ajungem nici la glezna locurilor 7 din campionate uitate de istorie.
    Cat castiga in medie un fotbalist in Romania in Liga 1? Eh bine castiga prea mult. Trebuie sa plateasca sa joace. Ca orice amator trebuie sa cotizeze pt echipament, nu sa castige bani.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    Campanu asta e bun.. copilu el petrila de la cfr.. poate poate fac ceva in cariera

  3. #24
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O zi extraordinara, justitiara, ziua decontului pt acest fotbal profund corupt, fecalizat, cancerigen.

    Sa imi bag pla in tarfa de olga, mizerie blatista si infecta!

    Hai sa revenim la blaturile noastre: fc fcsb - olga 600-350. Spectacol, miracol, branza, mbappe, messi.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #25
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    mizerabil fotbal... ba mizerabil nu poti sa nu te califici cu 2 mizerii de echipe de mana a 5 a..

  5. #26
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    O seara pe care fotbalul romanesc o merită. Aducem doar rebuturi din Congo sau ligile 3/4 din Franța și Spania, jucători care nu știu să lege 2 pase sau sa tragă un șut la poartă. Tinerii romani nu sunt buni, regula U21 ii încurcă pe ciobanii Becali, Iftimie și Rotaru. Circ, blaturi, corupție, interese, cam asta e fotbalul nostru.

  6. #27
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Pure epicness !

    Seara potrivita ptr mizeria si patetismul din fotbalul romanesc, club+nationala !

    Tibilisi si Laci 2 ani la rand )

    Mai scapa si Dinamo de unica si eterna umilita de serviciu in Europa.
    Last edited by YoNuTzz; 30th July 2021 at 00:51.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. 30th July 2021, 00:36
    Reason
    ..........

  8. #28
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce vreti, ma, nu v-a placut meciul fcsb - olga? Ala a fost miezul, acolo s-a vazut valoarea. Aici a fost relaxarea de dupa o confruntare f puternica, fc fcsb si craiova nu s-au refacut la timp, dar eu sunt optimist ca vom revedea cat de curand si alte vodeviluri.

    Stati ca vin acum fesnic, calin si petrescu, 40 de victorii la rand fac olga si ne-a gigi. Deci, gata, ma, jucam serios acum.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post

    Mai scapa si Dinamo de unica si eterna umilita de serviciu in Europa.
    Tu ce crezi?
    Eu zic ca a scapat de cand nu mai participa. Sau probabil celelalte au demonstrat clar diferenta? Si nu vorbesc de asta seara unde e umilinta nationala.
    E trist cum soarta le inchide gura caraghiosilor anti dinamovisti. E "placut"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •